Pýcha, předsudek a zombie (2015)

1. říjen 2016 | 12.00 |

Pride-Prejudice-Zombies-2016-a

Film vznikl na motivy stejnojmenné knihy, kterou napsal americký spisovatel Seth Grahame - Smith, který napsal i knihu Abraham Lincoln: Lovec upírů. Režisérem snímku je Burr Steers, který režíroval televizní seriály Láska je Láska, Tráva nebo drama Smrt a život Charlieho St. Clouda.

Hrají: Lily James, Sam Riley, Jack Huston, Douglas Booth, Charles Dance

pride0005

Anglii zužují problémy s invazí zombie, což přehlíží paní Bennetová (Sally Phillips), protože chce provdat svých pět dcer. Pan Bennet (Charles Dance) se naopak stará o to, aby jeho dcery uměly bojovat a dokázaly se o sebe postarat. Elizabeth (Lily James) je neohroženou hrdinkou, která se nebojí pouštět se do bitev se zombie, přesto je občas potřeba se trochu odreagovat na plese, kde se seznámí s panem Bingleym (Douglas Booth), kterého doprovází jeho přítel pan Darcy (Sam Riley). Zombie pokračují v požírání a tak Darcy společně s Elizabeth musejí překovat pýchu a začít spolupracovat, jinak je Londýn v ohrožení. 

Sestry Bennetovy už dávno nevysedávají u četby nebo u hudebních nástrojů,  jejich jediným zájmem už nejsou bohatí nápadníci. Jejich hlavním zdrojem  zábavy je trénink, díky kterému se zdokonalují v umění boje, aby dokázaly uchránit nejen samy sebe, ale také svou rodinu a blízké před nemrtvými, kterých stále přibývá.

papaz

Pro mne jako milovníka filmu Pýcha a předsudek bylo otázkou času kdy se podívám i na tento film, už když se oznámilo, že se snímek plánuje jsem sledovala každou zprávu a na film jsem se opravdu těšila. A jak mé nadšení skončilo?

Film Pýcha, předsudek a zombie se drží svého originálu, tedy věrně kopíruje Austenovou, i když pochopitelně musela na řadu přijít i nějaká ta inovace, v tomto případě jde o zombie, které jsem v posledních letech velmi oblíbenou hororovou atrakcí.

 Natočit snímek, který bude jakousi předělávkou na klasiku jako je Pýcha a předsudek, jen jí trochu obohatit o nějaké to monstrum. Nemůžu si pomoct, ale ten nápad mi přijde hodně dobrý, vcelku mě překvapilo, že jakmile do příběhu vstupujeme, zombie už jsou velkou součástí Anglie a šíří se stále víc, myslela jsem si, že se do příběhu zakomponují v průběhu a že bude stěžejním bodem právě Pýcha a předsudek a zombie budou na té vedlejší koleji, ale ono je to spíš naopak. Postavy samozřejmě mají své klasické rysy jen jim dejte do rukou zbraně a trochu toho nadšení pro zabíjení a máme tu skvělé Austenovské postavy s kapkou, no dobře tak s větší kapkou sadismu. 

Nutno podotknout, že tento snímek je na pomezí hororu a komedie, což dokazuje celá řada scén. A u některých jsem se opravdu pobavila a říkala jsem si, co by tomu řekla Jane Austenová kdyby viděla novou podobu svého příběhu, tahle představa mi jednoznačně dokáže vykouzlit úsměv na rtech.

Co se herců a jejich postav týče, tady ta volba byla výborná. Vím, že se o filmu mluvilo už poměrně dlouho a bylo tam spousta machinací ohledně obsazení, ale ta finální podoba je prostě skvělá. Lily James mám ráda od té doby co začala hrát v Panství Downton a žádnou z jejích rolí si nenechám ujít a role Elizabeth Bennetové jí vyloženě sedla, viděla bych jí z přehledem i jako původní Elizabeth, ale tahle vášnivá bojovnice Elizabeth neměla chybu. Lily James byla úžasná. Oproti tomu pan Darcy v podání Sama Rileyho s tím jsem měla zpočátku poměrně problém, tak přece jen nikdo nemůže překonat Matthewa McFadyena (promiň Coline...), ale nakonec se to, že to zvládá skvěle. Za zmínku stojí také Douglas Booth a Bella HeathcotePřesto největším šaškem zůstává pan Collins v podání Matta Smithe, to bylo geniální, jeho postava je totiž jako dělaná k tomu aby byla k smíchu.

Ano, přiznávám, že pokud jste se na film těšili od doby, kdy se oznámilo, že se něco takového chystá, tak s největší pravděpodobností budete zklamaní, protože tohle určitě nikdo z nás nečekal. Když opomenu tu finální podobu, tak si myslím, že Pýcha, předsudek a zombie dokáže pobavit. Je to dobře praštěné a ujeté a i když bych raději viděla, jak se na Pemberley dobývají zástupy zombíků v průběhu děje, musím se smířit s tím, že to není tak dokonalé jako originál, přesto Lily James a ostatní tomu dokázali vytrhnout trn z paty a zase tak špatně to nedopadlo.


Hodnocení:

6/10

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář