Pád do tmy 2

6. květen 2013 | 17.36 |

PÁD DO TMY 2 - THE DESCENT - PART 2

c4ce2e808ead06fd16bb0baf78cb2e

Info:

Žánr: horor

Rok: 2009

Země: Velká Británie

Režie: Jon Harris

Hlavní role:

Shauna Macdonald: Sarah

Natalie Mendoza: Juno

Krysten Cummings: Ellen Rios

Josh Dallas: Greg

Anna Skellern: Cath

Popis:

Sarah je nalezená v lese, nic si nepamatuje, je zraněná, ale nijak vážně. Pátrací tým prolézá jeskyně, kde hledá ztracené ženy, jedinou šancí je přivést Sarah a doufat, že si na místě vzpomene a Sarah si skutečně vzpomene a na ty vzpomínky by ráda zapomněla, protože minulost se začíná opakovat.

Názor:

Pád to tmy 2 nabídne o něco méně tmy, takže dokonce i něco uvidíte a to mě nakoplo o něco víc. Než začnu s filmem, dodám, že na pokračování hororů moc nejsem, nebo teda samozřejmě ano, jsou tu jisté vyjímky - Vřískot, Nočnímůra v Elm Street, Amityville Horora několik dalších filmů, ale jak už tomu bývá, pokračování především to s číslem dvě, nebývá příliš úspešné, i když vzpomínám na větu, kterou pronesl Mickey z Vřískotu 2, hodně dvojek překonalo originál! A přesně tohle se sem dokonale hodí, protože Pád do tmy 2 překonal mé očekávání.

Konec předchozího dílu skončil otevřeným koncem, nevím proč, ale tvůrci hororů si na tohle prostě potrpí, zřejmě si nechávají otevřená zadní vrátka a v tomto případě se to vyplatilo.  Sarah je nalezena a má amnézii, a co víc, musí se vrátit na místo teroru. Děj se rozjíždí okamžitě, což z filmu dělá dalo by se říct klenot, však to znáte, většina hororů má dlouhý rozjezd, který trvá někdy i 60 minut a z toho 30 minut se něco děje. Po celou dobu jsem si říkala, že hlavní hrdinka musí být víc jak naštvaná, poté co zapomněla na hrůzy skrývající v jeskyních musí se tam vrátit aby si na to vzpomněla a co víc, musí to prožít znovu, to je k vzteku.

Sarah je poměrně sympatická ženská, která se pere hlava nehlava a v tomhle dílu jí zaručeně musíte fandit, navíc jak jsem psala u minulého dílu,  zde se objevují i mužské postavy a tma není tak otravná a tak všechny členy záchraného týmu včetně šerifa a jeho poskoka dokonale poznáte, což přidává samozřejmě na osobitosti.

the-descent-part-2-20100428031

Co se týče hereckého obsazení, opět se nejedná o moc známé herce, tedy já znám jediného a tím je Josh Dallas, kterého pravidelně již druhým rokem vídám v televizním seriálu stanice ABC, Once Upon a Time, jako prince.

Trochu jsem byla zklamaná, že ony záhadné příšerky ne, že nedostaly víc prostoru, protože ho měyi víc než dost, ale spíš jsem čekala trochu toho vysvětlení co jsou zač a co, že tam vlastně dělají, závěr filmu mi totiž v rozlousknutí tohoto oříšku nijak nepomohl, ale vlastně je chyba hledat zde logická vysvětlení, či snad hledat logiku v tom co dělají postavy. Viděla jsem už řadu hororů a vždycky nadávám na to, co ti lidé dělají v jistých situacích, nevím prostě ta logika mě stále táhne, ale přiznám se, že u tohohle filmu jsem s jednáním hlavních hrdinů neměla problém, což se mi opravdu moc často nestává. Vlastně měla bych jednu vyjímku, když víte, že stvůry Vás sice nevidí, ale přiláká je zvuk, asi by mě nenapadlo na celé kolo začít žvát nečí jméno, ale každý to máme asi jinak, že?

Jon Harris si pro svou prvotinu vybral pokračování, kterému dodal trochu víc světa, stejný počet postav, které jsou rozeznatelné a mnohem sympatičtější, dostatek krve a trochu toho zmrtvýchvstání.

Hodnocení:

Mé hodnocení:  7/10

Fdb hodnocení: 67,6%

Csdf hodnocení: 62%

Trailer:

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře