Dům na konci ulice

20. květen 2013 | 00.19 |

DŮM NA KONCI ULICE - HOUSE AT THE END OF THE STREET

House-at-the-end-of-the-street

Info:

Žánr: horor

Rok: 2012

Země: USA / Kanada

Režie: Mark Tonderai

Hlavní role:

Jennifer Lawrence: Elissa

Elisabeth Shue: Sarah

Max Thieriot: Ryan

Gil Bellows: Bill

Popis:

Matka s dcerou se stěhujou do nového domu, aby zahodily minulost za hlavu a začaly žít znovu, kousek od jejich domu je dům, který je provázen strašnou minulostí - matka s otcem byli zavražděni jejich mladou dcerou, která po vraždě zmizela. Později Sarah zjišťuje, že dům není opuštění jak jí tvrdili v realitní kanceláři, ale žije tam bratr vraždící dívky, který se po letech vrátil do domu, kde vyrůstal.Elissa se začne s Ryanem sbližovat a dostává se do nebezpečí, které si ani nedovedla představit.

Můj názor:

Klasický úvod filmu nás nemine ani zde, nastává klišé situace, matka s dcerou se stěhují do nového domu, který jim byl prodán relativně levně (proč asi?), kde chtějí začít znovu, to se jim příliš nevydaří, a to ne snad proto, že by bydlely v domě, ve kterém se stala tragédie, protože ten dům je naproti nim a jak sám název napovídá, je na konci ulice, to jen tak pro zajímavost! Jennifer Lawrence se objevila v jednom snímku a tím byl X-men: First Class a rázem je z ní hvězda s Oscarem, která je poměrně často obsazována, já jsem jí v ničem neviděla, ale co můžu říct s jistotou, hororový žánr není tak docela pro ní, ale soudě podle Oscara, špatná herečka to nebude, ale jak už bylo mnohokrát dokázáno pro tento žánr příliš herectví nepotřebujete.

Příběh se začne rozjíždět, jamile se na place objevuje mladý Ryan, který přebývá v domě, kde vraždila jeho sestra, je umouněný jako kominík od popela tou tragédií, která nepoznamenala pouze jeho, ale soudě podle chování místních lidí, tak i je. Hlavní hrdinka, dobrotivá samaritánka se ho rozhodne poznat a tím uhodila hřebíček na hlavičku. Jedna věc vede k druhé a máme tu velký malér.

house-at-the-end-of-the-street

Max Thieriot coby Ryan byl velkou výhodou filmu, musím říct, že mi tam skutečně sedl a je velká škoda, že film nedokázal obstát trochu víc. S Jennifer jim to poměrně klapalo, a i když se nejedná o žádnou romantiku, myslím že souhra herců je vítaná v každém žánru. Co se týče té hudby, ta už tak slavná nebyla ostatně stejně jako samotný snímek, žádná atmosféra, napětí a všechno co by měl horor mít, Dům na konci ulice prostě nemá i když se alespoň snaží, nutno říct, že až v několika málo posledních minutách (což já prostě nedovedu pochopit, proč většina hororů jdou podle téhle nesmyslné šablony, která nabízí pouze akčnější závěr a po celých 60 minut jsme svědky doslova ničeho. 

Pamatujete horory, kdy jste byli přikováni k obrazovce, hltali každou minutu, působila na Vás atmosféra, která Vás dostala do kolen, nebo Vám běhal mráz po zádech? Přiznám se, že já už ani moc ne, dnešní horory jsou nudné, nezáživné, neoriginální, stupidní a co víc, točí se jich stále víc a víc, ale kvantita jednoznačně zastínila kvalitu. To je bohužel dnešní hororový svět, který nás zahlcuje dalšími zbytečnými filmy, Dům na konci ulice patří k těm slabším filmům, ke kterým se nevrátíte, nebo alesoň o tom dost pochybuji.

Hodnocení:

Mé hodnocení3/10

Fdb hodnocení:  61,1%

Csfd hodnocení:55%

Trailer

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře