Knižní šílenství - listopad + prosinec 2016

31. prosinec 2016 | 19.22 |

KNIŽNĹ ŠĹLENSTVĹ - listopad +prosinec 2016

Prosinec zítra končí a tak se hodí doplnit sem své nové knižní přírůstky. Možná jste si všimli, že tady chybí měsíc říjen a opravdu to není omyl, jednoduše jsem si v říjnu nepořídila ani nedostala žádnou knížku (úplně vidím jak žasnete, já sama jsem taky žasla, že jsem si nic nepořídila). A protože v listopadu šlo jen o tři knížky, rozhodla jsem se spojit s prosincem, aby ten článek nebyl jen o třech knihách. 

listopad 2016

LOVCI DUCHŮ - Neil Spring 

40647273_280299474

Ve zkratce:

Vítejte na Borley Rectory nejstrašidelnějším sídle v Anglii. Píše se rok 1926 a Sarah Grey získala novou, naprosto neuvěřitelnou práci – stala se osobní asistentkou Harryho Pricea, nechvalně známého londýnského lovce duchů. Na jedné straně skvělý a okouzlující, neurotický a manipulativní na straně druhé, Harry zasvětil svůj život tomu, aby odhalil pravdu o mnoha anglických "falešných lovcích", a nikdy neustane, dokud případ nevyřeší a podvodníky neodhalí.

Nakladatelství: Omega, Počet stran: 448, pevná vazba

Nakladatelství Omega vydává skvělé knihy, ať už jde o klasiky nebo ne, jejich knihy mají naprosto božské obálky a Lovci duchů nejsou výjimkou.

OSUDY A BĚSY - Lauren Groff

pismenkuje.cz/img/13441.jpg" alt="976_osudy_a_besy" width="185" height="280" align="left">

Ve zkratce:

Nikdy si nezačněte myslet, že někoho opravdu znáte. I když s ním žijete dvacet let. Každý příběh má svě strany. A někdy se ukáže, že klíčem k dobrému manželství není způsobilost říkat pravdu, ale schopnost udržet tajemství. 

Nakladatelství: Domino, Počet stran: 448, pevná vazba

Jednak kniha má naprosto úžasnou obálku a hlavně mě na ní nalákal Prezident spojených států, Barack Obama. 

TMAVÉ STĚNY WILLARDU - Ellen Marie Wiseman 

big_tmave-steny-willardu-kc9-3

Ve zkratce: 

Izzy je mladá dívka a poloviční sirotek. Žije u pěstounů a okolnosti smrti jejího otce jsou víc než tragické. Nešťastná dívka najde vítané vytržení, když v místním zrušeném psychiatrickém sanatoriu najde starý deník. Objeví v něm okno do své vlastní minulosti.

Nakladatelství: Ikar, Počet stran: 352, pevná vazba

Já jsem prostě obálkový tip, úžasná obálka s velmi zajímavou anotací, což rozhodlo.

prosinec 2016

MLUV - Laurie Halse Anderson 

big_mluv-mBu-314789 Ve zkratce:

Melinda nastupuje do prvního ročníku na střední školu s cejchem na čele. Potom co zavolala na závěrečný školní večírek policii, se s ní skoro nikdo ze spoližáků nebaví. Melinda se uzavírá do sebe a čím dál více se izoluje od svého okolí. Málokdo by si všiml, že téměř nemluví, a už ani nikoho nezajímá, proč tehdy na policii zavolala...

Nakladatelství: Yoli, Počet stran: 200, paperback

Film jsem před mnoha lety viděla a jednoznačně se mi líbil a když se objevila kniha nemohla jsem odolat a přidala si jí na svůj dopis pro Ježíška a on byl tak hodný a knížku mi dal. 

JEDNOU ČASNĚ ZRÁNA - Virginia Baily 

large

Ve zkratce:

Šedivé ráno roku 1943. Na římské ulici se dvě mladé ženy střetnou pohledem. Chiara se chystá uprchnout z okupovaného města. Ta druhá, které se drží malý chlapec, musela pod namířenými zbraněmi nastoupit na korbu náklaďáku. Ve chvíli, kdy se čas zastaví, Chiara učiní rozhodnutí, které jí navždy změní život....

Nakladatelství : Knižní klub, Počet stran: 304, pevná vazba

S kamarádkou si pravidelně dáváme knihy, co také jiného čekat od knihomolů a tak jsem byla obdarována knihou s opět úžasnou obálkou a snad i dobrým příběhem. 

HERCULE POIROT: POVĺDKY - Agatha Christie 

9788024255545

Ve zkratce:

Jedinečné vydání souboru povídek s Herculem Poirotem, jenže letos oslaví sto let od okamžiku, kdy se jako postava zrodil v hlavě Agathy Christie. Lucusně vypravená, ilustrovaná sbírka zahrnuje více než padesát kratších případů. 

Nakladatelství: Knižní klub, Počet stran: 896, pevná vazba

Tohle byla jasná volba, jako milovnice Agathy Christie a mého milovaného Poirota jsem si tohle nemohla nechat ujít, Ježíšek opět zabodoval. 

VŠECHNY MALÉ ZÁZRAKY - Jennifer Niven

large (1)

Ve zkratce:

Strhující příběh o hledání a (ne)nalézání, o lidských předsudcích a první lásce. 

Nakladatelství: Yoli, Počet stran: 360, paperback

Náhodná koupě v Tescu, už dlouho mám knihu na seznamu k přečtení, ale když jsem jí viděla za 75,-Kč nemohla jsem odolat. 

Takže resty ohledně knižního šílenství jsou splněné a v příštích dnech se tu objeví Nejlepší knihy za rok 2016. 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář