Resident Evil: Poslední kapitola (2016)

6. květen 2017 | 11.00 |

resident-evil-final-chapter

Milla Jovovich se po čtyřech letech vrací jako Alice aby ukončila společnost Umbrella Corporation nadobro.

53175

Alice (Milla Jovovich) jako jediná přežije střet s nemrtvými, který měl rozhodnout o osudu lidstva. Alice se musí vrátit na místo, kde to všechno začalo - do podzemního komplexu společnosti Umbrella Corporation v Raccoon City, kde se chystá finální část, která má ukončit životy přeživších. Alice se setká se starými známými a čeká jí boj na život a na smrt. 

*

Série Resident Evil odstartovala v roce 2002, kdy vznikl první díl. Posléze jsme se s Alice mohli potkávat pravidelně každý druhý až třetí rok a v roce 2012 kdy vznikla pátá část s názvem Odveta, bylo jasné, že se sice dočkáme dalšího dílu, ale bude poslední (údajně). Tak uvidíme jestli se Paul W.S.Anderson neobměkčí a nevznikne něco dalšího. 

reinternational

Řekněme, že jste milovník téhle série, ostatně proč by si taky někdo, kdo neviděl předchozí díly pouštěl nebo byl v kině na šestém a údajně závěrečném díle Resident Evil : Poslední kapitola, což si zřejmě uvědomil i Paul W.S. Anderson, protože v tomto díle se nedočkáme takového toho klasického shrnutí, které bylo v každém díle a bylo jednou z těch zbytečných věcí, sice tady něco je, ale Alice nám nevylíčí děj všech šesti dílů, za což dávám palec nahoru.

Příběhově Poslední kapitola nemá absolutně co nabídnout, už díky tomu úvodníku je zcela jisté, že to co má být velkým překvapením v závěru nemůže fungovat, protože snad každý tuhle pointu prokoukl už na začátku, kdy to divákům Alice vysvětluje nebo lépe řečeno vypráví.

Velký výhoda šestého dílu je v tom, že se tam pořád něco děje, takže i když to má tu nejdebilnější zápletku, tak se režisér snaží diváky zaměstnat akcí ve které dominuje Alice, kterou opět ztvárnila Milla Jovovich, která je velkým plusem filmu a i když od předchozího dílu uběhlo pár let na ní to jednak není vůbec znát, ale hlavně nemá to vliv na samotnou postavu Alice, protože Milla do toho zase skočila oběma nohama a byla skvostná. Protože má jít o závěrečný díl bylo jasné, že se navrátíme tam kde to začalo a tím místem je Raccoon City, konkrétně Hive, kde jsme trávili s Alice nějaký ten čas v prvním díle. Setkáme se i s dobře známými tvářemi jako je Claire Redfield, Dr. Alexander Isaacs  nebo s Weskerem a pochopitelně i s Červenou královnou, kterou si tentokrát zahrála dcera režiséra a Milly Jovovich, Ever Gabo Anderson, která byla skvělá a je škoda, že nebyla tváří Červené královny po celou dobu.  

Bohužel ani známé tváře, kterých na můj vkus bylo hodně málo nemůže vytrhnout trn z paty hloupému příběhu, což platí i pro Alice, ona je úžasná postava, jenže ani ona sama nemůže ten příběh táhnout. Jedna z mnoha věcí, která mi tu chyběla byla i ta hororová atmosféra, která byla cca v prvních třech dílech, bylo tu pár zombíků, ale žádný se nedostal úplně do bezprostřední blízkosti hrdinů. Najde se tu pár obludek, ale  nejde o nic převratného. Co se týče skupiny ke které se Alice přidá v průběhu, tak tady prakticky není co říkat, jednak na ně není upřená žádná pozornost, takže si vás nemohou získat, nemůžete jim fandit a když umírají, tak je vám to tak jedno, že se to nedá ani slovy vyjádřit. Takové skupinky, které jsme potkali v minulých dílech tady zkrátka nejsou a zřejmě to byl účel, aby bylo vše o Alice, což na jedné straně docela chápu, vždy to bylo o Alice a tak se dá pochopit, že i závěr je v její režii. Ještě se dovolím zmínit špeha ve skupině, to snad režisér nemohl myslet vážně, vždyť to bylo stejně okaté jako hlavní zápletka, nevím jestli to je tím, že Anderson vyčerpal za ty léta nápady nebo co se to stalo, ale tohle bylo vážně hodně mizerné.

Anderson jako milovník zpomalených záběrů tady hodně šetřil a díkybohu za to, člověka neotravuje každá zpomalená kulka jak tomu bylo v těch posledních dílech, kde to bylo prakticky v každé bojové scéně. Po vizuální stránce režisérovi není co vytýkat, protože v tomhle on umí chodit, i když si neodpustím rýpnout do těch akčních scén, tohle bylo neskutečně sestříhané, až tak, že tam nebylo vidět co se děje, kdo koho nakopl a podobně, nevím jak tohle mohl Anderson dopustit vzhledem k tomu, že v předchozích dílech nám servíroval ony již zmíněné zpomalené bojové scény, ve kterých vidíte úplně všechno. Bojové scény jednoznačně poškodil střih, kterého je tam až moc.

Resident Evil: Poslední kapitola nepatří mezi ty nejlepší díly, i když je podstatně lepší než předposlední díl a tím je Odveta. Postrádám tu pořádnou zápletku, která dělá film a i když se nemůžete během sledování nudit, protože akce střídá akci, je tu krásná Milla jako Alice pořád to nestačí. Myslím, že série Resident Evil si zasloužila daleko lepší závěrečný díl, pokud je to opravdu poslední díl, protože řekněme si to upřímně, závěr není úplně jednoznačný.

Hodnocení:

6/10

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář