Friend Request / Unfriend (2016)

8. říjen 2016 | 14.38 |

Friend-Request-Movie-

Režisérem snímku Friend Request je německý herec, scénárista a režisér Simon Verhoeven, který má na kontě hned několik filmů, mužskou komedii Srdce mužů, snímek který se dočkal i druhého pokračování. 

Hrají: Alycia Debnam - Carey, Connor Paolo, Brit Morgan, Liesl Ahlers

Graded_UF_Day09_CC_MG_9367-cop

Laura (Alycia Debnam - Carey) je jednou z nejoblíbenějších dívek na škole, jednou jí přijde žádost o přátelství od podivné dívky, která zrovna přestoupila na jejich školu, Laura se rozhodne její přátelství přijmout, jenže brzy svého rozhodnutí začíná litovat. Marina (Liesl Ahlers) jí neustále volá, píše zprávy a poté co Lauru konfrontuje ve škole, Laura se rozhodne své přátelství s Marinou na facebooku ukončit, jenže to netušila jakou dělá chybu, protože od té doby jí začínají umírat kamarádi.

*

Laura patří mezi lidi, které má každý rád, je oblíbená a sama s nikým nemá problémy, je to taková dobrá duše, která nikoho neodsuzuje, díky tomu se dostává do problémů, poté co se spřátelí s dívkou, která její přátelství nebere na lehkou váhu a dává jí to všemožně najevo, až to Lauře začíná být nepříjemné. Dívka se proto rozhodne zasáhnout a tím připraví Lauře a jejím přátelům peklo na zemi.

unfriend_ver2

To, že je člověk hodný na druhé aniž je zná se mnohdy skutečně nevyplácí, své by vám mohla vyprávět hlavní hrdinka příběhu, která se s někým takovým setkala. Nápad zakomponovat do příběhu studentů, kteří si denně mění statusy na facebooku nebo přidávají nejrůznější videa mi přijde dobrý a co si budeme povídat i hodně aktuální, protože sociální sítě jsou nedílnou součástí našich životů ať se nám to líbí nebo ne. Překvapující je, že se v dnešním hororovém světe s takovou myšlenkou nesetkáváme zase tak úplně často, což je zvláštní a rozhodně to hraje v prospěch tohoto filmu, přidejte si k tomu ještě nějaké to čarodějnictví a máme tu zaděláno na slušný horor s vynikající atmosférou.

Hned v úvodu zjišťujeme, že jistá dívka spáchala sebevraždu (rozhodně tu nespoileruju) a diváci se postupně dobírají toho, jak a proč jí spáchala a především jaké následky její sebevražda bude mít. Velmi brzy se roztočí kolotoč událostí, což vás dokáže přikovat k židlím, sedačkám, postelím..atd. Musím říct, že tvůrci se s tím nemažou a pohazují jednu mrtvolu za druhou, nutno podotknout, že ty smrti jsou poměrně dost brutální a je vidět, že se nebojí trochu přitvrdit. Další věcí je to, že Friend Request má vážně výbornou atmosféru, čemuž dopomáhá nejen hudba, ale také ten vizuál,který je nedílnou součástí příběhu. Hodně dlouho, říkám si jestli jsem vůbec viděla horor s takhle perfektním vizuálem. Všechno tu vážně perfektně funguje, je až s podivem, co se dá všechno do příběhu přimíchat, aby to nepůsobilo hloupě. Je tam trocha toho, kapka tamtoho a ničeho není moc a nic tam nechybí. Prostě perfektní vyvážení, horor, který se dá skutečně nazvat hororem, je to ten správný čarodějnický lektvar, který jsem s radostí vypila a ještě si ho vychutnávala.

Po dlouhé době jsem v hlavní roli viděla hrdinku, která byla sympatická, chovala se celkem přirozeně až na několik nedostatků, což se dá přejít mávnutím ruky. Naopak tím správným protikladem hlavní hrdinky je záporná postava, která má přesně to, co by měla mít, záleží čistě na vás, jestli vás víc okouzlí oblíbená kráska a nebo podivínka. Každá má něco do sebe. Ostatní herci hráli také přirozeně, což je v tomto žánru celkem zázrak. Objevilo se tam několik herců, kteří nejsou tak provaření a rozhodně to nebylo na škodu.

Co už bylo horší bylo posledních cca 20 minut, myslím, že mi film klidně snesl kdyby byl o něco kratší, protože díky těm 20 minutám jsme prakticky sledovali hlavní hrdinku jak utíká z jednoho místa na druhé a pak už se z toho stává jen otravné pobíhání u kterého se nic neděje. Závěr byl pro mě zklamáním, protože se přiznám, že tohle jsem přesně očekávala a myslím, že to při sledování vydedukují i diváci, kteří se tak často na horor nedívají. Je to škoda, ten film si zasloužil lepší konec.

Zaráží mě, že jsou filmy jako Friend Request, které patří mezi ty lepší a nedostanou se do českých kin a pak jsou filmy jako Odebrat z přátel (Cybernatural), které se svou kvalitou nemohou přiblížit ani průměrnosti a přesto se v našich kinech objeví. Tohle asi nikdy nepochopím! Byla doba, kdy jsem nad německými filmy ohrnovala nos za což mohou především ty jejich romantické slátaniny, ale posledních pár let zjišťuji, že když chtějí, tak umí natočit pořádný film a důkazem je toho právě Friend Request.

Hodnocení:

7/ 10

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář