Moje knižní rutina - #1 Knihovníček

27. duben 2017 | 17.20 |

MOJE KNIŽNĺ RUTINA

KNIHOVNĺČEK VOL.1  

Česká youtube scéna je poměrně rozrostlá, jenže většinou jde o videa, která neshledávám nijak zajímavými, co se týče ale booktube scény, tak to je věc jiná. Před pár lety jsem celkem náhodně objevila Knihánkov a tím pádem i Irenku alias Rodaw, mnohokrát jsem se od ní nechala nalákat na knížky (15 minus miluju!!!) stejně jako nedávno jsem se nechala nalákat její maminkou na Barbaru Erskinovou, nicméně Knihovníček je něco co vymyslela Irenka a rozhodla se to uskutečnit za pomoci Verunky. Myslím, že je úžasný nápad spojit milovníky knih ať už ty co o tom natáčejí videa nebo píší články a nebo milovníky knih obecně, což je důvod proč jsem se rozhodla holky podpořit a zapojit se do Knihovníčka. 

1. Výběr knihy 

IMG_20170427_152552Moje knižní rutina začíná zcela logicky a tím je výběr knihy. Protože jsem poměrně velký blázen, tak mám v knihovně mnoho knížek, které jsem ještě nepřečetla (dnes už kolem 90 knih) a pochopitelně jako každý správný knihomol pořád kupuji nové. V knihovně mám celou řadu děl od těch klasických až po YA. Nad knihovnou dokážu stát dlouho a ten výběr záleží na momentálním rozpoložení a většinou když už si knihu vyberu, tak jí přečtu a nevracím jí tam s tím, že si vyberu jinou. 

IMG_20161104_1432522. Místo na čtení 

Pak přichází na řadu místo, kam usednu, ulehnu s knihou. Řekla bych, že na místě ani tak nezáleží, protože s knihou ležím v posteli, nebo se s ní povaluji na sedačce, někdy i na zemi v kuchyni u trouby abych nepřipekla koláč, ale asi mým nejoblíbenějším místem je vana, to je neuvěřitelný relax a vždycky to pohladí po duši. Pokud jsem venku tak většinou čtu v MHD po cestě do práce, když je hezky tak sem tam usednu na lavičku, ale v létě mám většinou klid na knížku maximálně na chatě.

3. Jídlo a pití 

Co se pití týče, tak obvykle si dávám čaj, kafe nebo třeba víno. Já si na knížky dávám dost pozor, jasně na knížkách má být vidět, že je někdo četl, ale nemusíme z nich mít saláty, takže z toho pramení, že na knížkách nesvačím, nevečeřím ani nic podobného. Když už, tak si dám brambůrky, čokoládu a spíše sladké věci, ale podmínka to není, ostatně když se necháte knihou pohltit, tak na jídlo ani nepomyslíte.

4. Čas na čtení  

Přes týden si najdu chvilku v MHD, ale přes den prakticky nemám kdy číst a protože jsem noční tvor, tak čtu nebo sleduji filmy a seriály právě přes noc. Pokud je víkend a čas na lenošení, tak si vždycky udělám chvilku a něco si přečtu, ale většinou knihy dočítám v noci a někdy se to čtení tak protáhne, že mám problémy ráno, ale myslím, že to známe všichni :-)

5. Audioknihy a Kindle

Jsem sice milovník čistokrevných knih, ale někdy se nechám zlákat a poslechnu si nějakou tu audioknihu, tuhle zkušenost mám především s Keplerem a jeho sérií s komisařem Joonou Linnou, což jsem poslouchala vyloženě před spaním,

Už pár let jsem majitelem Kindlu a nedám na něj dopustit. Mám sice dvoumetrovou knihovnu a pár míst, kde mám knihy, ale byt nemám nafukovací a tak se někdy hodí, když máte v téhle kouzelné čtečce hromadu knih, které vám nikde nepřekážejí. Navíc je to věc ryze praktická a můžete ho tahat všude bez toho, aby jste si oddělali záda. 

6. Další drobnosti ohledně knížek

Ať už čtu doma nebo někde jinde, ač jsou ty obálky krásné, většinou knihy svlékám s přebalu, protože všichni víme, jak jsou náchylné. Já a záložky, nejsem velký sběratel záložek a ke čtení nepotřebuji mít nějakou velkou sbírku, mám pár záložek, které jsem získala při koupi knih, které vydává Knižní klub a jsou v té edici světových bestsellerů, kde máte záložku součástí knihy, většinou se spokojím s papírkem a nebo používám některou z těchto záložek. 

*

Tohle jsou všechny knižní návyky, které mám. Velké díky patří Irence a Verunce, kterým tímto děkuji, že jsem se mohla zapojit do Knihovníčka a už teď se těším na další témata. 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Moje knižní rutina - #1 Knihovníček tlapka®pise.cz 30. 04. 2017 - 13:57
RE(2x): Moje knižní rutina - #1 Knihovníček movies-and-tvshows 30. 04. 2017 - 14:10