Pád do tmy

5. květen 2013 | 22.16 |

PÁD DO TMY - THE DESCENT

pad-do-tmy-2005

Info:

Žánr: horor

Rok: 2005

Země: Velká Británie

Režie: Neil Marshall

Hlavní role:

Shauna Macdonald: Sarah

Natalie Mendoza: Juno

Alex Reid: Beth

Saskia Mulder: Rebecca

Myanna Burning: Sam

Nora- Jane Noone: Holly

Popis:

Šestice kamarádek se každý rok schází aby si užívaly adrenalinové zážitky, jejich poslední společná cesta neskončila příliš vesele, hlavně pro jednu z nich, Sarah přišla při autonehodě o svého manžela a dceru. Rok uplynul jako voda a kamarádky se opět scházejí, aby uskutečnily svoje dobrodružné plány, které se tentokrát budou týkat lezení v jeskyních. Jejich dobrodružná cesta možná vypadá bezproblémově, ale opak je pravdou.

Názor:

Opravdu dlouho jsem se přemlouvala k tomuhle hororovému kousku, nakonec jsem se rozhodla dát mu zelenou. Nemůžu říct, že bych byla extra nadšená, ale zase ani ne příliš zklamaná. Podobných filmů jsme mohli vidět opravdu mnoho, ale nechci říkat, že by se tenhle film nějak odlišoval, i když asi trochu ano a napovídá tomu i hodnocení samotného filmu. 

Příběh je velmi jednoduchý a když se zamyslím, říkám si který horor jednoduchý děj nemá. Po celou dobu jsem si říkala, proč, že filmu bylo vnuceno drama (smrt manžela a dcery hlavní hrdinky), ztrácela jsem v tom docela smysl, ale Marshall dokázal proč, že to tam vlastně bylo, v tomhle ohledu mne velmi překvapil a to v dobrém, ale čeho jsme byli svědky dál?

Šest hlavních hrdinek, ano je to tam samá žena, s tím nemám ani tak problém, ale co bylo spíš zmatené, že se v těch ženských postavách ztrácíte, nevíte která je která a obzvláště je to dost těžké rozeznat ve tmě, která nás i hrdinky obklopuje po celou dobu filmu. Takže nějaké sympatie k ženám nemůžete nikdy získat, protože jednoznačně nepoznáte, které byste měli fandit. 

zc3UoWmT8E0gwUd1Isu3xDGOnr

 Dalším velkým problémem, který je pro mne důležitý je to, že během 50 minut se tam nic zásadního nestane, hrdinky zjišťují, že nejsou tam, kde být měly, nemají dostatek vybavení, prostě klasické klišé, kterému se můžete jen smát. Tma dostala nejvíc prostoru a někdy je to vhod, ale po většinu času ne. Jak se říká, ve tmě se člověk bojí nejvíc, ale v tomto případě se po většinu času nebojíte, nepopírám najde se tam několik vydařených scének o tom žádná, ale přece jen na to, abych mohla Pád to tmy nazvat lepším hororem to nestačí.

Závěrečná akční scéna nebyla nijak přehnaná, jak tomu bývá, takže za tohle si film zaslouží plus navíc a ten samotný závěr, ten se mi líbil asi nejvíc a vlastně proto, mě film přemluvil abych se podívala na jeho pokračování (které se tady objeví také). Takže když to vezmu kolem a kolem, nejedná se o propadák a poměrně vydařený horor s houfem žen, které se perou zuby nehty.

Hodnocení:

Mé hodnocení:  6/10

Fdb hodnocení: 71,9%

Csfd hodnocení:  72%

Trailer

 A co vy a Pád do tmy? Viděli jste? Líbilo se Vám to?

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře