Les sebevrahů / The Forest (2016)

25. září 2016 | 14.38 |

The-Forest-2016

Režisér Jason Zada v založil digitální reklamní agenturu, Zada je režisérem reklamních spotů, podílel se na digitálních, tiskových i televizních kampaních a tak bylo otázkou času než se rozhodne natočit film a tím prvním byl právě horor The Forrest, který přišel do českých kin začátkem roku 2016. 

Hrají: Natalie Dormer, Taylor Kinney, Eion Macken a další.

The-Forest

Sara ( Natalie Dormer) se vydává hledat svoji sestru Jess, která žije v Japonsku a která se vydala do známého lesa sebevrahů Aokigahara, který se nachází u hory Fuji. Při příjezdu do Japonska se seznamuje s Aidenem (Taylor Kinney), který jí pomůže při hledání její sestry. Pro bezpečnost si na pomoc berou průvodce, který se v lese vyzná. Při cestě narazí na Jessin stan a Sara se rozhodne na místě zůstat, průvodce jí to vymlouvá, ale ona odmítá odejít bez své sestry. Noc v lese sebevrahů ovšem nebude obyčejná. 

Sara cítí, že je její dvojče Jess v ohrožení, proto se vydává do Japonska, kde sestra žije. Na místě zjišťuje, že Jess šla do jednoho z nejznámějšího lesa, který je přezdíván les sebevrahů, každý kdo se chce zabít nebo nad tím přemýšlí se vydává do lesa, aby ukončil svůj život, díky tomu se pořádají výpravy, které vynáší mrtvá těla z lesa. 

The_Forest_Poster

Už na začátku roku, kdy se film objevil v kinech jsem vůči němu měla nedůvěru, a tak uplynulo 9 měsíců a já se rozhodla mu dát šanci a víte co? Byla to chyba!

Děj se soustřeďuje na hlavní hrdinku, která má dvojče se kterým sdílí jisté pouto, což nemůže být žádné velké překvapení vzhledem k tomu, že spousta dvojčat to tak mívá, což byla cesta jakou se dali filmový tvůrci, les sebevrahů byl totiž už několikrát navštíven a tak si filmaři tentokrát řekli, že tím impulsem pro návštěvu lesa bude sesterské pouto.

Přes půl hodiny sledujeme Saru, která bloumá po baru či lese v Japonsku, tak by se totiž dal klidně snímek popsat, aby to nebylo hloupé dostala Sara parťáka, který jí dělá společnost a je tam taky kvůli tomu, aby řeč nestála, jenže ona ta konverzace je hodně hloupá.  V hororovém žánru mnohdy člověk musí přivřít oči, nic není dokonalé, ale tohle se nepřibližuje ani průměrnosti. Když pominu, že hlavní hrdinka se chová zcela nelogicky a to snad v každé situaci, další věcí je to, že musí být divákům a to i takovým kteří se dívají na horor svátečně zcela jasné o co ve filmu půjde, obzvláště když na to postavy upozorňují v jednom kuse. Otázka večera zní, kde je ta hororová atmosféra? Nikde...

Hororová atmosféra se zapomněla v úvodních titulkách a už se na scéně neobjevila. Všechno je to hrozně předvídatelná, každá lekačka, která tam byla a že jich bylo hodně málo byla předem jasně daná, takže jí nazývat lekačkou je zbytečné, protože ten efekt tam prostě chyběl. Osobně si myslím, že z toho příběhu se dalo ledacos vytřískat, to prostředí lesa ve kterém lidé páchají sebevraždy je jako stvořený pro duchařinu, ale tvůrci se příběh rozhodli uchopit jinak a bohužel se to moc nevydařilo.  Kromě toho, že snímek postrádá jakoukoliv hororovou atmosféru nebo něco co se hororu alespoň přibližuje. Hororů, které jsou průměrné, těch je dost, ale tady už jsme hodně na dně a takových filmů zase tolik není, tedy takových které mají několika milionové rozpočty. Konkrétně 10 milionů dolarů, říkám si kam se to všechno podělo, ale řekla bych, že to zhltl všechno lidský faktor. 

Tvůrci se jednoznačně drželi klasických standardů, které jsou běžné pro tento žánr, zřejmě jim nikdo neřekl, že tohle není něco čím by dokázali diváky posadit na zadek jako se to stalo u hororu V zajetí démonů či Insidious. Díky svým pokusům dokázali leda divákům vehnat úsměv do tváří, protože to čeho byl divák svědkem bylo víc než k smíchu, což potvrdili v závěru, kdy se událo něco, co mělo být asi velmi šokující, škoda jen, že to nevyšlo!

Dle mého ani samotná hlavní představitelka nebo samotná postava nebyla dobrou volbou, její herectví je stejně zoufalé jako ona hororová zápletka, postrádám tam sympatii, kterou by měl divák vůči hlavní hrdince cítit, aby jí mohl fandit, jenže to v tomto případě skutečně nejde. Nevěříte jí její strach, který pociťuje v lese, nevěříte jí ani to, když se představuje a teď si představte, že se na ní musíte (pochopitelně nemusíte) ale měli by jste se na ní dívat 90 minut, to bylo mnohem strašidelnější než samotný film.

Les sebevrahů rozhodně nepatří k filmům, které by jste museli vidět, ba naopak měli  by jste se mu vyhnout. První horor v roce 2016 dle mého dopadl hodně špatně, protože to vlastně není ani tak horor, je to jen snaha o to natočit horor a vznikl z toho Les sebevrahů. Jeden z nejhorších hororů roku 2016 a řekla bych, že je to nejhorší horor vůbec. 

Hodnocení:

3/10

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Les sebevrahů / The Forest (2016) hroznetajne®pise.cz 27. 09. 2016 - 17:33
RE(2x): Les sebevrahů / The Forest (2016) movies-and-tvshows 27. 09. 2016 - 18:46