# 21 SEAL Team (CBS)

20. říjen 2017 | 12.01 |

SEAL_Team_b2c_1141136_640x360

Stanice: CBS

Premiéra: 27. září 2017

Žánr: akční/ vojenský/ drama

Země původu: USA

O čem to je?

Seriál sleduje profesní i osobní životy členů elitní jednotky SEALs, kteří trénují, plánují a především vykonávají nebezpečné mise, aby zajistili bezpečí Americe.

Na koho se můžete těšit?

Velitelem jednotky je Jason Hayes, kterého si zahrál David Boreanaz, kterého můžete znát z televizního seriálu Sběratelé kostí v roli agenta FBI, Seeleyho Bootha. V dalších rolích se představí Max Thieriot (Batesův motel), A.J.Buckley (Kriminálka New York) nebo Jessica Paré (Šílenci z Manhattanu).

seal-team-sept19

Verdikt:

Další seriál s vojenskou tématikou, ale v tomhle případě jsem se na něj rozhodla kouknout z jednoho prostého důvodu a tím byl David Boreanaz. V roli Bootha už ho neuvidím, ale byla jsem zvědavá na jeho novou roli.

I tady se dočkáme schématu, které je běžné – jedna mise, jeden díl. Upřímně je docela škoda, že právě tou první misí je záchrana ženy, což bylo i v prvním dílu The Brave, ale to pochopitelně není problém prvního dílu. Seriál se snaží dávat důraz na tu autenticitu, což je asi jedna z předností seriálu, divák může vidět nejen zásah z několika kamer, ale je využívaná kamera na helmách a díky tomu to působí opravdu hodně reálně. Zásadní problém spočívá v samotných postavách, jednak David Boreanaz byl jistě největším lákadlem nejen pro mě, ale i pro spousty dalších diváků, jenže ta role nebo alespoň to, co bylo k vidění v pilotu nebylo prostě ono, to samé se dá říct o dalších postavách, celé je to hrozně neosobní a to, že tam dají rodinná dramata vojáků, neznamená to, že s těmi postavami budete sympatizovat a lépe je pochopíte apod. Jednoduše řečeno postavy jsou tak nesympatické, že vám jejich vztahy a problémy způsobené ztrátou přátel jsou ukradené. Upřímně doufám, že s druhým dílem se to zlepší, jinak to nezachrání ani David Boreanaz.

SEAL Team a jeho pilotní díl není nijak výjimečný, v žádném případě nečekejte zázraky, protože je to tuctová záchranná mise plná nesympatických postav, od kterých víte co čekat, hudba není špatná, ale zase to není nic, co s čím jsme se nesetkali. 

Hodnocení pilotní epizody: 45%

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář