Jak přežít single / How to Be Single (2016)

20. září 2016 | 19.45 |

size4-14629068105638

Snímek Jak přežít single vznikl na motivy stejnojmenného románu americké autorky Liz Tuccillo, která napsala knihu Až tak moc Tě nežere, která se v roce 2009 dočkala filmového zpracování. Režie filmu se ujal Christian Dittler, který je znám díky svým dvěma dílům Krokodýlů z předměstí nebo díky svému poslednímu filmu S láskou, Rosie. 

Hrají: Dakota Johnson, Rebel Wilson, Leslie Mann, Damon Wayans Jr.

2156

Alice (Dakota Johnson) se stěhuje do města za novou prací, proto se rozhodne dát si pauzu ve svém vztahu,a tak je z Alice náhle svobodná žena, která se v práci seznamuje s Robin (Rebel Wilson), která je single a svůj život svobodné ženy si užívá. Díky tomu Alice na vlastní kůži okusí jaké to je být single a díky tomu poznává spoustu nových lidí. 

*

Alice má ideální vztah, její přítel jí miluje a ona se přesto rozhodne, že potřebuje pauzu, vydává se do velkoměsta, kde žije u své sestry, díky práci se seznamuje s prostořekou Robin, která jí ukáže jaký je svět svobodných žen. Pravidelně chodí do baru ve kterém posedává dívka, která sní o ideálním partnerovi, barman který si užívá života...
How-to-Be-Single_poster_goldpo

Každý byl někdy svobodný, někdo snáší samotu lépe, někdo naopak sám být neumí a přesně tohle je základním kamenem romantické komedie Jak přežít single, jenže jako většina hollywoodských filmů i tenhle je plný klišé momentů.

Příběh nevypráví jen o jedné ženě která se rozhodla/nerozhodla být svobodná, ale najdeme tam další tři ženy. První dějovou linií je hlavní hrdinka Alice a její sestra Meg, která je svobodná už poměrně dlouho a rozhodne se, že chce dítě, tuhle dějovou linku doplňuje šťastně svobodná Robin a další dějovou linií je poněkud hysterická Lucy, která hledá toho pravého a se zmiňovanými ženami nemá nic společného, je tam tak nějak bokem a je tam snad jen z toho důvodu, aby někdo zaplnil prostor.

On ten příběh je taková ta romantická klasika, od které nic moc nečekáte, snad jen odreagování, hledání lásky je nedílnou součástí našich životů stejně jako sledování někdy dosti nesmyslných filmů.

Na to, že Alice byla hlavní postava, tak musím říct, že neměla ten správný šmrnc, přišlo mi, že to byla hodně plochá postava, kterou nemůžete ani litovat ani jí držet palce, prostě pro mě byla nemastná neslaná, oproti tomu její sestra Meg to už bylo jiné kafe, zajímavá postava, která byla napsána mnohem lépe, člověk jí mohl poznat během pár minut a její dějová linie mě bavila a byla škoda, že tam nebyla mnohem víc.

Co se týče herectví, tak promiňte, ale Dakota Johnson pro mě není žádná herečka, prostě ne, sledovat jí to bylo utrpení, má úžasnou postavu, což je asi to jediné, pro co jí můžu obdivovat, ale jednoznačně tam nezapadá. Rebel Wilson se drží svých klasických rolí a tady opět zazářila, to ona byla vtipná (ostatně jako vždy) a díky ní ten film nedopadl tak mizerně, jak by dopadl kdyby tam nebyla. Leslie Mann to je bohyně, role jí sedí perfektně a její mužský kolega Jake Lacy byl skvělým společníkem. To bylo vážně dynamické duo!

Snímek se nápadně podobá filmu Až tak moc Tě nežere, i když tady jsou daleko nudnější postavy. V tomhle případě je hudba skvělým oživením příběhu, stejně tak použití efektů na zobrazování zpráv na obrazovce nebo číslování flašek od piva (pochopíte až uvidíte). Přesto mi poměrně vadí chování některých postav, protože snad žádná žena nemůže být takhle hysterická co se týče hledání partnera, rozhodně by mě nenapadlo, si začít na veřejnosti trhat oblečení jen kvůli tomu, že jsem dostala kopačky. Zřejmě to mělo být vtipné, ale spíš to na mě působí tak, že ženy pokud nemají muže jsou zoufalé a hysterické, přesně tohle v tom totiž vidím.

Jak přežít single má pochopitelně stinné, ale i světlé stránky. Když pominu strašnou hlavní představitelku a pár nemožných scén, tak přiznávám, že jsem tam objevila několik zábavných pasáží u kterých jsem se opravdu pobavila, je pravda, že jsem od filmu mnoho nečekala. Sice to není ten druh filmu, který by jste si pustili víckrát, ale na jedno shlédnutí to rozhodně je, i když spíš bych ho doporučila ženám, které se kvůli různým příběhům mohou v příběhu najít a muži by se filmu měli naopak vyhnout, protože si při sledování filmu zákonitě musí říct, že ženy jsou .... z Venuše.

Hodnocení:

6/10

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář