# 22 Ghost Wars (Syfy)

25. říjen 2017 | 17.12 |

ghost-wars-syfy-season-1-ratin

Stanice: Syfy

Premiéra: 5.října 2017

Žánr: horror/thriller/mysteriózní/

Země původu: USA

O čem to je?

Zapadlé aljašské městečko je obklopeno nadpřirozenými silami. Mladý Roman, který je místním vyvrhelem, protože je jiný než ostatní se rozhodne z městečka odejít, jenže když sedí v autobuse, stane se něco podivného a autobus havaruje, Roman je jediný přeživší a je nucen se vrátit do města, od té nehody se v městečku začínají dít podivné věci. 

Na koho se můžete těšit?

Mladého Romana ztvárňuje Avan Tudor, kterého můžete znát ze seriálů Tutanchamon a Twisted. V roli reverenda se neobjeví nikdo jiný než Vincent D´Onofrio, který byl hvězdou seriálu Daredevil, když ztvárnil Wilsona Fiska. V dalších rolích uvidíte Sarah Giles, Kandyse McClure, Kim Coates a další.

Screen Shot 2017-09-22 at 1

Verdikt:

Světem vládnout seriály všech možných žánrů, ale zase tak často nenarazíte ta seriály, které patří do žánru hororu. Stanice Syfy se rozhodla svůj sci-fi repertoár obohatit právě jedním hororovým kouskem a tím je seriál Ghost Wars. Opuštěné městečko někde na Aljašce, kde je jeden zvláštní kluk, který vidí duchy, pochopitelně čím víc člověk vybočuje, tím větším terčem se pro okolí stává a tak je Roman místním vyvrhelem. V úvodu seriálu se divák ocitá v baru, kde místní pastor promlouvá k příbuzným a pozůstalým, v tomto baru se začnou dít podivné věci a jakmile scéna končí, ocitáme se v tom samém dni jen o několik hodin dříve.

Zcela upřímně říkám, že jsem od seriálu moc nečekala, ale pilotní epizoda mile překvapila. Má to spád, rozhodně to má zajímavý příběh a jsem zvědavá, jak se bude dál rozvíjet. V prvním díle se toho děje opravdu dost, pokud si to udrží tu skvělou temnou atmosféru, tak by ten potenciál neměl být promarněn. Hlavní hrdina je sympaťák, dokáže si diváky získat a určitě se o jeho daru dozvíme něco víc v dalších dílech. Vincent D´Onofrio jako pastor je výtečný, konečně má roli která mu sedne stejně skvěle jako Fisk z Daredevila. Z počátku se příběh zdá nenápadný, ale čím víc se blížíte ke konci, tím víc dokáže zaujmout, dojde tam i na nějakou tu smrt a ten závěr dokáže nakopnout a donutí diváky si pustit další díl. Seriálu Ghost Wars dost věřím a jsem upřímně zvědavá, jak bude pokračovat, protože v centru dění nebude jen Roman, ale v dalších dílech by se měla objevit i další hlavní hrdinka, navíc by to neměl být jen jeden ucelený příběh, ale mělo by se tam kombinovat víc duchařských příběhů, tak uvidíme, ten nápad se mi hodně líbí.

Hodnocení pilotní epizody: 80%

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář