V pasti | Shut In (2016)

3. červen 2017 | 15.09 |
› 

shut-in

Naomi Watts si užije krušné chvilky nejen díky sněhové bouři.

0156ab283aaf844477365d5142

Mary (Naomi Watts) přišla kvůli nehodě o svého manžela a její syn ač přežil, zůstává připoután na lůžku ve vegetativním stavu. Mary kromě péče o Stephena (Charlie Heaton) provozuje psychologickou poradnu, kam docházejí především děti. Díky tomu se seznamuje s malým hluchoněmým chlapcem Tomem(Jacob Tremblay), který nedávno přišel o rodiče a chystá se k nové rodině. Jednou večer se u Mary objeví, ale jakmile Mary zavolá sociální pracovnici Tom vyběhne z domu a začíná po něm pátrat policie. Mary už nezvládá péči o syna a teď jí tíží ztráta Toma. Po domě začíná slýchat podivné zvuky a začíná pochybovat o své příčetnosti.

Režisérem koprodukčního snímku V pasti je režisére Farren Blackburn, který natočil především několik epizod k nejrůznějším seriálům jako je Iron Fist, Daredevil, The Fades za který získal režisér cenu BAFTA. Největším lákadlem jaký tento film má je rozhodně herecké eso Naomi Watts, která nepochybně přiláká celou řadu diváků. 

610287-original1-2l0xm

Jako velká milovnice Naomi Watts jsem si její nový film nemohla nechat ujít obzvláště když jde o thriller, jenže při sledování zjistíte, že nejde o nic jiného než další laciný thriller, který se sice tváří záhadně, ale vlastně vůbec záhadný není.

Hlavní hrdinka nemá jednoduchý život, její manžel zemřel při nehodě a její  syn zůstal upoután na lůžku. Jako psycholožka se setkává s malým chlapcem a přesně tímhle chlapcem to všechno začíná. Nejvíc na tomhle snímku oceňuji to, což možná ocení i jiní (tedy pokud neuvidí trailer), že vlastně nevíte co od filmu čekat. Je snad malý chlapec posedlí ďáblem? Nebo Mary zešílela?Nebo v domě straší? Ten motiv je víceméně nejasný a je tak trochu škoda, že tvůrci zvolili tu lacinou cestu, která byla k vidění už mnohokrát a přitom tam šlo vytvářet daleko víc. Nechci tu moc prozrazovat vzhledem k tomu, že film staví na jistém momentu, který má být šokující, ale jdeme dál přece jen  mé články jsou bez spoilerů.

Ději hraje do noty i to, že je příběh zasazen do zasněžené krajiny na odlehlém místě, obzvláště v noci to má sílu, jenže ani opuštění dům uprostřed sněhové kalamity nemůže být záchranným bodem thrilleru a rozhodně se od filmu nedá očekávat, že diváky srazí na kolena a že při jeho sledováním napětím nebudou ani dýchat, tohle se filmu V pasti nepodaří ani v nejmenším. 

Co se hereckých tváří týče, tak tu máme haldu neznámých tváří a pár hvězd a asi nejvýraznější (což není žádné překvapení) je právě Naomi Watts, ona zahraje všechno a divák jí věří všechno, viděla jsem většinu filmů ve kterých hrála a asi nejvíce jí sedí drama, ale v žádném žánru není nesvá. Tohle je ostatně thriller s kapkou dramatu, takže co jiného čekat než vynikající výkon, ona je prostě špička ve svém oboru. Dalším plusem je Jacob Tremblay, kterého mnozí znají díky snímku Pokoj, já jsem ho před nedávnem viděla v hororu Zlo nikdy nesmí a tam byl výborný. Tady toho moc nenamluví, vlastně vůbec nic, takže nejde prakticky o žádný velký výkon, ale jeho přítomnost potěšila o tom žádná. Abych byla upřímná další role nestojí ani za zmínku, ale dost možná, že kdyby film měl oporu alespoň v castingu možná to mohlo vylepšit celkový dojem filmu. Což se nestalo evidentně!

Thriller V pasti není ničím jiným než dalším klišé filmem, který ač měl šanci dosáhnout něčeho většího, rozhodl se jít cestou, která je průhledná a hodně laciná, obzvláště v dnešní domě. Mám ten pocit, že tvůrci rádi z lidí dělají idioty, protože takhle prostou a jasnou zápletku jsem dlouho neviděla, nenašla jsem tam nic překvapujícího, nic co bych už někdy neviděla. Klíčová scéna ze které se stává vodítko k rozluštění příběhu tam být neměla a divák, který viděl alespoň pár thrillerů brzy zjistí, že zápletka je až urážlivě jednoduchá. Plusové body za Naomi a nebýt jí, tak je to jasný podprůměr.

Hodnocení:

5/10

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář