Knižní šílenství - duben 2017

11. květen 2017 | 17.44 |

KNIŽNĹ ŠĹLENSTVĹ - duben 2017 

VOLÁNĺ NETVORA 

volaninetvora

Třináctiletý Conor to nemá jednoduché, jeho matka je vážně nemocná, s babičkou nemá příliš dobrý vztah, otec je pryč a spolužáci jsou tyrani. Conora po půlnoci navštěvuje netvor a vypráví mu tři příběhy a učí jej, že věci často nejsou takové, jakými se na první pohled zdají být. Na oplátku musí Conor vyprávět čtvrtý příběh sám.

Nakladatelství: Jota, Počet stran: 2016, pevná vazba 

Jedna z dalších knížek na kterou jsem narážela u zahraničních booktuberů a ona konečně vyšla u nás, takže jsem nemohla odolat obzvlášt, když je v tomhle krásném ilustračním vydání. Navíc jsem viděla video s Patrickem Nessem a ten chlap je neuvěřitelný sympaťák, úplně mě okouzlil během pár minut a rozhodně jsem zvědavá na jeho další knížky. 

 PLAYGROUND 

page_1

Přístavní město plné násilí je nebezpečné místo. A ze všeho nejnebezpečnější je hřiště. Jasmin Pacalová - Andersonová má hodnost poručíka švédské armády. Během mise v severním Kosovu se její jednotka octne v boji.

Jasmin ztratí dva ze svých mužů a sama je těžce zraněna. Na minutu a čtyřicet vteřin se jí zastavilo srdce. Po probuzení mluví o své zkušenosti z klinické smrti - byla převezena do tajemného přístavního města, které představuje přechod mezi životem a smrtí a panuje v něm krutý a nespravedlivý systém.

Nakladatelství : Host, Počet stran: 439, paperback

Přečteno jedním dechem, ostatně od Keplera by se dal číst i leták s akcemi.

KOUZELNĺKŮV ÚNIK Z REALITY  

1258Neúspěšný kouzelník zabloudí v národním parku mezi nadpřirozené bytosti a jeho trest za to, že odmítl pomoci víle, je označen znamením smrti. Ochránci parku mu radí splnit tři úkoly, aby se proklatí zbavil a přestaly ho stíhat nehody, které ho mají dohnat k sebevraždě. Anton však ničemu z toho nevěří a ani přes očividné důkazy ze sebe nehodlá dělat hlupáka.Feel good román z lesa.

Nakladatelství: Host, Počet stran: 384, pevná vazba

Nakladatelství Host patří k jednomu z mých nejoblíbenějších na knihu jsem si dělala zálusk poprvé co jsem koukala, co Host bude vydávat a do téhle anotace jsem se zamilovala.

OPOZDILEC
9788020717542

V posledním zoufalém pokusu , jak mít konečně pokoj od své manželky, se Desiré Cordier rozhodne , že bude předstírat Alzheimerovu chorobu. S precizností sobě vlastní nastuduje projevy této nemoci a dokáže je předstírat tak dokonale , že skončí v zařízení  pro dementní pacienty, pryč od všeho, co mu pilo krev. Ale za jakou cenu?

Nakladatelství: Odeon, Počet stran: 128, pevná vazba

Na Opozdilce jsem byla nalákána od Lucky z Martinusu, která o knize mluvila s takovým zaujetím, že jsem se nechala nalomit, ono to nebylo ani těžké vzhledem k tomu, že jsem milovník černého humoru.

VE STĺNU ČERNÝCH PTÁKŮ

Ve stinu cernych ptaku

V roce 1918 si San Diegu vybírají svou daň smrtící chřipka a první světová válka. Šestnáctiletá Mary Shelley Blacková, pojmenovaná po slavné slavné autorce románu o Frankensteinovi, dívka s přírodovědným nadáním, která se ocitla bez rodičů, odjíždí ke své tetě. Zděšeně sleduje, jak se zde zoufalí pozůstalí hrnou na seance a k fotografům duchů, kde hledají útěchu.Jedním z nich je i bratr jejího milého, jehož Mary Shelley považuje za podvnodníka.

Nakladatelství: Jota, Počet stran: 352, pevná vazba

Ve stínu černých ptáků je kniha, kterou mám na svém seznamu k přečtení už dlouho, jenže když jsem navštívila výprodej na stránkách knižního klubu, takhle kráska tam byla za 60,- No, nekupte to! :D

VŠICHNI LIDÉ BRATRY JSOU

vsichni-lide-bratry-jsou-97880

Tématem nepochybně nejznámnějšího a dějově velmi bohatého a spletitého autorova románu, je příběh dvou bratrů, z nichž jeden má druhého sprovodit ze světa úkladnou vraždou, nakonec se však sám stane obětí najatého vraha.

Nakladatelství: Ikar, Počet stran: 664, pevná vazba

Ano, jde o knihu z výprodeje za 19,-Kč, pochopitelně tohle nehrálo nebyl rozhodující faktor, to byla anotace.

MĚSTEČKO PINES 

big_mestecko-pines-198032Agent FBI Ethan Burke do městečka přijíždí hledat dva pohřešované agenty. Úkol je jasný, jenže netuší, že ve zdánlivě idylickém městečku ho čeká řada nepříjemných překvapení. Po nehodě skončí v nemocnici, doktor mu nařídí, že nemůže opustit nemocnici, jenže Ethan neuposlechne a vydává se hledat své kolegy. Naráží na neochotu místního šerifa a řadu podivných osob, z nichž žádná není tím, kým se zdá. Nemůže se spojit ani s FBI ani se svou rodinou a je mu jasné, že v tomhle městečku není něco v pořádku. 

Nakladatelství: Jota, Počet stran: 384, pevná vazba

Inspirace seriálem Městečko Twin Peaks, no v té seriálové podobě to znát příliš nebylo, tak snad kniha na tom bude jinak. 

ETTA A OTTO A RUSSELL A JAMES

Etta a Otto a Russell a James

Ettě je 82 let a celý život strávila na farmě. Vidět oceán je její největší přání. A tak jednoho rána vstane, vezme pušku, čokoládu a na nohy nejpevnější boty a vydá se na východ. K oceánu to má přes 3000 kilometrů daleko, její manžel Otto na ní trpělivě čeká doma, vaří a vzpomíná. A soused Russell vzpomíná také, ale jeho vzpomínky jsou jiné - stále Ettu miluje stejně, jako ji miloval před 50 lety, než se provdala za Ottu.  

Nakladatelství: Jota, Počet stran: 328, Pevná vazba

Párkrát jsem na knihu už narazila, ale i když má úžasnou obálku nikdy jsem pořádně nezjišťovala o čem to je, po přečtení anotace jsem neodolala, navíc to byla opět kniha z výprodeje.

KNIHA ZRCADEL 

big_kniha-zrcadel-lwZ-324378

Významný literární agent obdrží nedokončený rukopis nazvaný Knih zrcadel a je z něj nadšený. Autor knihy Richard Flynn popisuje svá studia na Princetonské univerzitě koncem osmdesátých let a svůj vztah se studetkou psychologie Laurou, chráněnkou slavného profesora Josepha Wiedera. Jedné noci těsně před Vánoci roku 1987 byl Wieder zavražděn a jeho smrt se nikdy neobjastnila. Agent Peter Katz je přesvědčený o tom, že kompletní rukopis odhalí, kdo čin spáchal. Jenže chybí konec, Katz začně po autorovi a nedokončeném rukopisu pátrat a zjistí, že Flynn umírá v nemocnici. Katz rozhodnutý odhalit záhadu požádá o pomoc svého kamaráda investigativního novináře, aby se pokusil rekonstruovat tehdejší události. Jenže cizí  vzpomínky jsou nebezpečné a některé by možná měly zůstat pohřbené.

Nakladatelství: Host, Počet stran: 384, pevná vazba

Nakladatelství Host mám ráda a ještě se mi nestalo, že bych z jejich knih byla zklamaná a pochopitelně anotace mě zaujala a bylo rozhodnuto. 

TOTÁLNĺ RAUŠ

1246Strhující jako thriller - první komplexní studie drogové problematiky ve třetí říši. 

Když Němci v roce 1940 vtrhli do Francie, měli vojáci wehrmachru k dispozici třicet pět milonů dávek pervitinu. Droga měla umožnit tzv. bleskovou válku a stala se běžnou soušástí výbavy vojáků. Dokonce i údajný abstinent Hitler se rád uchyloval k farmaceutickým stimulům. Autor knihy prošel všechny materiály k tématu, hovořil s pamětníky, vojenskými historiky i lékaři. Na knize se podílel přední historik Hans Mommsen, který také napsal doslov.

Nakladatelství: Host, Počet stran: 344, pevná vazba

Tohle je jsou mé dubnové knižní přírůstky, kterých je 10, ano utrhla jsem se ze řetězu a vynahradila si to, že jsem si dva měsíce nekoupila jedinou knihu :D A co vy a Vaše přírustky?

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář