#12 The Mist

1. červenec 2017 | 17.36 |

The-Mist-TV-Series-Poster-Spik

Stanice: Spike

Premiéra: 22. června 2017

Žánr: horor/mysteriózní

Země původu: USA

O čem to je? 

Malé městečko je zahaleno mlhou, která se objevila znenadání. Nejde však o obyčejnou mlhu, jde o mlhu, která vstupuje do lidí a dokáže měnit jejich nálady a pocity. Co záhadná mlha udělá s obyvateli malého městečka? Televizní seriál vznikl na motivy stejnojmenné knižní předloze od mistra hororu, Stephena Kinga. 

Na koho se můžete těšit? 

Stanice Spike za sebou nemá velký zástup seriálů, nejde ani o žádné věhlasné seriály s čímž možná souvisí i casting jednoho z nejočekávanějších seriálů tohoto léta. Jednu z hlavních postav hraje herečka Allysa Sutherland, která je znamá ze seriálu Vikingové, jejího manžela ztvární Morgan Spector, který si zahrál v Boardwalk Empire. V dalších rolích se objeví Francis Conroy, Luke Cosgrove, Russell Posner a další.

The-Mist

Verdikt:  

Seriál (nebo alespoň pilotní epizodu) si nenechá ujít žárný milovník Stephena Kinga, ať už jste viděli film Mlha nebo ne, prostě vám to nedá. Já sama jsem před lety film viděla, ale moc jsem unešená nebyla, přesto nová Kingovka na obrazovkách mi nemohla uniknout a to i přesto, že mám svůj watchlist přeplněný. Úvodní scéna ve které se objevuje mlha je to nejlepší z pilotní epizody, což je hodně málo. Za zmínku stojí ještě povedené úvodní titulky. Seznamuje se s bandou nesympatických postav, budeme svědky začínajícího konfliktu jak mezi rodiči tak mezi několika postavami zároveň. Dívka jde na mejdan, napije se, někdy jí (údajně znásilní) a ejhle máme tady hlavní dějovou linku seriálu, bohužel nejsem si jistá zda tohle někoho zajímá obzvláště když přijde na Stephena Kinga, přece jen diváci mají nějaká očekávání a pilotní epizoda přináší vesměs velká zklamání a to po všech stránkách. Pilot, který by měl naopak diváky lákat ne odrazovat je neuvěřitelně slaboučký, jak jsem zmiňovala jsou tam neuvěřitelně nesympatické postavy, jestli jsem tam našla jednu osobu, která mě neštvala tak to bylo moc.

Při sledování má člověk pořád na paměti, že jde o Kinga jenže nic co by se jeho umění přibližovalo tam není, nemá to žádnou hutnou atmosféru a to přesto, že mlha je tak hustá, že by se dala krájet, žádné mrazení v zádech ani husí kůži nečekejte, protože se jí jednoduše nedočkáte. Další vadou a tou největší je to, že se tam vůbec nic neděje, ale vůbec, pořád si říkáte kdy se něco bude dít a ono nic a konečně se něčeho dočkáte alespoň ke konci, ale řekněme si to upřímně, je to hodně málo.

Další vadou a tou největší je to, že se tam vůbec nic neděje, ale vůbec, pořád si říkáte kdy se něco bude dít a ono nic a konečně se něčeho dočkáte alespoň ke konci, ale řekněme si to upřímně, je to hodně málo. Alespoň, že konec nás přenesl do již dobře známého obchodního centra, kam se vydala dvojice hlavních hrdinek divákům přinese lehké obavy, ale opravdu jen nepatrné. Na to, že šlo o jeden z nejočekávanějších seriálů tohoto roku, tak se pilot rozhodně nepředvedl. Nemastné, neslané, nepřináší to nic co by jsme neviděli, přesto druhému dílu šanci dám, ale dobře to nevidím. 

Hodnocení pilotní epizody:

35%

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář