Tři dny s Miou Wasikovskou

20. listopad 2016 | 19.27 |
› 

kkkkkk

Mia Wasikovska je rodačka z Austrálie, přesto její jméno víc než napovídá, že má polské předky. Jako malá studovala balet, ale později se rozhodla studovat herectví. Jejím prvním filmem byl snímek Poprask na předměstí (Suburban Mayhem) díky kterému byla nominována na cenu AFI. Její herecká kariéra rostla a s ním přicházelo mnoho hereckých příležitostí ač v nepříliš povedených snímcích jako Krokodýl: Návrat do krvavé laguny (Rogue). Mia se začala objevovatv hollywoodských snímcích po bohu Daniela Craiga nebo Hillary Swank přesto v roce 2010 zaujala režiséra Tima Burtona, který jí obsadil do role Alenky v snímku Alenka v říši divů. To byla ta správná role, která jí otevřela dveře do Hollywoodu a dnes se řadí mezi ty nejlepší herečky, což dokazují filmy ve kterých získala hlavní role a které patří k těm nejlépe hodnoceným (Neklid, Jana Eyrová, Přežijí jen milenci, Stopy). Mia Wasikovska je mladá herečka ve které dřímá velký talent, který ukazuje rok od roku v každé nové roli. 

*

Alenka v říši divů: Za zrcadlem (2016)

alice-in-wonderland-2

Alenka byla několik let pryč a věnovala se obchodu, byla kapitánkou lodi, která patřila jejímu otci, poté co se vrací zjišťuje, že se všechno změnilo. Po návratu najde Zrcadlo, které jí přenese zpět do Říše divů, kde má pomoci Kloboučníkovi, který ztratil svou svoucnost a tak Bílá královna Mirana vyšle Alenku na další nebezpečnou misi a tentokráte do minulosti, aby zachránila Kloboučníkovu rodinu, jediné co potřebuje k tomu aby mohla cestovat časem je Chronosféra, kterou musí ukrást samotnému Času.


První Alenku v říši divů mám moc ráda, nejen kvůli Timu Burtonovi, který se rozhodl jí oživit, ale také kvůli postavám či příběhu, ale také kvůli té digitální podobě, je to nádherná podívaná plná barev a kouzelných tvorů. Druhý díl se objevil po šesti letech a změnil režiséra a tím je James Bobin, scénář k filmu napsala Linda Woolverton, která napsala scénář k prvnímu dílu a Tim Burton byl jeden z producentů.

A jak si vedla Alenka? Je trošku zarážející, když spisovatel a matematik Lewis Carroll napsal Alenku za Zrcadlem, proč jsme jako diváci neviděli jeho příběh na plátně? Možná byl dost komplikovaný nebo jinak nechápu, proč nám byla předložena zápletka o cestování časem, což bývá někdy hodně komplikované, ale protože je film určen především mladším divákům není možné se v příběhu ztratit.

Samotný příběh nám sice umožňuje se setkat s několika postavami z předešlého dílu, jako je třeba Srdcová královna, ale i tak příběh musím ohodnotit jako průměrný, nejsem zastánce cestování v čase a tak mě ta myšlenka příliš nenadchla. Největší opora celého filmu jsou hlavně postavy - Kloboučník, Šklíba, Mirana, Alenka, králík a spol. I když tentokrát je ještě obohacen o Čas a kdo jiný se tam perfektně hodí než Sacha Baron Cohen. Uteklo sice šest let, ale Alenka aneb Mia vypadá pořád stejně a opět se role zhostila skvěle. Alenka v říši divů : Za Zrcadlem sice nemá úplně originální myšlenku, ale pokud se na film podíváte s dětmi rozhodně budou okouzleni a my starší se můžeme usmívat nad několika povedenými vtípky nebo můžeme obdivovat své oblíbené postavy, i když budete vědět, že si zasloužili mnohem víc. Po vizuální či hudební stránce není co vytknout a to samé se týká i herců. Johnny Depp je neuvěřitelný, on svým postavám dokáže opravdu vnuknout život, ať už to je Kloboučník, Jack Sparrow nebo jeho další role, v každé je nezapomenutelný a oplívá neuvěřitelným talentem! A přesně díky němu a ostatním hercům a jejich postavám hodnotím za 7 jinak by to byl průměr. 

Hodnocení:

7/10

Purpurový vrch (2015) 

15239_plakat

Edith je na svou dobu velmi emancipovaná žena, která se rozhodla napsat knihu, jenže nikdo jí nebere vážně, až záhadný mladý muž sir Thomas Sharp, kterému se její příběhy líbí a Edith se zase líbí on. Po tragické smrti jejího otce se rozhodne za Thomase provdat a odstěhovat se z Londýna do Sharpova panství Purpurový vrch, které je teď jejím domovem, jenže ona se tam příliš dobře necítí a to nejen díky rozpadajícímu se panství, ale také kvůli své švagrové a také proto, že vídá podivné věci.


Purpurový vrch byl bezpochyby jeden z nejočekávanějších filmů roku 2015 a to kvůli režisérovi a scénáristovi, který natočil celou řadu temných a zajímavých filmů na které jen tak nezapomenete. Purpurový vrch by se dal těžko označit hororem v tom dnešním moderním slova smyslu, spíše jde o gotický horor, který si svou atmosféru buduje pomalu. Začátek proto nejlépe popisuje slovo utahaný, sledujeme hlavní hrdinku, která se zakouká do jistého gentlemana, jenže to neschvaluje její otec a tak do toho začne šťourat a na světě je malér, je škoda, že pohnutky mladého muže a jeho sestry jsou odhaleny vlastně díky otci hlavní hrdinky a tak jediný kdo neví o co jde je sama naivní ženská bytost, která se rozhodne pro svatbu s oním pochybným mužem.Toto namlouvání a celý příběh v Londýně trvá dobrých 40 minut, což znamená, že se vlastně 40 minut nudíte a očekáváte co se bude dít na Purpurovém vrchu a musím říct, moc se toho tam neděje. Temný rozpadající se dům je sice skvělou kulisou stejně jako zasněžená krajina ze které se brzy stává "krvavá". Po vizuální stránce není filmu vlastně co vytýkat, je to precizní práce a myslím, že tohle každý kdo zná del Tora očekával. Nic moc přelomového sice nečekejte, ale v rámci gotického hororu je to přesně to co to být mělo. Přesto je to všechno zastíněné onou zápletkou, která je místy až nudná. Obrovskou výhodou a především podporou je herecké obsazení, Mia Wasikovska se role naivní a zvídavé duše zhostila výborně, hraje naprosto uvěřitelně, navíc ta role jí vyloženě sedla. Tom Hiddleston jí je v patách i když pro mnohé navždy zůstane Lokim, já jsem ho viděla už v jiných rolích a rozhodně nemá problém dokázat, že není jen Loki. Do třetice všeho dobrého je tu Jessica Chastain, která za nimi ani v nejmenším nepokulhává ba naopak, dodává tomu tu šťávu.

Hodnocení:

7/10

Stokerovi (2013)

32367

Indii nešťastnou náhodou zemřel otec, je to pro ní těžké, protože s otcem měla výborný vztah, což se nedá říct o její matce. V den otcova pohřbu přijíždí jeho bratr o kterém ani jedna z nich nevěděla. Charlie je velice okouzlující a Indiině matce se velmi zamlouvá, tak mu dovolí zůstat u nich v době, India je vůči němu stále nedůvěřivá a po příjezdu tety je jasné, že Charlie má mnoho tajemství.


Scénárista a režisér Park Chan-wook je zním pro mnoho svých filmů i když asi nejvíce se zapsal do povědomí thrillerem Old Boy V roce 2013 dostal šanci v Hollywoodu a tou jeho vstupenkou je podivný film Stokerovi.

Nutno říct, že Stokerovi jsou hodně netradičním filmem a to z mnoha důvodu, příběhem se nese temná atmosféra a divák dychtí potom zjistit kdo je tím podivným rodinným příslušníkem, jenže v tom spatřuji ten největší problém, protože je to hrozně pomalé, což byl zřejmě účel, ale každému snímek rozhodně nesedne. Stokerovi jsou disfunkční rodinka, každý z nich si vláčí to své a s blížícím se koncem zjišťuje co to vlastně je. Hudební doprovod, atmosféra, kamera a celkový vizuál je něco, čím se film může chlubit, protože něco takového se nevidí tak často, ano ještě bych opomněla herecké obsazení, které ten příběh ještě vylepšují. Mia Wasikovska byla do své role opět vybrána perfektně, ona je v centru dění vlastně skoro pořád a rozhodně nenudí, což se někdy nedá říct o příběhu. Matthew Goode je můj velký oblíbenec a v roli záhadného okouzlujícího strýčka byl božský. Nicole Kidman je tam dalo by se říct do počtu, ale když je na scéně, tak je skvělá.

Jak nejlépe shrnout film Stokerovi? Myslím, že to ani nejde, protože je to film, který jak jsem už říkala není pro každého, občas možná budete bojovat s tím zda ho nevypnout - což je ten největší problém. Wentworth Miller coby scénárista tomu měl dát nějaké grády už na začátku, aby to pořádně okořenil. Stokerovi jsou každopádně zvláštním filmem, který je takovou jednorázovkou.  

Hodnocení:

6/10

edc814c37bd84f5ba1de45685994c8

Mia Wasikovska je nadaná mladá herečka, která do Hollywoodu patří, což dokazuje s každou svou rolí, každá je odlišná a stejně tak její vzhled v každém novém filmu. 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář