The Sea of Trees (2015)

15. říjen 2016 | 19.06 |
› 

images

Režisérem snímku The Sea of Trees je americký režisér, scénárista Gus Van Sant, který natočil celou řadu kvalitních snímku (Milk, Neklid, Osudové setkání). Scénář k filmu napsal Chris Sparling, který napsal několik scénářů k různým hororům, ale jedním z jeho nejúspěšnějších filmů je Pohřben zaživa v hlavní roli s Ryanem Reynoldsem.

Hrají: Matthew McConaughey, Naomi Watts, Ken Watanabe a další. 

the-sea-of-trees-image

Arthur Brennan (Matthew McConoughey) se vydává do japonského lesa Aokigahara, místo zvané Moře stromů a nebo les sebevrahů, protože do něj putují lidi z celého světa, kteří se rozhodli ukončit svůj život. Arthur se protlouká lesem a hledá to správné místo, jakmile ho objeví vezme si své prášky, jenže ho vyruší muž (Ken Watanabe), který pobíhá po lese, je od krve a hledá cestu z lesa, Arthur se rozhodne, že mu pomůže.

*

Arthur nasedá do letadla do Japonska a chystá se navštívit les Aokigahara aby ukončil svůj život, jenže jeho plány mu naruší muž, který bloumá po lese a hledá cestu ven, Arthur proto odkládá svou sebevraždu a pomáhá zraněnému muži, který se chce vrátit ke své rodině.

pismenkuje.cz/img/13362.jpg" alt="3281883952_1_3_yc7M2q9O" width="240" height="318" align="right">

Každý člověk se vypořádává se smutkem jinak, hlavní hrdina Arthur se rozhodl své problémy vyřešit radikálním krokem a tím je sebevražda. Hned v úvodu se Arthur vydává do lesa, kde to chce skončit a v průběhu jeho putování po lese má divák možnost nahlédnout do jeho minulosti za pomoci flashbacků a zjistit, proč se hlavní hrdina uchýlil k sebevraždě. Rozhodně byl dobrý tah dát do příběhu ještě jednu osobu, protože řekněme si to upřímně asi nikdo by nechtěl sledovat Matthewa McConoughyho (nic proti němu) jak bloumá cca přes hodinu po lese sám, jednoduše řečeno je to takové dobrodružství pro dva. Ještě že japonský návštěvník ovládá angličtinu, jinak by si ti dva asi moc nepopovídali, ale to není podstatné. Trailer k filmu jsem neviděla, takže jsem absolutně netušila do čeho jdu a musím říct, že jsem si to díky tomu užila možná mnohem víc. Je pravda, že mě v příběhu zaráželo hlavně to, že je tam moc náhod, hledají úkryt před deštěm a hele ona je tu skála, která je dovede ke stanu, ve kterém najdou přesně to co potřebují. Takže tohle byl dle mého asi ten největší problém. Je dobré, že tady jsou vlastně dvě dějové linie, ta současná a ta minulá, takže zatímco v lese probíhá jen takový ten zdvořilostní pokec v té druhé dějové linii se dostáváme k tomu, jak hlavní hrdina žil, jeho problémy se kterými se potýkal, takže když má příběh v lese tendenci nudit, může vás uspokojit ta druhá část. Jak nejlépe popsat tento film a nic neprozradit, obávám se, že to snad ani nejde a navíc by to byla škoda.

Zásadní problém The Sea of Trees je hlavně jeho stopáž, myslím, že nebudu jediná komu přijdou dvě hodiny trochu moc, ano dobrých 20 minut by se slušelo ubrat. Líbil se mi hudební doprovod, který obohatil příběh a další obohacení je především díky hercům.

Matthew McConoughey je vynikající herec a tady předvádí výborný výkon, asi nejvíce na mě zapůsobil u scény u ohně, přesto nemá tady žádné slabé nebo světlé chvilky, hraje pořád stejně dobře a scénárista  mu v tomto případě opravdu naložil na záda hodně, protože on je hlavou příběhu. Naomi Watts, tak tady není potřeba mnoho říkat, ona je jedna z nejlepších hereček, do každé role dává kus sebe a s každou novou rolí jí mám raději (pokud to vůbec jde). Ken Watanabe už je jen třešničkou na dortu. 

Do jakého žánru přesně zasadit The Sea of Trees, tak mnohdy mi to připomnínalo survival thriller, ale z větší části jde o drama, což dokazuje to, že mi ukápla i slza a to i přesto, že jsem s blížícím se závěrem tušila jak to celé dopadne. Trocha toho patosu neuškodí, i když pro mnohé právě patos bude tím největším problémem spolu s nesmyslnou délkou.

Udivila mě i to, že se údajně na festivalu v Cannes po projekci bučelo, upřímně tohle dost dobře nechápu, tento rok jsem totiž viděla spousty filmů, které za shlédnutí nestály a The Sea of Trees mezi ně rozhodně nepatří a je škoda, že u nás se o filmu skoro neví, sama jsem na něj narazila když jsem hledala filmy, které se točí okolo lesu Aokigahara.

The Sea of Trees rozhodně není rozhodně špatný film, jestli stojí za vidění už je čistě na vás. Já sama jsem spokojená byla, nebýt pár much, ano dokonalý film to není, ale rozhodně nejde o žádný průměrný a ani podprůměrný film. 

Hodnocení:

7/ 10

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář