Dny evropského filmu vol. 1

28. září 2017 | 12.38 |

Taky už občas máte dost těch načančaných hollywoodských filmů, které omílají pořád to samé dokola? Žalostně neoriginální náměty, kterým vévodí pouze hollywoodské hvězdy a dál nic. Máte už dost happyendů a chcete vidět něco co se odlišuje, tak přesně pro Vás bude rubrika Dny evropského filmu. Nejdete tu nejrůznější žánry a samozřejmě filmy všech kvalit. Takže připravte si popcorn, brambůrky nebo cokoliv co potřebujete při sledování filmů a projděte si článek a vyberte si film, který Vám sedne.

WHO AM I – ŽÁDNÝ SYSYTÉM NENĺ BEZPEČNÝ (2014) 

957090-436234-34

Hacker Benjamin je v reálném světě outsider, to se ovšem změní, když potká Maxe a jeho přátelé, rozhodnou se založit hackerskou skupinu, která působí nejen na internetu, ale také v reálném světě. Benjamin poprvé v něčem vyniká a necítí se jako odpadlík, jenže zábava se brzy změní a jejich skupina Clay se dostává do hledáčku kriminálních služeb i Europolu. 

Hrají: Tom Schilling, Elyas M´Barek, Trine Dyrholm a další


Filmů s hackerskou tématikou je po čertech málo, a když už jsou tak za moc nestojí. Jenže já narazila na tenhle film a hodnocení nebylo vůbec špatné a tak nezbývalo než vyzkoušet jak si ten film povede.

Příběh o neviditelném klukovi, který se dostává do party grázlů, kteří chtějí porazit jednoho z nejhledanějších hackerů na světě a jsou pro to schopni udělat cokoliv. Jestli čekáte jen zběsilé bušení do klávesnice, tak se nemusíte obávat, protože tenhle film má dvě roviny. První je lehce poklidnější, kdy se seznamujeme s hlavními postavami a s jejich touhami změnit svět nebo se jen zviditelnit.  Pak se příběh přehoupne a je to neuvěřitelně akční a nudit se u toho ani nejde. Je to našlápnuté, je to neamerické, takže se nemusíte obávat nějakých klišé momentů. Příběh je promyšlen do nejmenších detailů a věřte mi, že tohle si budete užívat. Už jsem měla tu možnost vidět pár německých filmů a přesto, že natočí spousty šíleností, tak dokážou být vážní a vytřískají z toho maximum, což je případ i filmu Who am I. Už dlouho jsem neviděla takhle dobře napsaný scénář, všechno funguje tak jak má. I když samotný scénář dělá hodně, ten film by nebyl tak dobrý, kdyby neměl oporu v castingu a tady je herecké obsazení špičkové. Nejsem velký znalec německých filmů, tudíž se nevyznám ani v hercích, přesto spoustu z nich jsem už někde viděla. Film má i vynikající vizuální stránku a to především tehdy, když hlavní hrdinové zadávají nejrůznější kódy a pochopitelně laik nemá šanci se vyznat a, proto v podstatě předvádějí co se vlastně děje formou jakých si scén, které jsou odrazem právě oněch kódů. Who am I  - žádný systém není bezpečný je skvělý thriller, který má vynikající tempo, nevíte co od něj můžete očekávat, má výbornou hudbu, výborné herecké obsazení a rozhodně stojí za vidění.

Hodnocení: 8/10

 I DVA JSOU RODINA (2016)

maxresdefault

Samuel je sympatický, vtipný milovník žen, který si užívá svého života. Jednoho dne se mu před dveřmi objeví jeden z jeho flirtů v podobě Kristin, která mu předá miminko s tím, že je její otec. Kristin odchází a Samuel se rozhodne vydat se za Kristin do Anglie, kde by měla žít.  Jeho mise nebude mít žádný úspěch a tak se rozhodne v Anglii usadit a vychovávat tam malou Glorii. Samuel a Glorie si užívají rodinné idylky, jenže ta má brzy skončit, protože Kristin se rozhodne se jim oběma do života vrátit.

Hrají: Omar Sy, Clémence Poésy, Antonie Bertrand, Gloria Colston a další.


V dnešní době se asi nenajde nikdo, kdo by neznal francouzského herce Omara Sy, který zazářil ve filmu Nedotknutelní. Když jsem našla I dva jsou rodina, bylo jasné, že to musím vidět. Jenže při sledování jsem měla takový pocit, že jsem něco podobného už viděla a víte co, měla jsem pravdu, protože francouzský film je remakem mexického snímku Bez návodu (a někde tady na blogu je na něj i recenze). Zápletka příběhu je prostá, muž zjišťuje, že je otcem a jako bonus jeho výchova je jen na něm, protože matka bere dráhu. Jenže k tomu všemu se ocitá v anglicky mluvící zemi, kde se rozhodne usadit a vychovávat tam malou Glorii. V tomhle případě nejde ani tak o sílu nápadu jako o to provedení. I dva jsou rodina je film neuvěřitelně milý, kouzelný, dokáže se vám dostat pod kůži, ale v podstatě je to o těch všedních radostech o tom jak si užívat každý den jako by byl náš poslední a pochopitelně v příběhu nechybí klasický Omarův humor a jeho charisma. Film se skoro vůbec neodchyluje od originálu a to je dobře, i když drobná odchylka byla, ale ta byla ve prospěch francouzské předělávky.

Film je to neuvěřitelně lidský, srdcervoucí. A stojí za vidění, i když pokud jste rasisti, homofobové či jiné nesnášenlivé existence, tak snímek nebude pro Vás, ale pokud jste inteligentní bytosti, tak s tímhle snímkem nemůžete šlápnout vedle. Já jsem s tím byla spokojená a o chlup víc než s originální verzí. 

Hodnocení: 8/10  

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář