Smajlíková filmová a knižní hra alias EMOJI TAG

17. duben 2017 | 17.52 |

Velikonoční pondělí obzvláště když je tak deštivé jako to dnešní je vhodné pro nějakou tu hru. Dost často vídám na youtube nejrůznější videa a asi nejpříhodnější pro tuhle chvíli mi přijde Emoji tag, akorát s tím rozdílem, že já využiju jak knihy tak filmy, protože přece jen tenhle blog se věnuje především tomuhle. A o co půjde? Vyberu pár smajlíků, které sama nejvíc používám a přiřadím k nim knihu a film, které bych popsala právě určitými smajlíky. Takže jdeme na to !!!

Vysmátý smajlík
  

grinning-face

big_muz-jmenem-ove-H3m-191816roadwithin_dgtl

Co se knížky týče, tady jsem nemusela moc přemýšlet, protože tohle byla jasná volba. Muž jménem Ove mě rozesmál nahlas a to nejednou a navíc i když se k němu budete vracet, tak Vás rozesměje zas a znova.

To samé se dá říct o filmu a tím jsou OUTsideři. Příběh tří teenagerů, kteří se ocitají v jedné léčebně a každý kvůli něčemu jinému. Vincent má Tourettův syndrom, Alex má obsedantně-kompulsivní poruchu a Marie anorexii, jistě si dovedete představit, když se tahle trojice vydá na roadtrip tak to bude stát za to a to mi věřte. 

Zamilovaný 

aries-1-533x400

big_probuzeni-simona-spiera-lWLa_La_Land_(film)

V poslední době jsem četla dost knížek, ale zamilovala jsem se do Probuzení Simona Spiera, tohle je tak srdečné, milé, okouzlující a nejde jen o ten příběh, ale i o postavy, které si musíte zamilovat.

Co se filmu týče, tak to je opět bez velkého přemýšlení La La Land, tohle byla láska na první pohled. Úžasní herci, nádherný příběh, který se odehrává v mém milovaném Hollywoodu, navíc film se snaží uctít ty klasické hollywoodské trháky a ten soundtrack. LA LA Land je má filmová láska a navždy jí zůstane.

Zklamání

489e41a84f47a5622e62e67ba10db3

big_ostrov-lharu-0z7-235671DBJ_plakat_web

Největším knižním zklamáním byla velmi očekávaná kniha a tou je Ostrov lhářů, všude byla kniha plně propagovaná, většina lidí, co jí četla z ní byla na větvi a já blbka jsem se nechala zlákat a samozřejmě tohle bylo největší knižní zklamání jaké jsem za roky zažila. Mdlé, nudné, závěr měl být údajně šokující, ale upřímně už v polovině knihy bylo jasné jak to dopadne. 

Co se filmového zklamání týče tak to na celé čáře vyhrálo třetí pokračování Dítě Bridget Jones. Když se poprvé objevil v kinech první díl byla jsem z něj hotová, vlastně oba díly mám velmi ráda a patří k mým oblíbeným filmům, roky čekání na třetí díl se ale nevyplatilo. Bridget byla sice stejně praštěná, obsazení obohatil můj oblíbenec z Grey´s Anatomy, ale bohužel ani tohle nestačilo. Příběh by se dal nazvat debilním a navíc to má zcela absurdní délku.  

Mrkající, posílající pusu

face-throwing-a-kiss

U všech výše uvedených smajlíků je emoce víceméně jasná, ale v tomhle případě je to sporné, pro mě je ten smajlík tak nějak roztomilý a kouzelný, takže vybraná kniha je....

795_more_kliduhvezdny-prach

První co mě napadne pod pojmem kouzelné a roztomilé je bez většího přemýšlení kniha Moře klidu, ve které můžeme sledovat život mladé dívky, která prožila něco, díky čemuž přestala mluvit, snaží se lidem vyhývat, což se jí také daří, tedy do chvíle kdy potkává Joshe, který se sám snaží zpamatovat z jisté životní události. Příběh je plný kouzelných, romantických momentů i když né takovým tím klišé stylem. Katja Millay čtenářům naservírovala úžasný příběh, plný nádherných dialogů, citátů, myšlenek a postav. 

Před mnoha lety jsem byla v kině na Hvězdném prachu a jak jinak by jste film, který vznikl na motivy stejnojmenné knihy nazvali než kouzelným. Příběh mladíka, který slíbí své lásce, že jí přinese spadlou hvězdu a tak se vydává na cestu za hvězdou, čeká ho ale velké překvapení, protože ona hvězda je krásná dívka. 

Kafe, čaj (závislost)

flat,800x800,075,f

img_268921_orig27

Závislost a knížky, tak v tomhle případě by šlo hlavně obecně o Agathu Christie, ale kdybych měla vybrat jen jednu knihu, na které jsem závislá a kterou jsem přečetla už tolikrát, že to ani nespočítám tak je to Deset malých černoušků, kníha které se nikdy dost nenabažím a kdybych si měla na pustý ostrov vybrat jednu knihu, tak je to právě tahle. 

Co se filmové závislosti týče, tak jsem vybrala Vřískot, protože to je film, díky kterému zbožňuju horory a hlavně na něj můžu koukat pořád. Když večer nemám co dělat, když žehlím, uklízím apod. 


Svou pětku mám za sebou a pokud se chcete přidat, tak neváhejte a podělte se o své vlastní smajlíky a je čistě na vás jestli se vydáte stejnou cestou jako já a nebo si vyberete knihu či film. Volba je na Vás. Pochopitelně je na Vás jakou formou budete chtít hrát (článek či video).

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Smajlíková filmová a knižní hra alias EMOJI TAG tlapka®pise.cz 17. 04. 2017 - 18:04
RE(2x): Smajlíková filmová a knižní hra alias EMOJI TAG movies-and-tvshows 17. 04. 2017 - 18:13