Hypnotizér

16. duben 2013 | 00.03 |
› 

LARS KEPLER - HYPNOTIZÉR

151566_big

Knižně-filmový deník je opět tu a knihu kterou jsem si vzala tentokrát na paškál je Hypnotizér od švédského manželského páru Lars Kepler.

Děj knihy:
Příběh jak už sám název napovídá bude o hypnotizérovi, hlavní postavou příběhu je psychiatr Erik Maria Barch, kterého jednu noc probudí telefon, vydává se následně do nemocnice kde se setkává s detektivem Joonou Linnou, který vyšetřuje případ zmasakrování rodiny, jediný kdo přežil masakr je mladý syn, který je na tom zdravotně vážně, ale mohl by policii prozradit co se u nich doma vlastně stalo a proto potřebuje Erika, který se ale před léty zapřísáhl, že s hypnózou skončil. Nakonec souhlasí a ani jeden z mužů netuší co tím vlastně vyvolal.

Hodnocení knihy:
Kniha je velmi čtivá, velmi dlouhá, ale rozhodně tam není mnoho stránek na zmar, v příběhu se nesetkáváme pouze s jednou dějovou linií, ale hned několika, ovšem nemusíte bát, že se v tom budete ztrácet, jedná se o vynikající knihu, která Vás chytí a pustí až na samotném konci. Po jejím přečtení přiznávám, že se pustím do dalších knih od tohoto autora a velmi ráda se opět setkám s detektivem a jeho severským jménem, které je tak trochu k smíchu - Joona Linna.

Film:

hypnotizer-film-plakat_0

Co se týče filmu, tak s tím mám obrovský problém, vlastně při sledování jsem měla hrůzu, protože co se tam dělo, to bylo do nebe volající. Scénárista filmu se rozhodl, že si půjde svou vlastní cestou a rozhodl se knižní předlohu ignorovat a to plně. Kromě stejných jmen a maximálně finální scény se všechno lišilo, chápu, že knížka je hodně obsáhlá a tak se to do cca 2 hodinového filmu nemůže vejít, to beru, ale musím říct, že tohle bylo celé špatně, měla jsem opravdu co dělat, abych snímek vůbec dokoukala, naivně jsem si myslela, když se bude jednat o skandinávskou tvorbu, že to bude paráda, protože většinou tomu tak bývá, ale Hypnotizér zklamal a to na celé čáře,
Byla tam řada nesmyslů, které v knize nenajdete, scénárista si to vyloženě cucal z prstu! Znám řadu lidí, kteří si nejdřív pustili film a do knihy se jim nechtělo a víte co, vůbec se jim nedivím, ale film se od knihy liší a tak pokud se chystáte číst Hypnotizéra, tak určitě neváhejte a pokud se chystáte na film, tak Vám radím raději se mu vyhněte a to pořádným obloukem.
Větší zklamání jsem dlouho a teď mne napadá, jestli jsem vůbec někdy takové filmové zklamání zažila!!

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře