The Wicked

22. duben 2013 | 00.11 |

THE WICKED

wicked

Info:

Žánr: horor

Rok: 2013

Hrají: Justin Deeley, Cassie Keller, Chase Maser a další

Režie: Peter Winther

Popis:

Městěčko Summerset už léta slýchá příběh o čarodejnici, která se vrací pro ty děti, kteří se přiblíží k jejímu domu a trefí se kamenem do okna a stejně tak dlouho se děti všech generací vrací k domu oné čarodějnice aby vyzkoušli její trpělivost, která jak se ukáže mnoho nevydrží o tom se přesvědší partička středoškolských studentů na vlastní kůži.

Názor:

Téma čarodějnictví jen tak nevymizí stejně jako nevymizí z hororového průmyslu, čarodějnice děsí především děti, i když takhle čarodějnice straší i odrostlejší bandu, tedy alespoň se o to snaží. Příběh je velmi jednoduchý, máme tu legendu o čarodějnici, která požírá lidi, kteří se jí trefí kamenem do okna a prostřednictvím jejího požírání se vrací do podoby krásné čarodějnice.

Banda postarších dětí si o vraždu vyloženě říkala, a tak místo abyste jim drželi palce, fandíte spíše čarodějnici, která nepromluví, ale spíš si tak brumlá svá čarodějnická kouzla a zaklínadla pod vousy a ve své kráse není ani tak docela vidět, což mělo zřejmě působit víc strašidelně, obávám se, že tento pokus se vypařil jako pára nad hrncem a přesto, že se film snaží navodit atmosféru hodnou hororu příliš se to nedaří, je jasné, že tomu dopomáhají i naprosto nemožní herci. Jejich role jsou příšerné a tak jak se chovají oni v jistých situacích, tak by se nezachoval ani největší imbecil.

Film má sice klasickou délku, ale mě přišlo, že jsem film sledovala celou noc, bylo to zdlouhavé až zbytečně, tajemno, napětí je na bodu mrazu a tak příliš nečekejte, že byste se snad měli u Wicked bát. 

Peter Winther si udělal z diváků trošku legraci, rozpočet filmu byl 800 000 dolarů (zdroj: imdb) a doba natáčení přesáhla jeden měsíc. Promiňte mi, ale kde, že jsou ty peníze? Protože, tam rozhodně nejsou vidět. Honorář pro herce musel být minimální, jestli vůbec za to své žalostné hraní dostali vůbec zaplaceno!

Moje hodnocení: 3/10

Csfd hodnocení:  36%

Trailer:

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře