Hrůza v Connecticutu

20. duben 2013 | 23.55 |

HRŮZA V CONNECTICUTU - THE HAUNTING IN CONNECTICUT

udfzdu

Info:

Žánr: Horor

Rok:  2009

Hrají: Virginia Madsen, Martin Donovan, Kyle Gallner a další

Režie:  Peter Cornwell

Popis:

Campbellova rodina prožívá velkou krizi, jejich syn Matt (Kyle Gallner) je vážně nemocný, má rakovinu. Léčba rakoviny je velmi náročná a protože je rodina velmi zadlužena rozhodnou se opustit své dosavadní bydliště a odstěhovat se do Connecticutu, kde Matt bude mít blíž svého nového lékaře, Mattova matka (Virginia Madsen) najde levný dům, který má velmi divnou historii, která je ovšem velmi brzy dožene. Matt začne v domě vidět divné věci, své halucinace začne brát jako odpověď na léčbu, jenže ony hlaucinace nejsou tak docela halucinace.

Názor:

První co se hned v úvodu dozvíte je to, že se jedná o příběh, který je založený na skutečném příběhu, těžko říct zda-li tomu tak skutečně je a nebo jestli nás tvůrci filmu netahají za fusekle, jedno je ale jisté film si skutečně zaslouží být titulován hororem a jestli je to skutečně pravdivé, tak stačí vypustit z úst pouze slovo PÁNI! Rakovinu jsme mohli vidět v mnoha filmech a tak není divu, že nemůže chybět ani v hororovém žánru, dochází inspirace tak tam plácnem smrtelně nemocného kluka a duchy a uvidíme co z toho vznikle a co z toho vzniklo? Něco rozhodně.

Mattovi halucinace nebo spíš krutá realita začíná velmi brzy a tak nečekejte zdlouhavý rozjezd, jak je tomu ve většině hororovém žánru, samozřejmě úplně to nejlepší je na samotném konci, v tom se tento film od jiných příliš neliší. Sympatická rodinka, která prožívá peklo a vy s nimi musíte sympatizovat, ani by to jinak nešlo. Žánr hororou v dnešní době zakrněl, všechno je to na jedno brzdo, scény, které byly k vidění už mnohokrát a tak často na klenot nenarazíte, nechci tvrdit, že bych tenhle film řadila mezi ty nejlepší horory, to zřejmě ne, ale přesto film do sebe něco má.Atmosféra by se dala místy doslova krájet, jste napnutí jako struna, potí se Vám ruce a jediné co Vás napadá je to, proč se prostě neseberou a neodejdou z domu, to asi napadlo každého z Vás, nemám pravdu?

Na scéně se v půlce filmu objevuje reverend, který stejně jako Matt má rakovinu a právě on rozsvítí příběh jako žárovka! Na závěr snad jen dodám, že Hrůza z Connecticutu sice není velký hororový trhák, ale přesto film toho má mnoho k nabídnutí až už co se týče zmíněné atmosféry, kterou si statečně udržuje do konce, ale má i řadu vydařených scén a co víc, vynikající hudbu.

Moje hodnocení:  7/10

Fdb hodnocení: 74,7%

Csfd hodnocení:  62%

Trailer:

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře