The Hollars (2016)

11. leden 2017 | 19.13 |
› 

THE-HOLLARS-FEATURED

Nešťastná rodinná událost donutí Johna Krasinskeho se vrátit do rodného města ke své rodině, kterou už léta neviděl. 

2-5224[1] (1)

John (John Krasinski) žije v New Yorku se svou přítelkyní (Anna Kendrick), která čeká dítě, jeho život není to co očekával, zrovna má tvůrčí krizi, když v tom se dozví, že jeho matce (Margo Martindale) diagnostikovali nádor na mozku. John se proto vrací do rodného města které před mnoha lety opustil. Po letech se setkává s rodinou i se svou bývalou přítelkyní. 

The Hollars je snímek, který balancuje na pomezí dramatu a komedie. Nesnaží se mermomocí diváky přinutit k tomu, aby vypotřebovali všechny kapesníky, všechno to působí nenásilně, ano je to místy smutné a ano docela se u toho i zasmějete, není to ten vulgární humor, který se objevuje dnes v každé druhé komedii, je to takový ten milý humor, který neurazí a někdy se nebojí vkročit do vod absurdna. 

Při čtení synopse diváky dost možná napadne, že film s podobnou tématikou už viděli, což je jistě pravda o tom se nemám v plánu přít, jenže i přesto má film něco málo na víc, co ho dokáže odlišit. 


hollars
Lehce dysfunkční rodina Hollarových se potýká s problémy ať už kvůli zdravotnímu problému matky nebo kvůli svým osobním neúspěchům. Máme tu otce, který se potýká s finančními problémy a hrozí, že přijde o firmu, staršího syna, který sleduje svou bývalou ženu a mladšího syna, který se zrovna potýká s neúspěchem v práci. Všechny tři muže spojuje jejich matka /manželka. 

To, že ve filmu hraje John Krasinski už víte, ale co možná nevíte je to, že Krasinski je i režisérem filmu a jeho druhý režisérský snímek se rozhodně povedl, ano má to pár nedostatků a tím hlavním je to, že je to hrozně roztahané, alespoň ten začátek určitě, protože to zpočátku působí trochu nudně, ale díkybohu, že to nebylo nudné po celou délku filmu. The Hollars je film především o rodinných vztazích, takže pokud hledáte něco akčnějšího, tak to nebude film pro vás, pokud ovšem dáváte přednost tomuto druhu filmu, tak jistě nezapláčete, i když jak říkám, dalo se z toho dostat daleko víc. 

Velkou oporou příběhu jsou herci a jejich výkony. Ať už je to Margo Martindale, která mě dokázala stejně rozesmát jako rozbrečet nebo Richard Jenkins, který se drží svých klasických praštěných rolí a v neposlední řadě je tu Sharlto Copley, který mě bavil pokaždé když se objevil na scéně a je škoda, že nedostal víc prostoru, protože jsem se vážně v jeho přítomnosti vždy zasmála. Přesto, že Krasinski má být takovým tím hlavním spojem celé rodiny, tak mi jeho postava přišla trochu nevýrazná, což je vážně škoda. Anna Kendrick je tak říkajíc na druhé koleji, což je v tomhle případě docela špatná volba, protože pokud jste s ní něco viděli, tak víte, že umí být vtipná a zábavná a tady je stejně nevýrazná jako Krasinski. 

Scénář má pár nedostatků a tím hlavním je právě ten unylý začátek, vsuvka s bývalou přítelkyní byla naprosto zbytečná, ale naopak co scénáři nemůžu upřít je fakt, že to má vyšperkované dialogy a některé scény jsou nezapomenutelné. Asi nejvíc si cením toho, že film velmi lehce přechází z jednoho žánru do druhého, jednu chvilku utíráte slzy s obličeje a než to uděláte, tak se smějete! Je to milé, smutné, zábavné, a hořko-sladké. Evidentně se o filmu moc neví, protože na filmových databázích ho vidělo poměrně málo lidí a myslím, že zrovna tahle praštěná rodinka stojí za to být viděna. 

Oproti prvnímu snímku Krasinkeho je to velký pokrok a já doufám, že si usedne na režisérskou židli znovu, jistě není to žádný Ben Affleck, ale v rámci žánru je to dobré, je to vlastně víc než dobré, ale pořád to není dokonalé, tak snad příště. 

Hodnocení:

7/10

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář