Nerve: Hra o život (2016)

11. únor 2017 | 18.08 |
› 

nerve-movie

Emma Roberts je vtažena do populární hry při které se seznámí s Davem Francem.

2429_12483

Vee (Emma Roberts) je mladá, krásná, inteligentní dívka, která by ráda roztáhla křídla a vylétla z hnízda, jenže po smrti jejího bratra nechce svou matku nechat samotnou. Vee žije ve stínu své nejlepší přítelkyně (Emily Meade), která propadla nové hře s názvem Nerve. Což je vylepšená Truth or Dare při které si účastník přijde na pěkné peníze. Vee se nechá vyhecovat a začíná hrát, díky tomu se seznamuje s Ianem (Dave Franco), který také hraje. Všechno se zdá jako nevinná hra, jenže se ukáže, že na téhle hře není nic nevinného. 

Nerve je sci-fi snímek, který vznikl na motivy stejnojmenné knižní předlohy. Henry Joos a Ariel Schulman natočili dva díly Paranormal Activity a i když jim to přílišnou slávu nevyneslo, protože jde o silně podprůměrné filmy snažící se navázat na své úspěšné předchůdce, nějak se stalo, že dostali celkem slušný balík peněz, aby mohli napsat scénář k filmu, který se točí okolo úskalí sociálních sítí. 

nerve-poster1-e1468864733285-6

Děj příběhu je zasazen do budoucnosti, ale velmi blízké budoucnosti, mám za to, že někdy okolo roku 2020, což divák pozná díky moderní technologii, kterou ve filmu uvidí. Světem vládnou sociální sítě, což je dnes zcela běžná záležitost, jenže v tom filmovém světě je nejoblíbenější hra zvaná Nerve. Každý se na hře může podílet, ať už streamováním nebo se sám může vydat na adrenalinovou jízdu ve které každého kdo úkol splní čeká odměna, pochopitelně finanční. Cíl hry je jasný, postupovat na žebříčku popularity a vyhoupnout se tak na špici.

Divák tak sleduje vcelku slušnou jízdu, která začíná obyčejným polibkem a končí.

...no nechte se překvapit. Stejně tak máme možnost sledovat nechci říkat ošklivé káčátko, protože Emma Roberts ošklivá není ani náhodou, jak se promění v labuť , mám na mysli tím jak se nechá strhnout hrou Nerve, která jí nakonec do jisté míry pomůže poznat samu sebe.  Film Nerve je nutné brát s rezervou, protože je určen především mladším divákům, kteří streamují, postují a žijí online, denně kontrolují statusy svých přátel na facebooku apod. Což je vlastně hlavní náplní téhle hry, protože ona je závislá na internetu.

Vcelku inovativní je tady kamera, která se nesnaží jen o klasiku, ale divák má možnost vidět hrdinku skrz telefon, vidíme na co kliká, má to všemožné úhly pohledu nebo jak účastník hry - divák, nahrává soutěžící, tohle všechno Nerve má a to se přiznám mě vážně bavilo, protože něco takového nevidíte denně. Mělo to perfektní barevný nasvícení, pár neonových barviček a řekla bych, že tohle filmu vyloženě sluší. Stejně tak soundtrack, ten je totiž boží, najdete tam snad každý hudební žánr, nic moc profláknutého, ale jo tohle mě bavilo.


Další věc, která filmu rozhodně prospěla je herecké duo Emma Roberts a Dave Franco. Emmu mám moc ráda, i když mi trochu trvalo brát jí vážně v téhle roli, protože ona je bezkonkurenční mrcha, tohle jí jde, sedne jí to, a tuhle krásku v nesnázích jsem jí úplně nevěřila, jen z počátku. Mladší brácha Jamese Franca , Dave není kdovíjaký herec, ale sem mi zapadl výborně, navíc společně jim to vážně jde, mají mezi sebou chemii, jiskří to tam a v tomhle ohledu není co vytknout. Jednoduše si užíváte každé jejich společné chvíle.

A teď ty horší části. První polovina filmu se tváří lehce oddychově , druhá je o něco vážnější, můžeme vidět tu rivalitu mezi soutěžícími, jenže když se to blíží k úplnému konci tak se vám samou blbostí zatočí hlava, nemám tušení jestli je tohle okopírované z knihy, nicméně byla to tragédie, rozvířily se vody konspiračních teorii a už toho bylo jedním slovem dost. Stejně tak jako postava Veeiny matky, která v příběhu neměla žádný prostor, ale přesto tam byla, tohle byla vyloženě zbytečná postava.

Mějme na paměti, že film je určen především mladším divákům a příliš se v tom babrat nemá smysl. Nerve není mistrovské dílo, nebude mít nominaci na Oscara, ale přesto, má originální myšlenku, parádní kameru a film mě dokázal přikovat k obrazovce a udržel si mou pozornost celou délku, i když ten konec (no nic...). 


Hodnocení:

6/10

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář