Entity

11. květen 2013 | 18.11 |

ENTITY

Entity-2012-poster

Info:

Žánr: horor

Rok: 2012

Země: Velká Británie

Režie:Steve Stone

Hlavní role:

Dervla Kirwan: Ruth

Charlotte Riley: Kate

Branko Tomovic: Juri

Rupert Hill: Matt

Oliver Jackson: David

Popis:

V roce 1998 bylo nalezeno 34 těl v hrobech v jedné ruské oblasti, nikdy nebyla zjištena pravá identita osob ani co se jim stalo. Na kloub se tomu snaží přijít skupina lidí, kteří natáčejí jistý seriál nebo spíš alespoň se o to pokouší, na pomoc si přizvali Ruth, která má jistý dar a mohla by všemu přijít na kloub.

Můj názor:

Další z řad filmů, které jsou známy pod názvem found footage. Zakladatelem tohoto žánru se stala Záhada Blair Witch, která vznikla v roce 1999. A co následovalo dál? Že se s tímto druhem filmu v posledních několika letech roztrhl pytel. Většina podobných filmů nikdy nedosahovala nějakých větších kvalit, vlastně většina z nich se řadí k podřadným filmům. 

Entity bohužel nijak nevybočuje z normálu. Máme tu skupinu lidí, kteří jsou do neznámého prostředí tentokrát někde v Rusku, jako správní filmaři si s sebou berou kamery a jiné pomůcky, které zachytí všechno paranormální, ale tahle skupina má sebou ještě něco navíc a to jistou Ruth, která dokáže vidět mrtvé a komunikovat s nimi.

Film oplívá mnoha žvásty, které jsou k ničemu, prostě klasické blábolení, které mají dodat filmu autenticitu ostatně stejně jako roztřepaná kamera na které nevidíte zhola nic. Všechny tyhle filmy se až moc snaží diváka zaujmout a v tomto případě to je omyl na celé čáře. Za celou dobu se tam pořádně nic neděje a rozklepanou kameru a několik podivných zvuků nemůžu počítat jako něco co by dokázalo nahnat strach.

ent1

 Ztráta jednoho ze štábu to je prostě jasná klasika pak následuje hledání ztraceného člena a přitom pořádně hážeme tou kamerou abysme vůbec nic neviděli a tohle že na diváka působí? Já si myslím, že už ani ne, všechno je to průhledné, víte co od filmu čekat, lekací scény se nedočkáte a navíc kromě duchů celý film doprovází otřesné výkony herců, kteří se snaží někdy až moc. Jedinou změnou je lehká změna v příběhu, ale jen opravdu malinkatá a tak se v té hromadě nesmyslů poměrně ztrácí.

Musím říct, že jsem byla poměrně překvapení stopáží, která je klasická, ale většinou, když se tam nic moc neděje, tak se film táhne jako rozteklý sýr, ale v tomhle případě je tomu jinak, překvapivě. Závěr filmu opět neukázal něco nového, pořád to samé dokola začíná být celkem nuda. Tento film se dá shrnout do několika málo větiček - parta lidí bloumající po rozlehlé budově, která sloužila pro bůhví co a stále je obydlená několika duchy obzvláště jedním, který je velmi agresivní, neříká Vám tohle něco? Ano říká, protože to jste mohli vidět už mnohokrát.

Hodnocení:

Mé hodnocení: 2/10

Csfd hodnocení: 48%

Trailer:

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře