#19 Emerald City

14. březen 2017 | 21.29 |

eiq8Xwi06l4ZDNxGW1JfjmkmYfB

Stanice: NBC

Premiéra: 6. ledna 2017

Žánr: nadpřirozený/fantasy

Země původu: USA

O čem to je?

Mladá Dorothy se vydává za svou matkou, která jí odložila k příbuzným když byla malá. Cestu jí ale zkříží tornádo, které jí odnese společně s policejním autem a psem do jiného světa. Jde o pohádkovou zemi ve kterém soupeří čarodějnice. Dorothy se snaží najít Čaroděje ze země Oz, který jí pomůže se vrátit domů, jenže po cestě jí zkříží cestu několik cizinců a návrat zpět do Kansasu nebude tak jednoduchý.

Na koho se můžete těšit?

V roli mladé Dorotky zazáří mladá herečka z Portorika, Adria Arjona, která se objevila v několika seriálech, ale pouze ve vedlejších rolích. V roli Strašáka bude divačky okouzlovat britský herec Oliver Jackson -Cohen, kterého jste mohli vidět v televizním seriálu Drákula nebo po boku Dwayna Johnsona ve filmu Rychlejší. Čarodějky Glindu si zahrála Joely Richardson. A v roli Čaroděje se objeví Vincent D´Onofrio.

Emerald-City-cast-NUP_172711_4

Verdikt:

Seriál s názvem Smaradgové město mě nalákal, už když se minulý rok objevila zpráva, že se něco takového chystá, těšila jsem se a po shlédnutí traileru jsem byla navnaděná ještě víc. A teď už k pilotní epizodě. Každopádně dávám palec nahoru za to, že se divák neskočil oběma nohama do Smaragdového města okamžitě. Takže si chvilku pobudeme v našem světě, kde si užijeme existenční drama, které Dorotka prožívá a pak šupky dupky do jiné země, kde se hlavní hrdinka setkává s neznámem se kterým se ale vypořádává velmi dobře, příliš se neptá, nediví se jako Alenka v říši divů a jedno je jasné, Dorotka není žádná naivní slepička, všechno bere tak jak je a je to taková rázná drsnačka, kterou nic nerozkází možná tak nějaká ta čarodějnice. 

Hlavní postavou je Dorotka, což je celkem jasné, ale v pilotu se nezapomene ani na ostatní postavy a tak i přesto, že pilot má 45 minut zvládne ukázat a lehce nastínit postavy, takže si uděláte obrázek o tom kdo je tu ten zlý a naopak. Během její výpravy se setká s Lucasem (Strašák), který si nic nepamatuje a pochopitelně nejde o klasického strašáka, ale jde o velmi pohledného muže, protože přece jen všechno se okopírovat nedá a když se to odchýlí od originálu nutně to neznamená, že je to špatně, obzvláště pokud jde o změnu k lepšímu. Tady se nám jasně rýsuje nějaká ta romantická linka, protože to mezi Lucasem a Dorothy poměrně jiskří a celkem lehce odhadnete jakým směrem se jejich vztah bude dál ubírat. Menší prostor získala jedna z čarodějnic a doufejme, že nám ještě ukáže, rozhodně se na to těším.

Velkou výhodou jsou tady postavy, protože na ně byla upřena větší pozornost než na příběh, což se jistě napraví v dalších dílech. Pochopitelně nejvíc excelovala Dorothy, a jednoznačným zklamáním byl Čaroděj, nemastný neslaný, nevýrazný, snad se jeho postava vybarví v dalším díle. Seriál na tom není špatně ani po trikové stránce nebo může zaujmout svými kostými a především prostředím. První řada má deset dílů, což mi přijde celkem rozumné obzvláště pokud by byl seriál obnoven pro další řadu, což je zatím ve hvězdách. Příběhu prospělo, že z hrdinky neudělalo mladou dívenku, ale pracující mladou ženu a pár drobných změn je rozhodně k užitku, přesto je s podivem, že Dorothy nijak neřeší že se octla v kouzelném světe, prostě jako by to byl její denní chleba, ale hádám, že se tvůrci nechtěli příliš zaobírat vysvětlováním a zbytečným tlacháním, protože na to prostě nebyl čas vzhledem k rozsahu seriálu. 

Emerald City nebo-li po našem Smaragdové město mě mile překvapilo, pilotní epizoda byla výborná a díky tomu připravila půdu pro další rozvíjení příběhu a já se na to rozhodně těším a i když mám svůj watchlist plný a nestíhám, další díly si uniknout rozhodně nenechám. 

Hodnocení pilotní epizody: 80%


Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář