Mlčení a zase ty Vánoce

12. prosinec 2016 | 18.47 |

ervenobile_shutterstock_147502

V posledních pár týdnech je moje nečinnost trochu větší než přes celý rok, jednak nebyl moc čas a když byl, tak nebyla chuť ani na psaní a hlavně ani nebylo o čem psát, protože jsem měla filmovou a knižní krizi. Ta se projevuje tak, že má člověk (v tomhle případě já) nechuť něco sledovat nebo čučet do knížky. To, že se mi nakupila celá řada seriálů je věc jistá, protože když člověk nekouká pravidelně tak se to kupí a tak krize seriálová je větší než filmová, protože filmy vybírám vždycky hodně náhodně. Prostě nebyla chuť na něco koukat a tak se ze zřejmých důvodů na blogu neobjevil žádný článek na to téma, což se týká i knížek. Sice jsem v posledních letech a celkově tenhle rok byl na knížky hodně bohatý, ať co do kupování tak do čtení, jenže ze začátkem listopadu to přišlo, nesoustředěnost u knížek, takže jsem je odložila do knihovny a nechala je osamocené dlouho, je zvláštní, že zrovna když jsem potřebovala dokončit čtenářskou výzvu, tak mě přešla chuť číst, nicméně díkybohu mi na seznamu chybí jen kniha podle skutečné události a dětská knížka, takže to nakonec přece jen zvládnu....ufff, je to vážně úleva!!! Toť vše k mé krizi a teď ty Vánoce.

Prosinec už se nám přehoupnul do druhé poloviny a za necelých 14 dní tu máme Vánoce, což jste určitě zaznamenali, že? :D Stačí se porozhlédnout po Praze nebo při návštěvě obchodních center ve kterých je čím dál tím víc lidí a všichni blázní a pobíhají a šílí z blížících se svátků. Vánoce jsou svátky klidu a pohody, tak o tom vážně pochybuji! Lidi v pohodě rozhodně nejsou, což zjistíte při návštěvě právě zmíněných obchodů nebo v MHD kdy se lidé mračí a už dlouho se mi nestalo, že bych potkala v socce někoho kdo by svou pohodu dával najevo a nevyřvával kvůli nejrůznějším malichernostem. Nemám ráda, když je na jednom místě moc lidí, nemyslím tím deset, ale když vlezete do krámu a musíte se brodit k pokladně, to se přiznám, že nejsem v pohodě ani já a určitě se neusmívám, vážně ne! :D

Nejvíc mě drásá návštěva parfumérie, před Vánoci je tam vždycky tolik lidí, že se sotva dostanu tam kam chci, chápu parfém je ideální dárek, jenže já mám vždycky pocit, že lidi snad celý rok smrdí a na Vánoce se snaží vonět. Nemyslím smrdět, ale prostě nevonět a vlastně v některých případech i smrdí, co si budeme povídat. O tom jindy nebo vlastně raději ne. Návštěva Levných knih v tomto období je také dosti tragická, minulý týden jsem tam byla, nic kromě lidí jsem tam neobjevila. Ano, i kniha je ideálním dárkem a nemusím Vám říkat, že tam je z čeho vybírat (i když někteří jedinci - jako já si nic nevyberou :D). Pak tu máme další tragickou položku na seznamu a tou je návštěva Staromáku.

Dlouhou dobu se s kamarádkou domlouváme, že se sejdeme, teď je to o něco komplikovanější, protože se vdala a odstěhovala se na hory, takže do Prahy jezdí třikrát v týdnu do práce a časově nám to nikdy nevychází a protože se známe od základní školy, tak vše vzaly do rukou naše mamky, které se léta kamarádí a domluvily to, takže se čtyři čůzy sešli u stromku na Staromáku, kde si daly svařák, langoše apod. a pak se přesunuly do restaurace na pokec. Nicméně přesto, že byl všední den na Staromáku bylo narváno, což není nic nového a nechápu lidi, kteří tam chodí o víkendu, to je ještě stokrát horší. Takže jsem chytla lehkou vánoční atmosféru, která se stále né a né dostavit.

IMG_20161130_151814

Co se týče zdobení, tak to nikdy nepřeháním, nemám ráda přeplácané výzdoby navíc ty Vánoce jsou lehce kýčovité, takže spousta ozdob se právě nese v duchu kýče a protože Harry Potter a Kámen mudrců je pro mě knížkou do jisté míry vánoční - první Vánoce v Bradavicích jsou kouzelné a tak jsem si své zrcadlo sice to není Zrcadlo z Erisedu, vyzdobila malými Zlatonkami. Stačí tužka, papír, nůžky a zlatý lak a je na světě Zlatonka, a přiznám se, že jsem si připadala jako malá holka. Sem tam nějaký ten stromeček, svíčka, svítící hvězdice nebo domeček na svíčku, který bedlivě střežím protože je po babičce. Asi nejvíc okolo Vánoc vnímám to, jak moc mi chybí Ti, co s námi už nejsou, to jak jsme se u stromečku sešli jako rodina, když za námi přijela prababička s pradědečkem a užívali si jejich společnost, je zvláštní, že tuhle ztrátu člověk vnímá víc, když je starší. Celkem nedávno jsem narazila na video, když si mě mamka přinesla z porodnice a doma se sešla většina rodiny a hltala tam to miminko, začaly mi téct slzy, protože když vidíte lidi, kteří si vás tam podávají jak horký brambor a většina z nich už nežije, dojde vám jak vám vlastně moc chybí a to i po tolika letech, takže sice vzpomínkami žít nemůžeme, ale neodmyslitelně patří a navždy budou patřit do našich životů. Páni, já jsem ale filozof :D

Co chtěl básník vlastně tímhle článkem říct? Chtěl ospravedlnit to, že není aktivní na blogu, také se chtěl podělit o tom, co ho štve na Vánocích a taky chtěl říct, že Vánoce sice nejsou, ale měli by být svátkem klidu a pohody. Takže to nepřehánějte, udělejte svým blízkým radost tím, co mají nejraději, užívejte si jeden druhého a hlavně to chce pohodu, protože i když jsou Vánoce neznamená to, že se z toho posereme!!!

Ještě dodám s Novým rokem chystám změnu co se blogu týče, ale to se ještě uvidí, jak to dopadne :-) 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Mlčení a zase ty Vánoce hroznetajne®pise.cz 12. 12. 2016 - 21:29
RE(2x): Mlčení a zase ty Vánoce movies-and-tvshows 13. 12. 2016 - 18:58
RE(3x): Mlčení a zase ty Vánoce hroznetajne®pise.cz 14. 12. 2016 - 10:09
RE(4x): Mlčení a zase ty Vánoce movies-and-tvshows 26. 12. 2016 - 20:01
RE: Mlčení a zase ty Vánoce tlapka®pise.cz 16. 12. 2016 - 21:26
RE(2x): Mlčení a zase ty Vánoce movies-and-tvshows 26. 12. 2016 - 20:03