Chvilka se seriálem #3 Iron Fist

21. květen 2017 | 18.07 |

Streamovací služba Netflix se snaží své diváky rozmazlovat, přináší celou řadu seriálů a filmů, které můžete sledovat online, ale především divákům poskytuje seriály ze své vlastní tvorby. Čímž se dostávám k již pátému televiznímu seriálu z jeho produkce, který spadá pod Marvel a tím není nikdo jiný než Iron Fist.

9ebda6401989b5879290656b2776c5

První diváci mohli seriál vidět 17. března tohoto roku, pochopitelně diváci si mohli vychutnat celou sérii, která měla klasicky třináct epizod. 

Danny Rand se po patnácti letech vrací do New Yorku, kde mu nikdo nevěří, že je skutečný Danny Rand, protože si všichni myslí, že zahynul společně se svými rodiči při pádu letadla. Danny nejen, že musí dokazovat svou identitu, musí se vypořádat sám se sebou a svým úkolem a jeho boj nebude jednoduchý. 

To, že jsem velkým milovníkem komiksů jste jistě už zaznamenali, jenže hned v úvodu musím přiznat, že bojovník Iron Fist mi byl cizí, nevěděla jsem o něm absolutně nic, ale protože se jeho postava objeví v The Defenders, pochopitelně jsem se chtěla vzdělat co se téhle postavy týče. Netflix k seriálu evidentně přistupoval podobně a předpokládal, že mnozí Iron Fista neznají nebo lépe řečeno, začal pěkně od začátku, kdy se hlavní postava Dannyho Randa vrací do New Yorku, kde žil jako malý kluk a kam se po x letech vrací. Takže divák musí počítat s tím, že první epizody jsou seznamovací, mě osobně to vůbec nevadilo, navíc je jasné, že tohle je zcela úmyslné, protože díky tomu postavy dokážeme víc poznat a tím si je oblíbit nebo ne. Iron Fist nám představí úplně jiné prostředí na jaké jsme zvyklí. Z právnické omšelé kanceláře v Hell´s Kitchen (Daredevil) jsme se podívali do hnusného bytu soukromého očka (Jessica Jones) a poté jsme navštívili chudinské čtvrti v Harlemu (Luke Cage) a teď se naopak ocitáme v prostředí plném zbohatlíků kam přichází čistá duše Danny Rand.

Iron Fist se stejně jako Luke Cage může pochlubit několika zápornými postavami, pochopitelně nejsou tam všichni najednou, ale tak nějak se stačí prostřídat. V Iron Fistovi se objeví nejedna známá tvář, tou první je právě ona záporná baba a tou je Madam Gao, kterou můžeme znát z Daredevila. Její účast v tomto seriálu je dosti velká a musím říct, že mi to vyhovovalo. Jednak Daredevil načnul téma Ruky (Hand- v té angličtině to zní lépe) a madam Gao je toho velkou součástí a proč je vlastně Ruka i tady? No je to vcelku prosté, protože Danny alias Iron Fist je jediný bojovník, který může Ruku zničit. Asi nejvíc se mi líbí to, že každá z postav si vede svůj vlastní boj Dannym počínaje, nenajdete tady snad jedinou postavu, která by byla smířená sama se sebou a nikdo z nich není dobrák od kosti (no, i když) díky tomu se postavy dostávají na ono pomezí dobra a zla takže v podstatě tady není nic jednoznačné. I když Danny Rand je jasný klaďas, který se vrací do světa který znal, jenže všechno se změnilo, Danny si v sobě nese pořád to malé děcko a díky tomu působí někdy naivně, ale přece jen i děti ví jaký je rozdíl mezi dobrem a zlem a Danny je toho důkazem.

Luke Cage měl velkou výhodu v záporných hrdinech, ostatně nebýt toho seriál by dopadl podstatně hůř, jenže Iron Fist měl celkem solidní základnu postav. Od všeho trochu, i když já jsem asi nejvíce ocenila dějovou linku s Wardem Meachumem, kterého hrál Tom Pelphrey, kterého jsem si zamilovala v seriálu Banshee. Postava Warda je hodně rozporuplná a Pelphrey ho zahrál skvěle. Nesmím opomenout ani další známé tváře jako je Claire Temple ( Rosario Dawson), která se objevila v každém marvelovském seriálu a tady nebyla záchranou jako v případě Luka Cage, ale tady byla nedílnou součástí příběhu, zasáhla do děje víc než ošetřováním zranění hrdinů a protože jí mám moc ráda, tak to prostě potěší. Další známou tváří je Jeri Hogarth (Carrie-Anne Moss), která hrála v Jessice Jones.

Nejotravnější část se bohužel nevyhnula ani Iron Fistovi a tou je romantická linka. Ačkoliv mě Danny a Colleen nevadili jako Matt Murdock a Karen Page, tak toho tady bylo moc. Seriál se dělal poměrně narychlo, ale co se děje týče tak s tím nemám nejmenší problém, jenže když přišlo na akční scény, kterých tam bylo upřímně hodně málo, protože bylo jednodušší tam dát romantiku, jenže Iron Fist má být přece jen ten nejlepší bojovník, takže akční stránka včetně soubojů  by měla být hlavní a ne vedlejší. Když už se konečně divák dočká nějaké té bojové scény, tak je bohužel dost vidět, že hlavní protagonista měl záskok. Všichni chápeme, že by nebylo možné se naučit bojové umění, jen to možná chtělo lepší střih a nebylo by to tak znát. Přesně proto ve většině scén nosí Danny kapuci aby nebylo vidět, že to vlastně není on. Nutno říct, že my příznivci komiksových seriálů z produkce Netflixu jsme zvyklí na něco podstatně kvalitnějšího.

Iron Fist není dokonalý seriál, mě osobně se líbil o něco víc než Luke Cage a to z mnoha důvodů, jednal hlavní hrdina je vcelku schopný táhnout příběh sám bez větší pomoci, jenže nemůže to být jen o něm a tak přichází na řadu další herci a ani tady nejsem zklamaná. Jednoduše casting v případě Netflixu je vždycky vynikající. Někdo může říct, že dějově je to slabší alespoň co se prvních dílů týče, já jsem v případě Iron Fista nepolíbená, takže nejsem tak kritická k ději jako spíš k akční stránce seriálu. Tohle měl být akční nářez jaký nám servíruje Daredevil možná ještě o něco lepší vzhledem k tomu, že Iron Fist má být ten nejlepší bojovník ze všech, jenže tohle byl ten největší kámen úrazu. 

Celkové hodnocení první řady:

80%

Nejoblíbenější epizoda:

Epizoda Immortal Emerges from Cave (epizoda 6) kdy se Danny postaví madam Gao. Důvod je tedy jasný. Madam Gao vs.Danny

Nejhorší epizoda: 

The Blessing of Many Fractures (epizoda 8) ve které hrála sice velkou roli Claire, ale já jsem se u toho nudila jako u žádné jiné epizody.

Ward-Meachum (1)Nejoblíbenější postava:

Vybrat tu nejlepší postavu nebylo zase tak úplně těžké i když je pravda, že jsem i tady měla daleko víc kandidátů, ale vyhrál to nakonec Ward Meachum, řekla bych, že on a pak jen Danny prošel tím největším vývojem. V první epizodě by ho každý nazval kreténem, jenže postupně se mu dostáváte pod kůži a dokážete ho pochopit. Za každou cenu brání svou mladší sestru a nebojí se kvůli tomu ušpinit si ruce. Ward není žádný svatoušek, pořád nad ním visí stín jeho otce a i když by Ward chtěl vést svůj vlastní život moc se mu to nedaří a když už zjistí, že toho má dost rozhodne se radikální změnu. Postava Warda je po všech směrech lidská, neovládá žádné schopnosti, kromě schopnosti vedení filmy, je arogantní, ale milující. Bojuje se svými vnitřními démony a tak se zmítá mezi dobrem a zlem. 

Nejotravnější postava:

Tady jsem nenašla žádnou postavu, která by mi vyloženě vadila, takže nejotravnější postava není žádná!

Nejvýraznější chemie mezi postavami:

Další kategorie, která není úplně jasná, protože jsem nebyla velký fanda Colleen a Dannyho, protože jsem tady tu chemii právě vůbec necítila, jenže když se tvůrci rozhodli dát do místnosti Dannyho a madam Gao, tak to byl zážitek. Ona jako dáma, která ví všechno a Danny nevinné děcko, kterého madam Gao vždy překvapí. Pokaždé vytáhla eso z rukávu jako by nic a Danny jen čuměl. Takže opět nejde o žádné milostné pletky, ale docela jinou chemii mezi dvěma postavami, ale však se chápeme.

Nejoblíbenější scéna:

Už jsi připadám jak největší zvrhlík, když si takovéhle scény užívám :D Pokud jste seriál neviděli a chystáte se, tak je to scéna, která by se dala označit jako SPOILER!!!

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář