Dokonalý muž / The Perfect Guy (2015)

15. září 2016 | 19.06 |
› 

ThePerfectGuy-25710

Režisérem je David M. Rosenthal, který v roce 2010 natočil dramatický hudební snímek Janie Jones nebo thriller Jednou ranou ve kterém hraje Sam Rockwell, oba filmy se zakládají na skutečných událostech.

Hrají: Sanaa Lathan,  Michel Ealy, Morris Chestnut, Holt McCallany a další

thumbnail_22502

Leah (Sanaa Lathan) je úspěšná pracující žena, která touží po rodině, její přítel Dave (Morris Chestnut) jí sice miluje, ale na rodinu není ještě připraven a tak se s ním Leah rozejde. Po rozchodu se seznamuje s okouzlujícím Carterem (Michael Ealy) do kterého se pomalu, ale jistě začíná zamilovávat, všechno se zdá být perfektní, jenže brzy Leah zjišťuje, že Carter projevuje násilnické sklony, proto vztah ukončí, jenže Carter se nehodlá jen tak vzdát. 

*

Leah je mladá, krásná žena, která má všechno co kdy chtěla, ideálního milujícího partnera, kterého nadevše miluje, jenže dospěla do věku, kdy by chtěla rodinu a to není to, co by chtěl její přítel. Leah se proto rozhodne pro radikální změnu a tou je rozchod. Náhoda jí svede dohromady se sympatickým mužem, který jak se zdá sdílí stejné životní ideály jaké má Leah, jenže je v tom háček.

pismenkuje.cz/img/13322.jpg" alt="ThePerfectGuyPoster" width="240" height="318" align="right">

Když jsem viděla, že vzniká film Dokonalý muž hrozně jsem se na něj těšila, především kvůli mému oblíbenému herci, kterým je Michael Ealy, jenže jak tomu bývá, to na co se nejvíce těšíte Vás může zklamat o to víc.

Hledání ideální partnera není nikdy jednoduché a obzvláště pokud si myslíte, že toho správného muže máte a přijdete do fáze, že s ním chcete založit rodinu a váš partner s vámi nesouhlasí, pak  se nabízí dvě možnosti, buď počkáte až váš partner bude připravený a nebo je tu podstatně radikálnější krok a tím je rozchod. Pak přichází na řadu opětné hledání toho pravého a přesně v takové situaci se ocitá hlavní hrdinka Leah. Sedíte si takhle v baru a objeví se muž, který vás zachrání od nějakého chudáka se kterým nechcete mít nic společného a je to muž, který je vskutku okouzlující a po nějaké době zjišťujete, že je to Dokonalý muž.

Zápletka snímku Dokonalý muž se nijak neliší od podobných filmů, máme tu muže, který se zdá být úžasný, jenže opak je pravdou, je to šílenec, který se nebojí ničeho. Jakmile se rozjíždí tahle šílená část, tak divák nemůže být překvapen prakticky vůbec ničím, je tam totiž všechno to co jsme už mohli vidět v každém druhém filmu s touto tématikou. Nebylo tam žádné překvapní ze kterého by se divák posadil na zadek, všechno napětí jako by se vytratilo. Je trošku škoda, že tenhle snímek nestaví na momentu překvapení, tím myslím, že kdyby divák nevěděl do čeho jde a předem nebyla vyzrazena zápletka, tak by ten zážitek byl o něčem jiném, jenže s touhle zápletkou ve které je to jasné se to ztrácí.

Režisér si zřejmě myslel, že je velký inovátor, když do příběhu zasadil trojici černošských hlavních hrdinů a tím ta inovace skončila. Co se týče hlavních hrdinů tak s tím nemám vesměs žádný problém, všichni umí hrát a předvádějí vcelku uvěřitelné herectví, i když Michael Ealy se objevil v dosti netradiční roli a já se s tím tak nějak nemůžu smířit, rozhodně ne kvůli tomu, že hrál špatně, ale myslím, že jeho doménou jsou přece jen ti milý muži ze kterých se ženám podlamují kolena (viz. Mysli jako on). Stejně tak Morris Chestnut, kterého bych si lépe představila v roli hajzla, ale to je spíš můj osobní problém. . Sanaa Lathan je přirozená a nemohla jsem uvěřit že téhle čokoládové krásce je 44 let...

Hledat nějaká velká pozitiva na tomto filmu se snad ani nedá, herecké výkony nejsou sice oscarové, ale rozhodně patří mezi to lepší, co snímek může nabídnout. Příběh je hodně ohraný, průměrný, předvídatelný, místy dost nezáživný a postrádám tu jakékoliv napětí, které by se v thrillerech mělo objevovat. Nejlepší je od filmu nic neočekávat a pokud nedáváte tak často přednost thrillerům, tak vás třeba dokáže film zaujmout, ale upřímně si myslím, že na to by ten film potřeboval mnohem víc. Dokonalý muž je jedním slovem průměrný snímek, který si rozhodně nezařadíte mezi nejlepší thrillery a co víc, za pár dní ani nebudete vědět, že jste něco takového viděli!

Hodnocení:

5/10

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář