Temné léto, Život a další - filmové okénko

18. srpen 2017 | 17.55 |

Po dlouhé době je tu další filmové okénko, za poslední dobu se mi tu nahromadilo pár filmů a tak se rubrika Filmové okénko vždycky hodí. 

TEMNÉ LÉTO | DARK SUMMER (2015)

fid14959

Daniel je odsouzený k domácímu vězení, dostane nákotník a nesmí opustit dům, jakmile tak udělá, poputuje do vězení. Daniel se naboural své spolužačce do internetového profilu, která se před jeho zraky zastřelí, její duch začíná Daniela pronásledovat.

Hrají: Grace Phipps, Keir Gilchrist, Stella Maeve, Maestro Harrell, Peter Stormare

Žánr: horor/thriller


Ano, jsem hororový fajnšmekr a už jsem dlouho žádný horor neviděla. Dark Summer jsem si vybrala protože tam hraje Stella Maeve, kterou jsem si oblíbila v televizním seriálu The Magicians, kde ztvárňuje jednu z hlavních postav, paradoxně mě v první řadě dost štvala, ale o tom jindy.

Kostru příběhu nebudu převypravovat, protože ten popisek dokonale vystihuje celý film. Film má 80 minut a řekla bych, že tohle byla ta nejrozumnější věc jaká ten film potkala, ono upřímně by to mohlo být i kratší, nebo ještě lépe udělat z toho krátkometrážní film, tak by to třeba nedopadlo tak špatně, ale tohle. Divák sleduje hlavního hrdinu, který je po většinu času sám, takže nějakých dialogů se nedočká, navíc jako bonus je hlavní hrdina na pěst, ten jeho výraz mi pil celou dobu krev, tohle bylo herectví nebo hlavnímu hrdinovi někdo drtil koule, bože to byla katastrofa. Když už se tam objevil párek kamarádů, tak to bohužel nijak nevytrhlo, pořád čekáte co z toho vzejde a sem tam se tvůrci diváky snažili postrašit, ale řekla bych, že z diváků dělali idioty, protože u tohohle se nebude bát snad ani malé děcko, navíc toho bububu je tam opravdu málo a po většinu stopáže se unudíte k smrti. Nemá to žádné tempo, pořádné postavy, kterým by jste fandili, když už nic jiného, tohle postrádá vlastně úplně všechno, co by měl horor mít. Je to vážně bída. Závěr, který měl mít zřejmě woow efekt ve mě vyvolal maximálně smích, protože to bylo absurdní, ostatně stejně jako celý film. Velká Británie by neměla fušovat do hororů, protože jsem vážně už dlouho neviděla nic tak otřesného! Tohle už víckrát ne a doporučuji, aby jste se filmu vyhnuli obloukem, protože tohle vidět nechcete! To by neměl vidět nikdo :D

Hodnocení:

2/10

www.youtube.com/watch

*

KDYŽ SE ZLOMĺ VĚTEV | WHEN THE BOUGH BREAKS (2016)

When_the_Bough_Breaks_(2016_fi

John a Laura mají všechno, skoro všechno. Nadevše touží po dítěti, které nemohou mít, proto se rozhodnou využít náhradní matku, vyberou si mladou krásnou Annu, kterou si nastěhují k sobě do domu, snaží se jí vyjít se vším vstříc a jediné co je těší je myšlenka, že za 9 měsíců budou mít miminko, jenže Anna není tak dokonalá jak se na první pohled zdála.

Hrají:  Regina Hall, Morris Chestnut, Jaz Sinclair, Romany Malco a další

Žánr: drama/thriller


Další film, který jsem si vybrala především kvůli hlavním hereckým protagonistům (Regina Hall, Morris Chestnut). Scénárista Jack Olsen se zřejmě bojí nových věcí a tak sesmolil něco, co bylo natočeno už mnohokrát, takže ani v tomto případě se diváci nedočkají něčeho nového, jen další šílená ženská do sbírky, přesto všechno je film koukatelný a i když tušíte, že se z dokonalé krásky brzy stane magor tak s filmem máte trpělivost nebo teda já určitě. Regina a Morris jsou přirození, věříte jim jejich trápení, radost a díky tomu má film větší šanci na úspěch, pochopitelně s tímhle scénářem se nedá očekávat bůhví co, ale ať je film sebeblbější hlavní herecké duo ho podrží a to se počítá.

Je vážně škoda, že se nikdo nepokoušel do toho silně neoriginálního snímku vměstnat něco, co by diváky alespoň lehce šokovalo, i když je pravda, že mě šokovalo, že Chestnut jednou za čas hraje dobráka od kosti a jde mu to stejně dobře jako když hraje hajzlíka. Film ve své podstatě nenudí, hlavní hrdinové jsou sympatičtí a to včetně vrchní magorky, ale film je nesmyslně dlouhý, navíc ke konci už se hlavní hrdinové začínají chovat hodně hloupě a to filmu v žádném případě neprospívá.

