Seriálové ohlédnutí - Dead of Summer

8. září 2016 | 21.34 |

Seriálové ohlédnutí - DEAD OF SUMMER

Dead-of-Summer-season-2

Letní seriálová sezóna je pomalu u konce a jedním z ukončených seriálů je hororová novinka stanice Freeform, Dead of Summer. Tady na blogu jste už mohli narazit na článek ve kterém hodnotím pilotní epizodu (movies-and-tvshows.pismenkuje.cz/593-11-dead-of-summer.html), ale v tomto článku se podíváme seriálů na zoubek trošku detailněji, i když se nemusíte bát pokud jste seriál neviděli a chystáte se na něj, tady spoilery nanejdete!!! Takže co nám divákům seriál Dead of Summer přichystal?

Dead-of-Summer-TV-show-on-Free

Děj příběhu je zasazen do 80. let, konec školy začínají prázdniny a je čas letních táborů. Do poklidného letního tábora Clearwater přijíždí skupina přátel, která se na místo vrací pravidelně a  k nim se ovšem připojí nové tváře. Mladá nesmělá Amy, která se snaží uniknout své minulosti a podivín Drew. Návštěvníci zažívají první lásky, první polibky a prvního mrtvého, nikdo ovšem netuší, že to nebude první ani poslední oběť. 

1. Příběh 

Ideální místo, kam zasadit hororový příběh je právě letní kemp, důkazem toho je hororová série Pátek třináctého, kde všechno začalo právě na podobném táboře. Začátek letní sezóny je v plném proudu, mladí vedoucí očekávají příjezd malých táborníků, jenže nic není zalité sluncem, v táboře se začnou dít podivné věci.

Líbí se mi, že tady se kombinuje více hororvých prvků. Od pilotní epizody vlastně nevíte co se bude dít dál, s každou epizodou se do příběhu noříte víc a víc a příběh je výborně vystavěn i přesto, že má jen 10 epizod. 

2. Postavy 

Nedílnou součástí příběhu jsou postavy a v tomto seriálu se jim dostává zvláštní péče a tím pádem je spokojený hlavně divák. V tomto případě se každá epizoda věnuje jedné postavě ve které diváky seznámí s jejich minulostí a díky tomu je můžeme lépe pochopit. Tento styl mi nápadně připomíná seriál Once Upon a Time a není se čemu divit, když jde o stejné tvůrce.

3. Nejotravnější postava - Carolina alias Cvrček 

753d148f-bfa3-44dc-b25c-f24162

Ano, bohužel i tady se našla otravná postava bez které by se divák jistě obešel, neshledávám jí tak důležitou pro příběh. Nesympatická, ukňouraná a víc než otravná, měla i několik světlých momentů, ale většinou spíše naopak, ale i takové postavy jsou bohužel součástí každého seriálu. Myslela jsem si, že k ní dokáži přilnout, ale po několika epizodách mi dokázala, že to není moje krevní skupina.

Těšilo mě jen to, že snad brzy umře (ano, zní to dost úchylně, ale je to tak). 

4. Nejsympatičtější postava - Joel  

Joel_Goodson

Dlouhu dobu jsem přemýšlela nad postavou která mi sedla nejlépe a i když jich tam bylo víc nakonec to vyhrál Joel. Je to od pohledu sympaťák, navíc by se pro své přátelé rozkrájel. Kromě jeho dobrosrdečnosti je jeho součástí i kamera, kterou nedá z ruky. Bez něj by příběh nebyl, tím čím je.

5. Nejlepší epizoda - Home Sweet Home (epizoda devátá) 

Tady jsem musela také přemýšlet, protože jsem měla ještě jednoho kandidáta, ale nakonec ten devátý díl byl o chlup lepší, bylo to hodně akční, strašidelné, bláznivé,  šokující, děje se tam toho strašně moc a divák se nestačí divit, tohle byla ta pravá hororová atmosféra, která seriál doprovázela, ale tady to mělo grády!!!

6. Nejhorší epizoda - Patience (epizoda první)  

Po shlédnutí celého seriálu musím konstatovat, že ta pilotní epizoda byla nejhorší. Byla utahaná, vlekla se a skoro nic se tam nedělo až na pár náznaků, nebyl to úplně dobrý start ve srovnání s těmi dalšími epizodami, ale pořád musím brát v potaz, že šlo o první díl, přesto to nemění nic na tom, že to nebyla žádná hitparáda. 

Konečné shrnutí 

Dead od Summer patří mezi letošní překvapení, přiznám se, že jsem seriálu příliš nevěřila, ale jsem ráda, že dokázal jak jsem se spletla. Deseti dílný seriál stačí bohatě na to, aby se dokázal vystavět dobrý příběh, který diváky bude bavit, dokonce i děsit nebo šokovat. Což je jeho hlavním atributem, díkybohu za to!!! Líbí se mi, že každá epizoda diváky vrací do minulosti hlavních hrdinů, díky tomu můžeme prozkoumat jejich osobnosti daleko lépe, což mi přijde na tak malém prostoru až neuvěřitelné. Letní radovánky či prolévaní krve doplňuje hudba z 80. let, což tomu dodává ten správný šmrnc. Počet obětí tady pochopitelně nebudu prozrazovat, ani styl vraždění, nicméně milovníci hororů si jistě přijdou na své. Tvůrci sice zatím neoznámili že by se seriál vracel s druhou řadou, přesto ta možnost by tu byla. Tvůrci chtějí prozkoumat kemp v roce 1970, kdy Deb byla sama brigádníkem. Tak uvidíme jestli k tomu bude šance, ale upřímně si myslím, že Dead of Summer by si zasloužil druhou řadu. Milovníci hororu mějte se na pozoru a neváhejte a okuste Dead of Summer na vlastní kůži. 

Hodnocení: 80%

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář