Svobodná rovná se lesbička?

26. prosinec 2016 | 21.37 |

Přiznám se, že se pořád nevrátila má filmová nálada, takže tu opět nenajdete filmovou recenzi nebo tři dny s..., ale spíše jde o článek který se týká mé osoby. Jen tak pro zajímavost podotýkám, že článek na téma nejlepších knih roku 2016 se už připravuje a že do konce roku se tady určitě objeví nebo možná někdy začátkem ledna, nejsem si jistá svým časovým rozvrhem a samozřejmě svou leností. :D

Nicméně plkací článek číslo 2 se týká škatulkování a toho co si lidé myslí o svobodných ženách.

Jako svobodná žena jistého věku se setkávám s nejrůznějšími otázkami. Jak to, že nemáš chlapa? Když chlap je, tak se objevuje otázka, jak to, že nemáš dítě a nebo jak to, že nejsi vdaná? Tohle jsou tři základní otázky, které se nejčastěji pokládají svobodným ženám. Protože pokud jste to nevěděli - byt svobodná v jistém věku může znamenat jen dvě věci - Za prvé -  jste zoufalkyně bez chlapa a nebo za druhé - jste lesbička. Protože přece nikoho nenapadne to, že to může být něčí volba, protože to přece není zcela normální, aby žena zůstala na ocet bez chlapa.

Z podobných řečí si příliš hlavu nedělám, protože upřímně podobná myšlenka může napadnout jen někoho, kdo není příliš chytrý. I když nedávno se mě na podobnou otázku zeptala dědova manželka a když se jí dostalo odpovědi hodila takový ten obličej, ježiš ta holka je chudák! Mým oblíbeným seriálem je Sex ve městě, za chvíli pochopíte proč o tom mluvím, myslím že to bylo zrovna včera, kdy se podobné téma řešilo právě tam a musím říct, že jsem se nasmála, protože to je prostě přesné, jsou věci, které se nemění a mezi to patří právě ono škatulkování a do jisté míry opovrhování a litování nás chudáků, které jsme svobodné.

Jsou lidé, kteří to neřeší, je to každého věc a to, že je žena sama neznamená, že jí nikdo nechce nebo že je chudák. Přece taky nelitujeme muže, kteří jsou svobodní, vlastně někteří muži jim závidí jejich nezávislost a to, že si užívají, proč z nás žen se tedy dělají chudinky? To, že žena nemá děti jen protože všichni v okolí je mají neznamená, že je neplodná, ale může to mít mnoho důvodů. Každá žena nemusí chtít děti, což je můj případ nebo třeba jsem stále nedospěla do toho správného věku abych si mohla říct, že teď je ten správný čas mít děti. To, že žena nechce svatbu nemusí znamenat, že jí nikdo nepožádal o ruku, ale prostě třeba nevěří v manželství a nebo nepotkala toho správného člověka se kterým by tu svatbu chtěla. Všechno může mít mnoho důvodů, nutně to nemusí znamenat, že je to zahořklá zoufalá ženská, která nemá žádné vyhlídky. Prostě s touhle myšlenkou se neztotožňuji a přijde mi víc než ignorantská.

Takže ano, jsem svobodná z mé vlastní vůle, až poznám někoho u koho si budu jistá, že je to to pravé tak se to možná změní a nebo taky ne, člověk nikdy neví. Ne, nejsem lesbička a i kdyby ano, tak na tom není nic špatného a navíc každému to může být jedno. Jsem lidská bytost a to, že jsem sama ze mě nedělá méněcenného člověka, není to vada je to volba. Takže jestli má někdo potřebu litovat nás nezadané tak ať, já to mám na háku :D

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Svobodná rovná se lesbička? wien n 27. 12. 2016 - 05:18
RE(2x): Svobodná rovná se lesbička? movies-and-tvshows 29. 12. 2016 - 23:34
RE: Svobodná rovná se lesbička? hroznetajne®pise.cz 27. 12. 2016 - 11:05
RE: Svobodná rovná se lesbička? sayonara®pise.cz 28. 12. 2016 - 13:07
RE(2x): Svobodná rovná se lesbička? movies-and-tvshows 29. 12. 2016 - 23:36