Když se zlomí větev a že se zřejmě pod scénáristou zlomila, protože ten by měl mít doživotní zákaz tvořit, protože na už tak přehlcený filmový trh přinesl něco, co nemá čím oslnit, nemá co nabídnout a za měsíc po filmu neštěkne ani pes. Pokud od filmu očekáváte velké napětí, tak neočekávejte, mohli by jste se totiž spálit. Film sice neurazí, ale ani nenadchne. Je to takový průměrný film a nebýt obsazení tak by to bylo spíš podprůměrné. 

Hodnocení:

5/10

www.youtube.com/watch

*

ŽIVOT | LIFE (2017)

VkEOtTI

Šestičlenná posádka Mezinárodní vesmírné stanice se ocitá na pokraji jednoho z nejdůležitějších objevů lidských dějin, prvního důkazu o existenci mimozemského života na Marsu. Jak posádka pokračuje ve výzkumu zjišťuje, že forma života kterou zkoumají je mnohem inteligentnější a nebezpečnější než očekávali.

Hrají: Jake Gyllenhaal, Rebecca Ferguson, Ryan Reynolds, Hirojuki Sanada a další.

Žánr: horor/sci-fi/thriller


Do třetice tu mám film, který jsem chtěla vidět opět kvůli hereckému obsazení....no protože Ryan Reynolds a Jake Gyllenhaal, chápeme ne?

Jak jste si mohli všimnout žánr sci-fi vyhledávám hodně výjimečně, ale najdou se filmy, které mají něco kvůli čemu to chci vidět (což nebylo jen kvůli dvěma krasavcům, světe div se). Pokud jste film viděli, tak víte, že je dost často přirovnáván k Vetřelci, pokud bychom měli být konkrétní tak k poslednímu Vetřelci: Covenant, který se letos objevil v našich kinech a který spíše připomínal Prometheuse, než-li Vetřelce, kterého dobře známe a milujeme, ale když už bychom měli srovnávat tak snímek Život z toho vyjde jako vítěz.

Zhruba prvních 20 minut jsem se obávala, že se to ponese výhradně ve stylu Gravitace, nic proti Gravitaci, jen to není moje žánrovka, představování posádky dětem a lidem na Zemi, informování veřejnosti o nálezu jistého Života a to všechno se neslo na vážné vlně, jakmile překlenete oněch 20 minut, dostáváme se Calvinovi na zoubek a už se blížíme k výše zmiňovaném Vetřelci. Film mi přichystal jeden šok, ovšem nebojte spoilerovat nebudu. Jakmile se rozjíždí akce, tak si to vražedné tempo drží až do konce, což je nepochybně velkým plusem filmu a hlavně v tomhle se přesně liší od nového Vetřelce. Sledujeme Calvinovi první krůčky, kdy se řekněme z jisté formy života stává něco neidentifikovatelného, co má chapadla. Nedá se očekávat, že Calvin bude tak děsivý jako Vetřelec, ale řekla bych, že když Calvina tvůrci vymýšleli nešlo úplně o to, aby byl jako Vetřelec. Je škoda, že film má dvě tváře nejdříve se tváří hrozně vážně, s těmi chytrými technickými žvásty a pak nastavuje druhou tvář, která je béčková a přesně tyhle dvě tváře jsou na škodu. Buď jednu nebo druhou, i když alespoň tady nemáme mastné krvavé fleky, ale krev ve stavu beztíže, za což dávám palec nahoru. Druhá věc, která si zasloužila vylepšit jsou postavy. Známe jejich jména, jsou to sympatické postavy, jenže co víc o nich můžeme vlastně říct? Jejich charaktery by jste popsali jen jedním slovem, což jsou takové ty klasické nálepky, které jsou v posledních letech hrozně moderní, čekala bych od toho trochu víc, když to srovnám konkrétně s Ripleyovou tak ji už v prvním díle dost dobře poznáte, díky tomu si jí oblíbíte a logicky o její bezpečnost máte strach, jenže tady ač to jsou postavy sympatické, tak to nestačí. Já se přiznávám, fandila jsem Calvinovi!!!

Život rozhodně nebyl špatný film, mělo to grády, které si to udrželo do samotného finále, má to výbornou hudbu, za zmínku stojí i vizuální stránka, samozřejmě i herci a ještě bych režisérovi odpustila ty dvě tváře filmu, ale ty postavy, to byla vážně škoda, tohle byl vyloženě promrhaný potenciál. Nicméně, Život se mi líbit o dost víc než Vetřelec: Covenant. 

Hodnocení:

7/10

www.youtube.com/watch

*

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář