All Roads Lead to Rome

30. březen 2017 | 12.32 |

All-Roads-Lead-to-Rome-free-do

Sarah Jessica Parker se snaží svou dceru uchránit od problémů a proto se rozhodne pro malý rodinný výlet do Itálie.

all-roads-lead-to-rome

Maggie (Sarah Jessica Parker) se snaží svou dceru Summer (Rosie Day) od problémů, které způsobuje její přítel, proto se rozhodne se vydat do Itálie, kam jezdila jako mladá dívka a kde poznala okouzlujícího muže. Po příjezdu na místo zjišťuje, že onen okouzlující muž jménem Luca bydlí ve vile kousek od ní a je stále svobodný. Summer využije matčina roztýlení a chystá se ukrást Lucovo auto, jenže to má háček v podobě Carmen (Claudia Cardinale), která je Lucovou matkou. Pokud Summer odveze Carmen do Říma, může se sama dopravit na letiště. Dvě ženy se vydávají na cestu a za jim v patách jsou Maggie a Luca.


Letní romantická komedie, která nepatří mezi takové ty profláknuté filmy na které narazíte u nás v kinech, jde o takový nenápadný film, který ač nemá originální zápletku může se pyšnit něčím docela jiným... přesto všechno, zázraky nečekejte. Režie filmu se ujala švédská filmařka Ella Lemhagen, která stojí za dvěma úspěšnými švédskými filmy (Korunovační klenoty, Patrik - věk 1,5). Nutno podotknout, že ten ženský element je ve filmu hodně znát, ostatně i na scénáři se podílela další žena.

61sabAKnXmL-212x300

Chcete uchránit svou jedinou dospívající dceru před jejím přítelem ze kterého čiší problémy a jak nejlépe docílit něčeho takového? Ano, jistě tušíte. Prostě jí vezmete a odvezete pokud možno co nejdál to jde a tím místem je právě Itálie, kde matka hlavní hrdinky zažívala před lety žhavý letní románek s italským fešákem.

Příběh by se dal asi nejlépe popsat slovem roadtrip.

Mladá hlavní hrdinka se rozhodne upláchnout a připlete se jí do toho starší babča, která potřebuje do Říma a tak se dá všechno do pohybu.  V příběhu můžeme sledovat čtyři různé postavy ať je to zamilovaná Summer, která je kvůli svému příteli schopná udělat všechno, nebo Carmen, která se chystá do Říma za svou láskou nebo snad Maggie, kterou opustil manžel a která se setkává se svou dávnou láskou, či Luca, který je úspěšným mužem, který se setkává tváří v tvář s láskou svého života.

Road movie, který v žánru sice nepřináší zcela nic nového, přesto se může pyšnit krásným italským prostředím a vcelku zábavnou zběsilou jízdou puberťačky a postarší dámy. Jistě si dovedete představit, že cesta do Říma nebude jednoduchá a co se týče příběhu nebudu moc prozrazovat.

Hlavní role v tomto případě připadla Carrie ze Sexu ve měste, Sarah Jessice Parker, které sice zůstala skvělá postava, ale její obličej už zaznamenal několik vrásek, co se týče jejího herectví, tak ona hraje pořád stejné typy žen v podobných filmech, takže není potřeba velkého hereckého umu a ona oscarová herečka prostě není, což není nic tak šokujícího. Jejím protějškem je v tomto případě krásný ital Raoul Bova, kterému to sekne v každém věku. Co se týče chemie mezi hlavními protagonisty tu jsem tam absolutně neviděla, necítila. Díky tomu mi přišla jejich romantická vsuvka zcela zbytečná a daleko víc jsem si užívala druhé duo a tím je Claudia Cardinale v roli Carmen a puberťačka Summer kterou si zahrála Rosie Day, naopak v jejich případě ta chemie fungovala na výbornou a jejich vztah patří mezi to nejlepší co film nabízí. Malou roli si tam střihla i španělská kráska Paz VegaNikdo z herců nepředvádí nic úžasného, jednoduše jejich herectví neurazí, ale ani nenadchne. 

All roads lead to Rome je velmi oddechový snímek, který v divácích jistě nevyvolá velké nadšení, přesto o takový ten letní pohodový snímek u kterého můžete jíst zmrzlinu a na kratičký okamžik zapomenout na strasti svého života a nechat se okouzlovat nejen překrásnou krajinou nebo památkami. Je to milé, někdy se to snaží trošku víc tlačit na pilu a pak vzniká celá řada nesmyslných scén, ale pokud přivřete jedno oko, tak se dost možná dobře pobavíte. Sice nejde o nic co by v divácích zůstalo déle než pár dní, je to taková milá blbinka, která neurazí, ale ani nenadchne. Takhle by se dal nejlépe a krátce popsat tento film. 

Hodnocení: 5/10

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář