Chvilka se seriálem #1 Daredevil

20. duben 2017 | 16.50 |

Jak Netflix slíbil, tak učinil. V roce 2015 spatřil světlo světa Daredevil, kterého stvořil Marvel. Daredevil se objevil i v kinech u nás a to v roce 2003, kdy získal svou první filmovou podobu. Slepého právníka Matta Murdocka ztvárnil Ben Affleck, po jeho boku se objevila i jeho dnes už bývalá manželka Jennifer Garner, která ztvárnila Elektru. Film se bohužel stal poměrně velkým propadákem a od té doby, jsme my milovníci komiksových hrdinů mohli na nějaké pokračování zapomenout. 

daredevil-season-2-poster-600x

V roce 2015 přinesl mnoho změn, ale tou nejzajímavější na poli seriálů bylo to, že Netflix přivede k životu Daredevila, což se také stalo. Původní plán vypadal sice tak, že se natočí seriál o Daredevilovi a pak bude následovat další várka Marvelovských hrdinů, kteří dostanou svůj vlastní seriál a následně se hrdinové spojí a budou mít společný seriál pod názvem The Defenders. Jenže Daredevil zaznamenal velké úspěchy a tím pádem bylo rozhodnuto, že dostane druhou řadu. Pak následovala Jessica Jones, která byla obnovena zrovna tak, dále následoval Luke Cage, který měl premiéru v minulém roce a nejnovějším přírůstkem do téhle skupiny je Iron Fist. O téhle vlně hrdinů si ale popovídáme jindy. 

První řadu Daredevila jsem viděla jakmile vznikla, jenže protože těch seriálů sleduji poměrně hodně ( to číslo nechtějte raději vědět!) tak nestíhám, zkloubit život, filmy, seriály a čtení, to není úplně hračka a protože v poslední době dávám přednost životu a čtení nezbyl čas na druhou řadu Daredevila (ano, skutečně se stydím) a pochopitelně ani na Cage ani na Iron Fista a protože se vždycky držím toho správného pořadí, obzvláště když se to tak nějak prolíná, tak jsem se první pustila do Daredevila. 

První řadu jsem si pamatovala dobře, takže jsem do toho skočila oběma nohama a jako kdyby neuplynul žádný čas a nijak se v tom neztrácím. Skoro hodinová stopáž u každého dílu slibuje velkou zábavu ať už po akční stránce, dokonce se podíváme i k soudu, uvidíme celou řadu nových postav a nesmíme zapomenout ani na ty staré. 

Zcela bez okolků mohu říct, že druhá řada je bezpochyby lepší, má to šťávu. Punisher alias Frank Castle je naprosto skvělá postava a rozhodně ten příběh obohatil. Z počátku jsem měla obavu z té volby herce, pro ty kdo sledujete The Walking Dead, tak jistě znáte Jona Bernthala, který tam ztvárnil Shana (upřímně Shane mi nikdy moc nesedl), ale co se Punishera týče, ach bože. Já ho miluju. Nedovedu si představit, že by ho hrál někdo jiný. Netflix se obecně může pyšnit nejen skvělými seriály, ale také kvalitním hereckým ansámblem. Už teď netrpělivě vyhlížím seriál, který bude věnován jen Punisherovi.

Stejně tak stojí za zmínku chemie mezi Mattem a Elektrou. Je to svižné, má to drive, seriál nabízí tu pravou zábavu a přesně v tomto duchu se měl nést film, ale víte co, koho to zajímá, když si člověk může užívat Daredevila tolikrát a navíc jestě to zdaleko neskončilo. Třetí řada je jistá, stejně jako účast ve společném projektu zvaném The Defenders. 

Takže sečteno a podtrženo. Má to vynikající příběh, stejně tak skvělé herce. Postavy se vyvíjejí a v téhle řadě obzvláště. Do příběhu zasahují nové postavy, které rozšiřují základnu úžasných charakterů. Máme tu záporáky, klaďase a vlastně záleží na Vašem morálním kompasu, kterého kam zařadíte. Každá ze třinácti epizod má co nabídnout a není tam žádná, která by byla slabá, druhá řada je kvalitní po všech stránkách. Když vznikla Jessica Jones, líbila se mi o něco víc než první Daredevil, teď se Jessica propadla, protože jí Daredevil nakopal zadek. Třináct epizod je zcela dostačujících, není to totiž ani málo ani moc, aby se mohlo stát, že seriál půjde do kopru. Upřímně jsem zvědavá na další seriál a tím je samozřejmě Luke Cage. 

Nejoblíbenější epizoda: 

Tohle nevyberu, to se nedá ! :D Každá má něco do sebe.

Nejoblíbenější postava: 

Punisher  - Frank Castle , i když ona i Elektra je skvělá.

Nejotravnější postava:

V téhle řadě je to bezpochyby Matt (bohužel) jeho otravné morální dilema se kterým se v této řadě potýká mnohem intenzivněji, jeho chování vůči Foggymu je někdy vážně hodně otravné. 

Nejvýraznější chemie mezi postavami:

Tady mám dva kandidáty i když zcela odlišné.. První je co se sexuality týče a to je jasně Elektra a Matt, mezi nimi to jiskří, jejich společné scény si musíte užívat ať už je to na bázi romantické a nebo po stránce bojové. 

Druhým zcela jasným kandidátem je Frank Castle, u jejich scén jsem se vážně bavila, každá společná chvíle, každý souboj, každé debatování. Tohle byla perfektní souhra. 

Nejoblíbenější scéna: 

Vybrat tu nejlepší scénu byl poměrně velký oříšek, protože přece jen těch je tam vážně hodně. V tomhle případě nejde o scénu s morálním dilematem, ani scénu ve které se mluví o vážných tématech, vlastně jde o velmi prostou scénu ve kterých mluví činy. První je scéna z vězení, kdy Frank zůstane uvězněn v jednom z vězeňských bloků a bojuje na život a na smrt. 

Celkové hodnocení druhé řady:

95%


A co vy, sledujete Daredevila nebo po případě další seriály z produkce Netflixu nebo  konkrétně nějaký další seriál o hrdinech? 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář