Chvilka se seriálem #2 Luke Cage

30. duben 2017 | 17.11 |

V roce 2015 se objevila další Marvelovka a tentokrát šlo o Jessicu Jones, kde jsme se poprvé mohli setkat jak se samotnou hlavní hrdinkou tak s Lukem Cagem, majitelem baru se kterým si Jessica sem tam zašpásovala. Poté, co byl seriál odvysílám bylo jasné, že Luke Cage dostane svůj seriál a posléze se objeví v The Defenders na který se můžeme těšit letos. 

luke-cage

Jak jste mohli zjistit, minulý týden jsem konečně dokoukala druhou řadu Daredevila a pochopitelně musel přijít na řadu i tenhle drsňák Luke Cage. 

První řada seriálu Luke Cage byla do světa vypuštěna 30. září 2016, protože jde o Netflix byla dostupná celá série, která má třináct epizod.

Luke Cage poté co opustil svůj život se vydal do Harlemu, kde pracuje v místním holičství. Nebylo by to ono, kdyby se Luke nepřipletl k problémům. Před tím, než jsem se pouštěla do seriálu, jsem všude narážela na to, jak málokdo byl spokojený.

Pilotní epizoda tohoto seriálu patří mezi ty nejslabší nejen v případě marvelovských hrdinů, ale jde i o nejslabší epizodu celého seriálu.

Ve srovnání s Daredevilem a Jessicou Jones působí Luke Cage dosti obyčejně, zápletka celého seriálu je velmi jednoduchá a v rámci pilotní epizody je víceméně jisté jakým směrem se bude seriál ubírat, i když ano našlo se tam pár překvapivých momentů. Daredevil se může chlubit nejen úžasnými postavami ať už na poli dobráků nebo záporáků, ale také vyniká svými bojovými scénami. Jessica Jones má sama charismatu na rozdávání, navíc Killgrave byl naprosto vynikající záporná postava a pak tu máme Luka Cage, silného černocha, který měl být pod drnem, jenže experiment účinkoval opačně a tak je nezničitelný, bohužel Luke Cage jako samostatná postava nemá na to, aby utáhl celý seriál sám, působí hrozně křečovitě a je to takový naškrobený panák, kterému jsem sice fandila v Jessice Jones, ale v jeho vlastním seriálu si mé srdce nezískal. Je to sympaťák se srdcem na správném místě, vždycky ví co je správné a co ne, ale vždy se připlete k něčemu a vždycky z toho vyjde špatně. Protože Luke nemá na to, aby utáhl seriál sám, potřebuje okolo sebe co možná nejvíc postav a řekla bych, že právě on má těch postav v seriálu úplně nejvíc a většina z nich patří mezi záporáky. Máme tu Cornella Stokese, kterého si zahrál Mahershala Ali a upřímně tohle byl sice naprosto typický záporák, který obchoduje se zbraněmi, ale v očích veřejnosti je bez poskvrny stejně jako jeho sestřenka, která se politicky angažuje, přesto já jsem si užívala každou scénu ve které byl a byla jsem jím okouzlena (ano, je to záporák a já je zbožňuju) Cornell byl sice obyčejný gauner, ale přesto měl své kouzlo. Pohuňka jménem Shades, který nám tam vnesl něco z Lukeovi minulosti a v druhé polovině série dostal daleko víc prostoru, což bylo opět dobře. Když to shrnu, tak v téhle sérii vévodí daleko víc záporné postavy než hlavní klaďas a ač mi to vyhovovalo, tak je to přece jen špatně. Prvních pár epizod bylo hodně slabých a řekněme, že tak od čtvrté epizody se začalo něco pořádného dít a rozjela se tam vcelku solidní akční jízda, jenže nikoliv kvůli hlavní postavě. Cage se tam občas rozmáchne, rozdá pár ran, ale z jeho strany se té akce vlastně moc nedočkáme. Alespoň, že jsme se dočkali epizody, kdy jsme mohli nahlédnout do Lukovi minulosti, ale na můj vkus tam mohlo být takových epizod víc.

Cage prostě nemá na to táhnout celý seriál sám a tak mu pomáhá Claire, kterou známe z Daredevila nebo velkou oporou je mu i policista Misty a několik dalších postav. Seriál Luke Cage se snaží evokovat tarantinovkou atmosféru a díky té hudbě se to někdy i povede, ale je jasné, že Tarantino je jen jeden a je nenahraditelný, tudíž nic takového nečekejte. Je docela škoda, že Tarantino upustil od tohoto projektu, protože to mohla být nezapomenutelná jízda. Tam kde měl Cage tlačit na pilu (v těch prvních dílech) netlačil a kolem té čtvrté až páté epizody se to zlomilo, jenže....

Nic nemění na tom, že jsem si ve finále seriál užila i přes pár hrubých nedostatků a stejně to vidí Netflix, který se rozhodl dát zelenou druhé řadě, takže kromě toho, že Luka uvidíme v The Defenders, se můžeme očekávat i druhou řadu. Ještě dodám, že jsem z počátku byla docela alergická na tu úvodní znělku, ale nakonec jsem si na ní zvykla a teď jí i ráda poslouchám. Přesto jde o nejslabší úvodní znělku, jakou nám Marvel s Netflixem mohli naservírovat. 

Celkové hodnocení první řady: 

70%

Nejoblíbenější epizoda : 

Tady mám dokonce dvě a tou první je Step in the Arena (epizoda 4) a Manifest (epizoda 7)

Nejhorší epizoda:

Epizoda s názvem Moment of Truth, což je první epizoda, která měla být nejlepší, ale byla tím nejhorším. 

mahershala-ali-as-cornell-cott

Nejoblíbenější postava: 

Tohle je docela oříšek, protože tam je hodně dobrých postav, ale z mého hlediska je nejlepší právě Cornell Stokes. Je charismatický, jeho smích je zcela nezapomenutelný, dobře hláškuje a svému okolí dává kapky. Ač je to záporná postava bez nadpřirozených schopností nijak to jeho osobnímu kouzlu neubírá. 

Nejotravnější postava:

Tak je to paradox, ale opět jmenovec seriálu je největším otravou seriálu, takže to vyhrál Luke Cage. Je nemastný neslaný, nemá čím zaujmout, jeho srdce ze zlata někdy dokáže být otravné a i když sem tam prohodí nějakou hlášku nestačí to na to, aby si diváky dokázal získat. 

Nejvýraznější chemie mezi postavami:

Mariah Dillard a Shades. Chtěla jsem vybrat původně někoho jiného, jenže tam se to dostatečně nemohla rozvíjet chemická reakce, takže to vyhrála toto duo. Shades je jakýsi našeptávač a Mariah mu naslouchá a ač tu nejde o žádné laškování nemění to nic na tom, že jejich společné chvilky, které jsou především krvavé jsem si užívala a stále dokázali překvapit. 


Nejoblíbenější scéna: 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Chvilka se seriálem #2 Luke Cage lenča 01. 05. 2017 - 16:04
RE(2x): Chvilka se seriálem #2 Luke Cage movies-and-tvshows 01. 05. 2017 - 16:14