The Autopsy of Jane Doe (2016)

15. leden 2017 | 19.09 |

trailer-theautopsyofjanedoe-fe

Brian Cox a Emile Hirsch se chystají pitvat neznámou žena, která byla nalezena v domě ve kterém byla zavražděna celá rodina. 

autopsy-of-jane-doe

Koroner Tommy Tilden (Brian Cox) a jeho syn (Emile Hirsch) mají na pitevním stole neznámou ženu, která byla nalezena v domě ve kterém byla zmasakrovaná celá rodina. Nikdo neví, kdo je žena zač a na koronerovi je, aby zjistil příčinu smrti. Poté co začnou s pitvou se začínají dít podivné věci a podivné věci naleznou i na těle neznamé ženy. 


The Autopsy of Jane Doe je nový horor, který vznikl ve Velké Británii. Samotný název filmu divákům napovídá o čem, že to film vlastně bude. Pitevní stůl a celkově pitevna je ideálním místem pro hororový příběh a přesto, že je to perfektní místo pro horor najde se velmi málo filmů, které se odehrávají právě v pitevně. 

The-Autopsy-of-Jane-Doe-poster

Synátor se svým otcem pracují na pitevně a snaží se odhalit příčinu smrti neznamé ženy, což je hlavní nápní celého filmu. První část je dalo by se říct forenzní, divák sleduje hovory nad mrtvolou, zkoumání možné příčiny smrti a kontrolování orgánů, druhá část příběhu je mnohem víc mysteriózní a nabízí přesně to, co divák od hororu očekává. 

To, že se celý příběh odehrává na pitevně je víc než jasné, jenže k tomu divákům dělají společnost pouze dva herci, to ovšem neznamená, že si film neužijete. Tahle minimalistická scéna je takovou lahůdkou pro milovníky žánru a pokud jimi jste, tak si pošmáknete.  The Autopsy of Jane Doe má přesně to, co by měl správný film mít, přesto, že má vcelku prostou zápletku (kterou jsem snad ještě nikde neviděla) může se pyšnit naprosto perfektní atmosférou, která se divákům zažere do morku kostí, při některých scénách se vám bude tajit dech a budete s napětím očekávat, co se bude dít dál. 

Příběh diváka drží v napětí a to vlastně po celou délku filmu, nenašla jsem tam žádné špatné nebo nevyužité místo, užívala jsem si každou minutu. Mysteriózní zápletka dodává příběhu šťávu a divák ví, že něco přijde, jenže neví co přesně to bude a kdy, každé zablikání světla diváka připravuje na nejhroší. Film má ovšem daleko víc plusů než mínusů a jedním z hlavních plusů je herecké obsazení ač o dvou lidech, přesto perfektní. Další výhodou je kamera, hudba a samozřejmě scénář s režií. 

Postavy jsou sympatické, chovají se racionálně a rozhodně byla dobrá volba do příběhu nezapojit ženský faktor, protože řekněme si to upřímně, ženy v hororovém žánru bývají někdy až moc hysterické a uřvané a v tomhle případě se nic takového nekoná a díky tomu film není absurdní. Brian Cox je vynikající herec a jeho výkon je zcela uvěřitelný a i když jsem ho v tomto žánru viděla poprvé, byla to vynikající volba. 

Pravá a nefalšovaná hororová atmosféra jak má být, to přesně nabízí film The Autopsy od Jane Doe. Film má navíc naprosto ideální délku, dávkuje napětí přesně tak akorát a v těch správných momentech, má zajímavou zápletku. Nikdo netlačí na pilu, takže film plyne svým vlastním tempem, což neznamená, že by se film dal označit jako nudný, to rozhodně ne. 

Musím říct, že jsem na film narazila víceméně náhodou a nechala jsem se zlákat jen popisem a zcela úmyslně jsem se vyhla traileru a udělala jsem dobře, protože čím méně toho víte, tém lépe. Předchozí film norského režiséra, Lovec trollů jsem neviděla, ale jeho druhý celovečerní film mě rozhodně dostal. Jedná se totiž o to nejlepší co v daném žánru můžete najít a pokud jste milovníci hororu, tak by Vám neměl film rozhodně uniknout! Jedním slovem The Autopsy of Jane Doe je splněným snem každého hororového fajnšmekra!!!

Hodnocení:

9/10

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář