La La Land, Sicario a další aneb filmové okénko

22. únor 2017 | 18.20 |

Protože jsem zahálela v listopadu a prosinci co se filmů týče, vynahradila jsem si to v únoru, protože tu máme poměrně hodně filmů a v poslední dobou mám čuch na ty nejlepší nebo naopak na ty nejhorší.

LA LA LAND (2016) 

MV5BMzUzNDM2NzM2MV5BMl5BanBnXk

Moderní pojetí klasického hollywoodského milostného  románu umocněného skvělými písničkami doprovázenými velkolepými tanečními čísly líčí vášnivý milostný příběh.

Když La La Land posbíral většinu Zlatých Glóbů, říkala jsem si, co jen na tomhle filmu je. Pochopitelně jsem se na něj chystala, hlavně kvůli hlavním hereckým protagonistům (Emma Stone, Ryan Gosling) a poté co jsem odcházela s kina, pochopila jsem proč tenhle snímek vévodil Glóbům a nepochybně posbírá i celou řadu Oscarů, jednoduše jsem tomu podlehla a byla jsem okouzlena. La La Land je mistrovské dílo o tom není potřeba diskutovat, snímek se zapíše do historie a už teď je jisté, že to bude průlomový film a jednou se zařadí mezi ty nezapomenutelné filmové velikány a bude označován kultovním snímkem. Síla tohoto mistrovského díla spočívá v mnoha věcech, především má velmi příjemný příběh, snaží se uctít klasické hollywoodské trháky nebo klasické muzikály a je z něj cítit, stejně tak se snaží být inovátorský a to mu jde zrovna tak. Dokonale propojuje dvě roviny a ono to kupodivu vážně funguje. Hudební podkreslení nebo i taneční je špičkové a stejně tak herecké duo. Emma Stone a Ryan Gosling jsou na place společně již potřetí a oni jsou božský pár, jiskří to mezi nimi, mají tu správnou chemii a jejich společné scény si musíte zamilovat. Za zmínku stojí nejen hudba, ale také taneční čísla. Emma a Ryan tady podali neskuteční výkony, i když Emma Stone hraje prakticky pořád dobře, to je její obvyklá poloha, takže překvapení se v její podobě nekonalo, protože je božská vždycky, ale Ryan Gosling? To bylo něco - tančit, zpívat, hrát na klavír navíc hrát, Neuvěřitelné. 

Příběh je všední a přesto naprosto jedinečný. Milujete muzikály? Zapomeňte na Mamma Mia, protože ve srovnání s La La Landem je to  totální propadák.

La La Land dokáže vlézt do hlavy a jen tak ho z ní nedostanete. Já sjíždím soundtrack od té doby co jsem film viděla a už teď můžu říct, že v mé filmotéce mu držím místečku. Damien Chazelle by se měl držet dál od hororů a dávat přednost jen hudebním dramatům, ostatně jeho Whiplash získal v roce 2015 tři Oscary, letos jich bude nepochybně víc. 

Božské dílo, které stojí za to vidět!!!

Hodnocení: 9/10

*  

SICARIO: NÁJEMNÝ VRAH | SICARIO (2015)

sicario

Agentku FBI (Emily Blunt) pověří důstojník elitní vládní operační skupiny (Josh Brolin), aby v oblasti mezi USA a Mexikem, kde neplatí žádné zákony, podpořila eskalující válku proti drogovým kartelům. 

Poté co jsem viděla snímek Předchozí, pochopitelně jsem si nemohla nechat ujít ani Sicario, protože práce Denise Villeneuva mě začala hodně zajímat, navíc už dlouhou dobu jsem film odkládala a jednoznačně nastal čas právě teď.

Filmy s podobným námětem - drogové kartely, to už jsme viděli mnohokrát, jenže Sicario není ani trochu jako jeho předchůdci, protože k tomu přistupuje osobněji za což může především postava agentky, kterou ztvárňuje Emily Blunt, už je otrávená z práce ve které překračuje mrtvoly (a to doslova) jenže i když je v novém týmu neznamená to, že s kartely zatočí, což jí štve. S její postavou musíte sympatizovat a docela lehce chápete její pohnutky, jenže stejně jako kartely nepracují čistě tak ani policie -  jiný kraj, jiný mrav! Postava, která je tak trochu záhadou je Alejandro v podání Benicia Del Tora. Sicario není tím typickým akčním filmem z prostředí drog, tady se tolik akce nedočkáte, ale přesto je působivý snímek, kterému hraje do noty i skvělá práce s kamerou či hudební doprovod Jóhanna Jóhannsona, který s režisérem nepracuje poprvé. Při sledování filmu nebudete mít chuť kontrolovat hodinky a hlavně, i když nejde o film nabitý akcí, ani se nenadějete a jste u konce.  Co se týče herců, tady není co vytýkat, společně jim to šlape, ale nejlepší je tady Benicio Del Toro a já už se teď těším na druhý díl. 

Hodnocení: 8/10

*  

OUIJA : ORIGIN OF EVIL (2016) 

Ouija_two_xxlg

Mladá vdova si přivydělává jako médium, jednou se rozhodne zážitek trochu víc okořenit a pořídí si duchařskou tabulku Ouija. Její mladší dcera si začne hrát s Ouijou a nevyvolá ducha jejich otce, ale někoho daleko horšího.

Když se před lety objevila Ouija byla jsem na ní zvědavá, bohužel ve finále to bylo katastrofální, ostatně někde ve starších článkách v hororovém deníku najdete,ale lepší je na tak hrozný zážitek ani nevzpomínat. Ouija 2 je tedy prequelem předešlého dílu a byla dobrá volba zvolit M. Flanagana jako režiséra, který má na svém kontě už několik hororů, které řadím mezi ty lepší (Oculus, Zlo nikdy nespí, Hush). Příběh je situován do roku 1967 v Los Angeles, kde se odvíjí příběh svobodné matky, která musí uživit rodinu a tak svým zákazníkům nakuká přesně to, co chtějí slyšet. Příběh se nese v klasickém duchařském stylu, jenže s tím rozdílem, že tu je celá řada sympatických postav, které se chovají racionální a tím pádem zcela uvěřitelně. Úvodní scéna je jednou z nejlepších co film nabízí, i když samozřejmě se tam najde ta pravá hororová, vlastně hned několik. Film plyne zcela přirozeně, nikam nechvátá ani se necourá. Má to tu správnou atmosféru, hudba, kameru, to všechno hraje hororovému žánru do noty, i když asi tou největší výhodou je malá hlavní hrdinka Doris v podání Lulu Wilson. V jedné chvíli je k zulíbání a v jedné z ní jde strach, je skvělá. Ouija 2 sice nepatří mezi originální snímky, ale to vůbec nevadí, tady se totiž pozná kdo umí a i když se Mike Flanagan ohání s ohraným příběhem, dokázal z toho vyždímat dost, sice si nebudete kousat nehty hrůzou, ale  je to výborné pokračování a svého předchůdce hravě strčí do kapsy. 

Hodnocení: 7/10

*  

OČISTA: VOLEBNĺ ROK | PURGE 3 (2016)

PUGRE

Senátorka (Elizabeth Mitchell) se chystá zrušit onu osudnou každoroční očistu, má k tomu své vlastní soukromé důvody. Pokud se senátorka dostane do Bílého domu je jasné, že Očistu ukončí, jenže s tím nesouhlasí hlavouni, kteří Očistu vymysleli a tak se rozhodnou se senátorky zbavit, jenže v její ochrance je Leo Barns (hrdina z druhého dílu).

Když se před lety, přesněji řečeno v roce 2013 objevil první díl Očisty, byla to příjemná změna, něco originálního co tady ještě nebylo. Protože se ukázalo, že film je slušná kasička na peníze, o dva roky vznikl druhý snímek, který byl podstatně slabší a v roce 2016 spatřil světlo světa díl třetí s podnázvem Volební rok. S třetím dílem nepřichází vůbec nic nového, ale ve své podstatě je to jedno, protože Očista 3 má jiné přednosti.

Jednou z výhod je nejen Elizabeth Mitchell, ale celkově celá ta skupinka, která nepatří mezi příznivce očistné noci, podstatnou část příběhu si usurpuje postava senátorky, protože jde o to jí ochránit a to má na triku postava Leo Barnese, kterého známe z předešlého dílu. Snímek má přes 100 minut a i když jsem se toho z počátku bála ve finále se to vůbec nezdá, je to svižné, hrdinové se prakticky nezastaví a tak tam vlastně nevznikne prostor k tomu, aby se divák mohl nudit. Kromě toho, že můžete obdivovat herecké seskupení, kterému to společně skutečně šlape, můžete obdivovat také celou škálu masek, které jsou především tematické právě k podtitulu Volební rok. Očista 3 jede v těch samých kolejích a je evidentní, že se o nic jiného nesnaží, staví na tom co už divák zná a předpokládá, že když jste viděli předchozí dva díly a líbili se vám tak s největší pravděpodobností si nenecháte ujít ani třetí díl, což je logické. Myslím, že série Očista si své příznivce našla a stále nacházet bude, protože se chystá další díl.

Za mě spokojenost, ke každému pokračování přistupuji s nedůvěrou a jsem ráda, že třetí díl pokořil průměrnost druhého za což můžeme děkovat hlavně postavám a hercům, kteří je ztvárnili. 

Hodnocení: 7/10

*

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář