Knižní šílenství - září 2016

3. říjen 2016 | 16.21 |

KNIŽNĹ ŠĹLENSTVĹ - září 2016

Září je u konce a přichází říjen...kolik, že se mi tu sešlo knih? No podívejte se sami.

HARRY POTTER A PROKLETé DíTě - J.K.Rowling,John Tiffany, Jack Thorne

big_harry-potter-a-proklete-diVe zkratce:

Jedná se o speciální vydání pracovního scénáře divadelní hry.

Nakladatelství: Albatros, Počet stran:424, pevná vazba

Všichni milovníci Harryho Pottera snad už ani nedoufali, že by jsme se dočkali dalšího příběhu, ale díky hře, která Rowlingová napsala společně s Tiffanym a Thornem, Harry a jeho potomci ožívají.

LáSKA PO FRANCOUZSKU- Fiona Valpy

big_laska-po-francouzsku-XNz-2Ve zkratce:

Gina ztratí práci, přítele i část rodiny a tak se rozhodne pro nový začátek, proto se vydává na slunný francouzský jih, který je plný barev a skvělého vína, žije v domě, který jí zdědila její teta.

Nakladatelství: Baronet, Počet stran: 224, pevná vazba

Už delší dobu po téhle knize pokukuju, ta obálka je nádherná a i přesto, že jde o ženský román, který se spíš hodí do letních období, já si ho doufám vychutnám i v zimě. Doufám, že to nebude zklamání, ale předpokládám, že kniha musela mít úspěch, když koncem října vychází druhý díl s názvem Vánoce po francouzsku.

ZLOčIN A TREST - F.M.Dostojevskij

198786_big

Ve zkratce:

Raskolnikov je chudým studentem, proto musí ukončit studium. Zoufá si nad tím, jak je to nespravedlivé, proč on inteligentní mladý muž nemá peníze a stará lichvářka s topí v penězích, proto se rozhodne zakročit, jenže když někdo spáchá zločin, dříve nebo později musí přijít trest.

Nakladatelství: Omega, Počet stran: 540, pevna vazba

Klasika, která mě v poslední době hodně začala zajímat, navíc nakladatelství Omega vydává tyhle úžasné obálky u každé klasické literatury, navíc Omega do svých knih dává provázek, který slouží jako záložka a absolutně nechápu, že tohle není v každé knize, když nemáte po ruce záložku, papírek tak použijete provázek. 

WOODY - David Evanie

IMG_20161001_115039

Ve zkratce:

Jedná se o první biografii světoznámého spisovatele a režiséra po mnoha letech a kniha byla vydána díky jeho osmdesátým narozeninám. Autor knihy v ní rozebírá Allenovy filmy a věnuje se také jeho životu, včetně skandálních i romantických pletek.

Nakladatelství: Omega, Počet stran: 464, pevna vazba

Přiznávám, že si nevzpomínám, kdy jsem začala Woodyho Allena a jeho filmy milovat, ale vím, že je to láska na celý život. 

FotorCreated

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Knižní šílenství - září 2016 hroznetajne®pise.cz 05. 10. 2016 - 13:46