Jízda do pekel

20. duben 2013 | 23.12 |

JÍZDA DO PEKEL - JOY RIDE

fifjgi

Info:

Žánr: horor/thriller

Rok: 2001

Hrají: Paul Walker, Leelee Sobieski a Steve Zahn

Režie: John Dahl

Popis:

Lewis (Paul Walker) si kvůli dívce Venne (Leelee Sobieski) pořizuje auto, aby jí mohl odvést domů na prázdniny, po cestě se ale dozvídá, že jeho bratr Fuller( Steve Zahn) byl zadržen a je ve vazbě, přesto, že svého bratra roky neviděl rozhodne se ho dostat z vězení. Fuller je problémový chlap, který problémy přitahuje nemá žádné meze a je schopný všeho, během cesty aby si bratři spestřili jízdu udělají si legraci z jednoho z kamioňáků, což považovali za uzavřenou kapitolu, ale bohužel řidič kamionu má na to jiný názor.

Názor:

Není to tak dlouho co jsem tenhle film viděla poprvé, ani vlasně nevím proč, že jsem se mu vyhýbala, nakonec se hned na úvod přiznám, že se mi to líbilo, ale přece jen film měl své mouchy, ale který nemá.

Hlavní hrdina je bezpochyby velký sympaťák obzvláště, když má tvář Paula Walkera, který v tomto hororo-thrilleru opět usedá za volant auta, aby mu potrápil motor a oddělal brzdové destičky v tomto případě tomu není jinak. Příběh je vcelku velmi jednoduchý, uděláte si z někoho legraci a ono to příliš dobře nedopadne, že by nějaké ponaučení? Nikoliv, protože tento snímek se dočkal i svého druhého pokračování, ale teď k prvnímu dílu. Začátek je klasický takový vláčny, nijaký prostě a jednoduše diváka seznamuje s dějem, nakonec se ale dočkáte velmi zdařilé jízdy, která by mohla skutečně vést až do pekel.

Hlavní záporná postava, která je po většinu příběhu v pozadí dodává na atmosféře a to především z neznáma, které nabízí jak divákům tak hlavním hrdinům, s tímhle kamioňákem zažijete srandy, nebo vlastně ani ne! Líbila se mi jeho orginalita a vynalézavot, prostě tenhle kamioňák, který nedokáže skousnout malou srandičku měl rozhodně něco do sebe!! Rozhodně bych ho nechtěla potkat.

Ačkoliv se film velmi dobře rozjíždí a vypadá to, že diváka i překvapí nakonec jako by právě někdo ze scénáristů šlápl na brzdu a tak i když se dočkáme docela vyhrocené situace, nedokáže to překonat očekávání, která film původně nastolil, chtělo to trochu víc tlačit na pilu nebát se a šlápnout na to pořádně!

Moje hodnocení:  7/10

Fdb hodnocení:  71,4 %

Csfd hodnocení:  66%

Trailer:

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře