Matky na tahu /Bad Moms (2016)

7. leden 2017 | 21.17 |

size4-14706936103802

Mila Kunis se rozhodne si vyhodit z kopýtka za pomoci svých nových kamarádek Kristen Nell a Kathyn Hahn, jak tahle dámská jízda dopadne?

201658161628

Amy (Mila Kunis) je pracující matka, která se musí postarat o své dvě děti, chodit do práce, postarat se o domácnost a to všechno má na hrbu jen ona, i přesto, že má manžela, který posedává u počítače a s ničím jí nepomáhá. Pohár její trpělivosti přeteče poté, co odhalí manželovu nevěru. Rozhodne se zvolnit v práci, udělat si nějaký ten čas pro sebe a trávit volné chvilky se svými kamarádkami. Jenže život jí komplikuje školní sdružení matek ve kterém je v čele tyranka Gwendolyn (Christina Applegate) se svými poskoky. 

Letní americká oddychová komedie Badmoms u nás je film znám pod názvem Matky na tahu patří mezi ty klasické americké filmy, nemá čím překvapit, divákům nastoluje jedno klišé za druhým, i přesto, že to není žádný velkofilm tak se u něj dost možná pobavíte, nutno podotknout, že film je určen především matkám a nebo ženám, muži by se u věčného ženského žvanění dvakrát nepobavili, i když můžou obdivovat krásnou Milu Kunis.  

Příběh je takovou tou nenáročnou americkou podívanou, přesto ho lehce přiblížím a to jen pro vaši představu. Byla žila jedna matka, která toho začala mít dost, vyhodila svého nevěrného manžela, učila děti samostatnosti a o volných večerech, které trávila se svými kamarádkami si prolévala játra alkoholem. Poznala spousty dobrých lidí, ale i ty špatné, jenže by to nebyl americký film, kdyby všechno nebylo zalité sluncem a všichni žili šťasně až navěky. 

bad_momsPřesto, že se film dopouští klasických chyb, které jsou v každém podobném filmu, tak se může pochlubit dobrým hereckým obsazením, obzvláště hlavní trio - Kunis, Bell, Hahn jsou sehrané a rozhodně nepůsobí křečovitě, prostě když jsou na scéně všechny tři rozhodně to stojí za to, protože tyhle dámy/nedámy diváka dokáží pobavit. Navíc ty postavy nejsou úplně hloupé, mají prostor pro svůj vlastní rozvoj, což je rozhodně ku prospěchu. Jsou to tři sympatické kočky. Přiznávám, že jsem si Milu Kunis nedovedla v téhle roli úplně představit, navíc jsem jí od roku 2013 v ničem neviděla, zachovala si svůj šmrnc, je nádherná, talentovaná a já doufám, že jí uvidím ve filmech zase častěji. Dalším vítanou postavou je Gwendolyn v podání Christiny Applegate, která je tou typickou americkou paničkou, která svým dětem nedává nic nezdravého a celkově působí jako jak já říkám, matka v křeči, rádoby ideální matka.  Dalším plusem je postava vdovce v podání Jaye Hernandeze (bože, ten chlap je neuvěřitelně sexy). Film doplňuje hodně povedený soundtrack ve kterém jsou nejrůznější popové pecky. 

Režisérské duo Jon Lucas a Scott Moore, kteří jsou v tomto případě i scénáristi příliš neexperimentovali a zvolili matky, aby ukázali, jak je nutné nezapomínat na to, co všechno musejí dělat a nechali je trochu zdivočet, proti tomu vlastně vůbec nic nemám, i když to ve své podstatě příliš originální není, ale řekněme si to upřímně myslím, že právě tohle tvůrcovské duo si v Hollywoodu vede dobře (Pařba ve Vegas, Čtvery Vánoce, V cizí kůži, Bejvalek se nezbavíš) nejde sice o originální počiny, ale dobře se u toho pobavíte a o to přece u komedií jde. Film by mohl být o pár minut kratší a mohlo by tam být víc Jaye Hernandeze (ano, skutečně mohlo), přesto nejde o tak marný film, očekávala jsem to horší. Největší problém mám s koncem, ale hádám, že to je můj problém, já tenhle americano styl moc nevyznávám.

Poučení si s filmu těžko odnesete, je to předvídatelné, přesto sem tam vtipné a lehce stravitelné. 

Teď už se zmínim jen o českých distributorech a jejich fantazii, co se názvů týče. Dost možná jste zaznamenali, že jakmile se objevuje plakát na kterém se drží kelímky s chlastem, tak se film jmenuje ..... na tahu. Pro příklad, máme tu Matky na tahu, Holky na tahu, Šprti na tahu, Máma na tahu, kdybych hledala možná bych našla podobných filmů daleko víc, ale přijde mi, že těch tahů už bylo dost.  Obzvláště pokud se film jmenuje Špatné matky, ale hádám, že kdyby se tak film jmenoval u nás, zřejmě by nešel nikdo do kina nebo si ten český název neumím jinak vysvětlit, protože upřímně v tomto filmu se zlinkují ženy jen jednou nebo dvakrát a rozhodně to není hlavní náplní filmu. 

Hodnocení:

6/10

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 2 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Matky na tahu /Bad Moms (2016) wien n 08. 01. 2017 - 03:14