Annabelle 2: Zrození zla (2017)

13. listopad 2017 | 20.24 |

Annabelle-2-August-release-dat

Příběh pokračuje aneb jak to všechno začalo...

Annabelle-2

Výrobce panenek (Anthony LaPaglia) se svou ženou (Miranda Otto) při tragické nehodě přijdou o svou dceru Annabelle (Samara Lee). Po letech se rozhodnou svůj dům nabídnout dívkám, které nemají kde bydlet, protože zavřeli sirotčinec. V domě se po jejich příhodu začínají dít podivné věci a jedna z dívek vídá zesnulou Annabelle.  

V roce 2013 jsme poprvé mohli vidět panenku Annabelle v hororovém snímku Jamese Wana, V zajetí démonů. Annabelle zaujala nejen diváky, ale i filmaře, protože se jí rozhodli oživit v jejím samostatném filmu, který přišel do kin v roce 2014. Film nebyl příliš úspěšný, přesto se dlouho mluvilo o tom, že se chystá druhé pokračování, kterého jsme se dočkali až po třech letech, tedy v tomto roce. Nejde o pokračování minulého příběhu, ale jde o tzv. prequel. 

Annabelle-2-Teaser-Artwork

Ten kdo viděl první díl Annabelle na ní jednak během let zapomněl a hlavně jistě neočekával od druhého dílu žádné zázraky, ale hned v úvodu musím říct, že Annabelle 2 není vůbec marná. Režie druhého dílu se ujal švédský režisér David F. Sandberg, který natočil povedený horor Zhasni a zemřeš (Lights Out), díky bohu tu kvalitu si drží a je víc než jasné, že Sandberg horory zvládá levou zadní.

Samotný název napovídá, že jde o zrod zla a tak se dostáváme do minulosti, abychom zjistili kde a jak se Annabelle zrodila, díky tomu se seznamuje s rodinou, která přijde o dceru, a po letech se rozhodnou svůj dům nabídnout mladým dívkám, které nemají rodinu. Všichni tam žijí společně, paní domu nikdo moc nevídá, protože je nemocná a zlo na sebe nenechá dlouho čekat. V té první části se seznamujeme s postavami, především s jednou, která vídá mrtvou Annabelle. Druhá polovina je o něco akčnější, temnější a samozřejmě i strašidelnější. Ta správná atmosféra se dostaví brzy a při sledování jsem opravdu tajila dech, byla jsem napnutá jak struna a byl to vážně výborný hororový zážitek, mělo to, to co to mělo mít. Práce s kamerou a se světlem je výborná, zrovna tak dětské hvězdy, i když asi nejvíc mě zaujala Lulu Wilson, kterou jsem už viděla v hororu Ouija, podávala uvěřitelný výkon. Na druhou stranu tu máme klasický horor, který se drží svých obvyklých atributů, takže díky tomu lehce uhádnete, jak se bude vyvíjet příběh, takže po té příběhové stránce, sice nám je vysvětleno kde se vzala panenka, ale ve své podstatě tohle by každého napadlo.

Všechna zábava začíná pochopitelně až večer, kdy Annabelle dostává zelenou a začíná děsit nejen malé obyvatelky domu. Člověk by si řekl, že jde jen o panenku, ale nenechte se zmýlit, tahle copatá holka toho dovede hodně. Děj se odehrává na celkem malém písečku, protože se většina děje je v domě, což ale vůbec nevadí, protože nejde ani tak o místo jako o to, co se na tom místě děje.

Když to vezmu kolem a kolem, tak pokračování Annabelle nedopadlo vůbec zle, je pravda, že to klišé je její součástí a to samozřejmě zamrzí, protože když vezmu to všechno okolo, to co dělá horor hororem, tak to tady všechno je. Sandberg si s divákem hraje a jeho hra mu vychází, teda alespoň dle mého názoru. Od Annabelle jsem vlastně moc nečekala, potom prvním fiasku, ale byla jsem překvapena, pochopitelně mile. Dnešní doba je pro horory zlá, říkám to, snad pokaždé když tady o nějakém hororu píšu, ale jsem ráda, že pro jednou to říkat nemusím, protože Annabelle je bezesporu nejlepší horor jaký se letos v kinech objevil. Doufám, že Sandberg u hororu zůstane, protože by konečně mohl horory vyhrabat z těch šedých koutů podprůměrnosti, alespoň v to doufám.

Hodnocení:

8/10

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář