Ben Affleck

29. říjen 2012 | 18.05 |

ben_affleck_04

Ben Affleck patří k hvězdám Hollywoodu o tom není pochyb, hrál v mnoha filmech ze začítku ve vedlejších rolích a pak se dočkal a dostal mnoho hlavních rolí, ale to není důvod proč o něm tady píšu, větší zásluhy si zaslouží za svou práci režiséra. Nikdy jsem ho nepovažovala za Pana herce, ale když někdo řekne Ben Affleck tak mě napadne jediné, režisér a to vyinkající.

Tak začneme od začátku. Ben se narodil 15. srpna 1972. Má jednoho mladšího bratra, kterého nepochybně znáte, protože je to také herec Casey Affleck. Jeho filmová kariéra začala v roce 1984, kdy se objevil v televizním seriálu Voyage of the Miami. V roce 1997 si zahrál hlavní roli v romantické komedii Hledám Amy, kde si zahrál i jeho mladší bratr. V tom samém roce to byl film Dobrý Will Hunting, kde si zahrál po bohu svého nejlepšího přítele Matt Damona. Díky filmu Dobrý Will Hunting se mu otevřeli dveře do světa Hollywoodu a tak se objevil v mnoha filmech, některé patří mezi kvalitní snímky, ale v jeho filmografii najdeme i průměrné filmy, ale tak to má asi většina herců.

Mezi ty lepší filmy patří Armageddon, Zamilovaný Shakespeare, Dogma,Pearl Harbor. V roce 2003 se objevil v hlavní roli slepého komixového hrdiny s názvem Daredevil, kde se setkáváme i s Elektrou, která se o několik let později dočkala svého vlastního filmu. Jako u kažého herce tak u u Bena nastalo období romantiky a to ve filmech - Láska s rizikem, Táta na plný úvazek, Nahoru, dolů, Až tak moc Tě nežere.

Se svými parnerkami se seznamoval převážně díky jeho filmovým rolím, mezi jeho první parnerku patřila například Gwyneth Paltrow. Jeho další parterkou byla zpěvačka Jennifer Lopez se kterou se oženil, ale manželství dlouho nevydrželo. Jeho další parnerkou se kterou je dodnes je Jennifer Garner se kterou je od roku 2005 a mají spolu tři děti.

V roce 1993 natočil Ben svůj první krátkometrážní film s názvem I Killed My Lesbian Wife, Hung Her on a Meat Hook, and Now I Have a Three-Picture Deal of Disney. Na režisérskou židli usedl znovu v roce 2007, kdy natočil detektivní thriller Gone,  Baby, Gone, který si u kritiků a diváků vedl hodně dobře. V hlavních rolích se objevil jeho mladší bratr Casey Affleck, Morgan Freeman, Ed Harris a další. O tři roky později se opět vrátil jako režisér v dalším thrilleru Město, kde ztvárnil i jednu z hlavních rolích. Jeho posledním filmem je thriller Argo, který u nás bude k vidění koncem listopadu tohoto roku.  V USA patří film Argo k jednomu z nejnavštěvovanějším filmům a jeho hodnocení je hodně vysoké, takže se nepochybně máme na co těšit.

Pokud Ben Affleck neopomene na svou režisérskou kariéru v budoucnu se máme nepochybně na co těšit. 

Argo - trailer

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře