Epizoda #1 Čtenáři z Broken Wheel doporučují

16. září 2016 | 21.41 |

Seriál s názvem Nepřečtené knihy v mé knihovně může začít. Při čtení mi došlo, že bych z toho mohla udělat jakýsi seriál, vzhledem k tomu, že těch nepřečtených knih mám v knihovně dost (a to jsem k tomu nepřičetla ještě nepřečtené e-knihy) možná ten seriál bude nekonečný :D Uvidíme...

Sice už mám dvě knížky za sebou, ale pořád je co vyprávět. 

«Epizoda #1Čtenáři z Broken Wheel doporučují» 

1114Autor: Katarina Bivald

Nakladatelství: Host

Rok vydání: 2016

Počet stran: 400 

Dvě zcela rozdílné ženy si po dobu dvou let soustavně dopisují, vyměňují si své názory, literární poznatky, protože jsou obě velké milovnice knih. Jednou se jedna z nich rozhodne navštívit tu druhou, cesta je ze Švédka do Ameriky dlouhá a když dorazí na místo zjišťuje, že její přítelkyně zemřela. Rozhodne se zůstat v městečku Broken Wheel, kde se jí ujmou obyvatelé a za jejich pomoci otvírá Sara knihkupectví ve kterém nabízí knihy po své přítelkyni. 

IMG_20160915_215303

Hned v úvodu musím říct, že tohle byla jedna z knih od nakladatelství Host na kterou jsem se nesmírně těšila, přesto v mé knihovně držela stráž skoro 4 měsíce (ten čas tak letí). Z počátku jsem měla problém se začíst, možná to bylo kvůli té představě 400 stránek, když už hlavní hrdinka je na místě, tedy v Broken Wheel. Stejně tak má čtenář problém nebo možná to byl jen můj problém, se orientovat v postavách, na Broken Wheel je sice malé městečko, přesto se tam pohybuje poměrně hodně postav a utřídit si ty jejich životní příběhy se jmény mi dělalo docela problém. Stejně tak jsem nemohla přijít na chuť žádné z postav, nejvíc sympatická mi přišla Amy, která je bohužel po smrti a čtenář se s ní seznamuje díky dopisům, které jsou protkané příběhem.

IMG_20160915_220542

Mám ráda knihy ve kterých  kapitoly mají svá jména, to strohé číslování je možná praktičtější, ale když má kapitola název přijde mi to daleko příjemnější.

Co potěší snad každého milovníka knih je to, že je to vlastně příběh o knihách a životě. V příběhu je zmiňována celá řada knížek (Černobílý svět, Jako zabít ptáčka, Deník Bridget Jones, Všechny rodiny jsou psychotické atd.) jak vidíte je tu výběr různých žánrů a ono to té knížce opravdu sedne. Knížka která se pyšní popiskem feel-good román a musím říct, že na tom opravdu něco je. Jsem zhruba za polovinou a čtení si vychutnávám a když už najdu čas číst, tak se od knihy nemůžu odtrhnout, nevím proč, ale lehce mi to připomíná Čokoládu, až na to, že tady nejde o čokoládu, ale o knížky (obě věci mi jsou hodně blízké).

Je zvláštní, že se vlastně v téhle knížce nic zásadního neděje, prostě sledujete osudy lidí z městečka a přesto vás to dokáže okouzlit, nadchnout udržet u čtení. No uvidíme co se z toho vyklube, zatím jsem spokojená a jsem ráda, že moje první epizoda ze seriálu Nepřečtené knihy v mé knihovně začíná právě takhle příjemnou knihou. «Celkový dojem z knihy» 

Knihu Čtenáři z Broken Wheel doporučují opravdu nejlépe vystihuje označení feel-good román. Je to milé, kouzelné, zábavné, ale na můj vkus byla kniha zbytečně dlouhá, takových 50 stránek tam klidně být nemuselo a vůbec nic by se nestalo. Broken Wheel je hodně zvláštní městečko s nevšedními obyvateli, ale bohužel nenašla jsem tam žádnou postavu ke které bych vyloženě přilnula, což je rozhodně škoda. Nebýt těchto nedostatků nemám knize co vytknout. Ráda jsem se k ní vracela a s velkou chutí si vychutnávala každou stránku. 

Hodnocení: 4/5

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář