#18 A Series of Unfortunate Events

21. leden 2017 | 12.30 |

lemonyfeature

Stanice: Netflix

Premiéra: 13. ledna 2017

Žánr: dětský/dobrodružný/komedie

Země původu: USA

O čem to je?

Komediální drama vypráví o třech osiřelých sourozencích - Violet, Klausovi a Sunny Baudelairových, kteří přišli tragicky o své rodiče, díky tomu se dostávají do péče svého vzdáleného příbuzného hraběte Olafa, který jim dělá ze života peklo. Sourozenci se snaží odhalit tajemství, které obklopuje smrt jejich rodiny a ještě musí snášet Olafa, který touží po jejich penězích. 

Na koho se můžete těšit?

Protože se příběh točí okolo několika dětí, je jasné, že právě dětské hvězdy budou součástí nového projektu Netflix. V roli Violet se představí Malina Weissman, která si zahrála například v televizním seriálu Supergirl. Klause si zahraje mladý brit Louis Hynes, který si zahrál v několika seriálech. V roli soudkyně, která patří mezi vedlejší postavy se objeví Joan Cusack. A v roli Olafa uvidíme Neila Patricka Harrise, kterého můžete znát jako Barneyho z velmi úspěšného seriálu How I Met Your Mother. 

asoue_101_unit_5140_r

Verdikt:

Televizní seriál Řada nešťastných příhod patří mezi jeden z nejočekávanějších seriálů ledna roku 2017. Televizní seriál vznikl na motivy stejnojmenné knižní předlohy, která má několik dílů. Pokud už jste seriál viděli, tak jste si nemohli nevšimnout toho, že seriál byl ovlivněn i filmovou podobou, která vznikla v roce 2004 a ve které exceloval Jim Carrey coby hrabě Olaf. Musím říct, že jsem byla na seriál hodně zvědavá. Zásadní změna je v tom, že vypravěče, tedy Lemony Snicketa divák v seriálové podobě může vidět a to poměrně často, protože je součástí některých scén a promlouvá k divákům. Myslím, že Patrick Warburton je v téhle roli výborný. Přiznávám bez okolků, že je docela problém se zŽít se sourozenci a celkově s celým tím hereckým ansáblem pokud jste viděli film, obzvláště pokud jste ho viděli mnohokrát jako já, takže jsem se se sourozenci celý díl zžívala, i když asi největším problémem byl právě Klaus a samozřejmě hrabě Olaf. S herectvím Neila Patricka Harrise nemám skoro žádné zkušenosti, viděla jsem ho maximálně ve Šmoulech a tam se o velkém herectví mluvit nedá, přesto jeho projev jako Olafa nemá tu správnou razanci a celkově mi tam moc nesedí, je pravda, že v první epizodě nedostal tolik prostoru, takže v dalších dílech se to nepochybně změní, otázkou je jestli k dobrému nebo naopak. Jim Carrey nasadil laťku hodně vysoko a bude těžké ho překonat a přesto, že jsem s první epizody nebyla tak nadšená jak jsem očekávala, zvědavost mi nedá a podívám se i na další díly nebo přinejmenším na ten druhý. 

Nemohla jsem si nešimnout, že první díl hodně kopíruje filmovou předlohu, došlo tam jen k pár změnám a to především v tom, že prostor dostalo několik postav jako je soudkyně Straussová nebo pan Poe. Nebudu zastírat, že mě první epizoda lehce zklamala. Budu doufat, že další epizody budou lepší. Spekulovat o obnovení není potřeba, protože už teď je jisté, že seriál se vrátí s druhou řadou. 


Hodnocení pilotní epizody: 65%

A co vy, viděli jste seriál? 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář