Personal Shopper, Planeta Singli,Belko Experiment

24. srpen 2017 | 17.11 |

PERSONAL SHOPPER (2016) 

PersonalShopperposter

Maureen se živí jako osobní nákupčí oblečení pro mediální celebritu. Svůj volný čas tráví v podivném opuštěném domě, kde se snaží navázat spojení s jejím mrtvým dvojčetem. Je Maureen opravdu médium, které dokáže komunikovat s duchy?

Hrají: Kristen Stewart, Lars Eidinger a další

Žánr: thriller/drama


Po dlouhé době jsem viděla hvězdičku Stmívání na plátně a byla jsem na ní dost zvědavá, od jejího skandálu s režisérem Sněhurky se po ní slehla zem a mě to nedalo, když jsem zjistila, že bude hrát v duchařském filmu.

Personal Shopper je v první řadě drama, které se tak nějak snaží lehce děsit, jenže máme tu několik zásadních problémů, kvůli kterému tahle myšlenka nemohla vyjít. V první řadě, Kristen Stewart nemá na to, aby celý snímek táhla sama, zase tak vynikající herečka není a jednoznačně potřebuje někoho kdo jí bude vypomáhat a rozhodně nepočítám místní duchy. Druhou věcí je to, že snímek pokládá v zásadě víc otázek a prakticky na žádnou nedostanete odpověď, která by nějak dávala smysl nebo aby se dala vůbec označit za plnohodnotnou odpověď. Hlavní hrdinka sice střídá jedno město za druhým a tak se co se lokalit divák nenudí, ale celé je to takové bez života, nemá to nic čím by to přikovalo diváky do sedaček a nahá Stewart opravdu nestačí. Pořád čekáte co z toho vzejde a ono vlastně pořád čekáte na nic, protože tam se vážně absolutně nic neděje. Je sice hezké, že se režisér po případě scénárista snažil, aby diváci sami rozhodli co to má všechno znamenat, ale upřímně snímku by daleko víc prospělo, kdyby naservírovali co měli vlastně na mysli, protože takhle ten snímek působí mizerně. Personal Shopper není pro každého a hodně by mě zajímalo, jestli se našel divák, který by snímek dokázal ocenit, protože nikoho takového neznám. Duchařská zápletka stejně slabá jako ta dramatická a tohle byl jednoznačně zbytečný film.

Hodnocení: 3/10

www.youtube.com/watch

*

PLANETA SINGLI (2016) 

7722185

Romantická komedie Planeta Singli vypráví příběh mladé učitelky hudby Anii, která hledá lásku na internetové seznamce, při jedné nepovedené schůzce se seznamuje s namyšleným televizním moderátorem, který se rozhodne její milostné neúspěchy přenést do své nové show, díky tomu potřebuje, aby s ním Ania spolupracovala a vyprávěla mu o svých nepovedených schůzkách.

Hrají: Maciej Stuhr, Agnieszka Wiedlocha, Piotr Glowacki a další

Žánr: romantický/komedie


Na Planetu Singli jsem měla zálusk už hodně dlouho, před rokem možná dvěma jsem viděla polský snímek Noc plná zázraků, která nápadně připomínala úspěšný britský snímek Láska nebeská. Byla jsem mile překvapená jak to s polskou rádoby předělávkou dopadlo a proto, když jsem viděla, že vyšlo tohle, byla jsem rozhodnutá, že to musím vidět.

Začátek příběhu se nápadně podobá americkému hollywoodskému filmu Ugly Truth (Chceš mě, chci tě), alespoň co se postav týče. On úspěšný hulvát, ona krásná ale neúspěšná v lásce. Snímek má něco přes dvě hodiny a přiznávám se, že jsem se u toho nenudila ani jednu minutu. Bylo to milé, příjemné, vtipné, ale myslím skutečně vtipné, ne rádoby vtipné ani trapné. Hlavní hrdinové si Vás získají takřka okamžitě a stejně tak další vedlejší postavy, všichni mají jedno společné a tím je Planeta Singli - seznamovací aplikace bez které žádná z postav neudělá krok. Polsko má sice nekvalitní potraviny, ale co se kinematografie týče, tak jsou na tom rozhodně lépe než-li my, ostatně podívejte se na hodnocení tohohle snímku a třeba naší Sezn@mky.

Postavy jsou sympatické, dobře se na ně kouká, společně to tam jiskří tak jak by mělo a i když je to prostě předvídatelné, ostatně která romantická komedie není, tak to dokáže pobavit a nebudete u toho znechucení jako u hollywoodských romantických komedií, které jsou za poslední roky hodně slaboduché.

Planeta Singli je snímek, který rozhodně stojí za vidění, je to vtipné, romantické a má to ještě mnohem víc než od toho očekáváte. Sympatičtí hlavní hrdinové a samozřejmě herci jsou jen třešničkou na dortu, tady není o čem diskutovat, jde o jednu z nejlepších romantických komedií jakou jsem za poslední roky viděla. 

Hodnocení: 8/10

www.youtube.com/watch

*

THE BELKO EXPERIMENT (2016)

The_Belko_Experiment_poster

Začíná další pracovní den, zaměstnanci firmy Belko se sjíždějí do práce a zjišťují, že spousta lidí nepřišla do práce, posléze zjišťují, že to má účel. Skupina zaměstnanců se dozvídá, že jsou součástí experimentu a že o svůj vlastní život musí začít bojovat, jestli se tak nestane zemřou všichni rukou svých věznitelů, záleží jen na nich jestli se rozhodnou zabíjet své přátelé a nebo se nechají zabít někým jiným. Morální dilema může začít.

Hrají: Tony Goldwyn, Michael Rooker, Josh Gallagher Jr., Adria Arjona a další

Žánr: thriller/horor 


Náhoda mě přivedla k tomuto filmu a protože mám ráda filmy, které kladou důraz na morální dilemata a lidskou psychiku nemohla jsem si film nechat ujít.

Scénář k filmu napsal sám James Gunn, který se proslavil především prvním a druhým dílem Strážců Galaxie a tak bylo jasné, že od The Belko Experimentu budou mít diváci velká očekávaní, jenže opak je pravdou. Ač jsem milovník Marvelu od filmů až po televizní seriály, Strážci Galaxie mě nelákají, takže jeho předešlou práci nemůžu posoudit.

Skupina zaměstnanců se během pár minut stávají lovnou zvěří a heslo filmu je prosté: Buď zabiješ ty mě nebo tě zabiju já. Nic originálního se tady nedá očekávat, nenajdeme tady ani žádný nový způsob vraždění, prostě staré dobré zbraně, nože a pár kancelářských pomůcek. Trochu zklame to, že ze začátku se tam poměrně jasně ukazuje kdo koho může a kdo ne a tak nějak jsem doufala, že si někdo najde svého neoblíbeného kolegu trochu mu poupraví fasádu, ale to jsem se šeredně mýlila, další věc, která kazí to napětí je odpalování čipů (pochopíte když uvidíte), protože takhle jsme přišli o ten zvěřinec. Co se postav týče, tak nejvýraznější je tu Josh Gallagher Jr. který se tam ohání morálkou a celkově kazí zábavu, i když se dá pochopit, že tam musí být někdo kdo má představovat toho kladného hrdinu, ale moc jsem mu to nevěřila. Herci nepatří mezi žádné špičky a většinu z nich jste mohli vidět maximálně tak v televizních seriálech, což by nebylo až tak hrozné, kdyby byl záživnější příběh nebo lépe řečeno ta realizace. Nesmírně se to táhne, je to nudné, postavy nejsou dvakrát sympatické, takže je vám vlastně úplně jedno kdo z nich to zalomí první. Psychologie jako taková je tam jen okrajově v tom smyslu, že lidi jsou zvířata a jediné co je táhne je pud sebezáchovy. The Belko Experiment nenabízí nic nového, je to jen další tuctovka v tomto žánru.Náhoda mě přivedla k tomuto filmu a protože mám ráda filmy, které kladou důraz na morální dilemata a lidskou psychiku nemohla jsem si film nechat ujít.

Hodnocení: 4/10

www.youtube.com/watch

*

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář