Zásnuby na dobu neurčitou

1. červen 2013 | 22.13 |

ZÁSNUBY NA DOBU NEURČITOU - FIVE-YEAR ENGAGEMENT

5-year-engagment-DVD-case-646x

Info:

Žánr: Romantická komedie

Rok vzniku:  2012

Země:  USA

Režie: Nicholas Stoller

Hlavní role:

Emily Blunt: Violet

Jason Segel: Tom

Chriss Pratt: Alex

Alison Brie: Suzie

Popis filmu:

Tom a Violet se rozhodnou do toho konečně praštit po jejich dlouholetém vztahu, jenže všechno nevychází jak by si představovali. Violet přijmou na školu, na kterou touží se dostat, ale to znamená jediné, že se musí odstěhovat, Tom pracuje jako kuchař v jedné z nejlepších restaurací v San Francisku, ale pro Violet se vše rozhodně opustit. Prarodiče a příbuzní, kteří se chystali na svatbu pomalu, ale jistě umírají a Violetin a Tomův vztah se řídí do záhuby?

Můj názor:

Hned na úvod řeknu, že jsem se téhle romantické komedii chtěla vyhnout, ale nakonec jsem se nechala přemluvit (údajně, aby mi film zvedl náladu) a možná jsem se nechala zlomit mou oblíbenou Emily Blunt, výsledek byl ale katastrofální.  Hned v úvodu filmu jsem si všimla, že disponuje délkou něco přes 120 minut, upřímně mi přišlo, že je to docela hodně na tento žánr, ale řekla jsem si fajn zkousnu to a jen jsem se modlila, aby za ty dvě hodiny nešlo o nic, bohužel mé obavy se naplnily a co víc v průběhu filmu jsem si mnohokrát pokládala otázku, proč, že ten film je vlastně tak dlouhý?

Film, který Vás samotným dějem příliš nepřekvapí už snad jen proto, že v jeho názvu je prozrazeno úplně všechno.

Dvojce Emily Blunt a Jason Segel k sobě možná pasovali, ale přesto mi tak nějak lezli na nervy ostatně jako většina postav vystupující ve filmu. Romantické filmy už nejsou čistě romantické nebo především dostaly se do kategorií, kterým říkáme romantické komedie, co se týče toho žánru komedie, ten byste zde hledali marně ostatně je tomu tak,  i u většiny filmů, které se tímto žánrem titulují.

Moje další dojmy z filmu nejsou příliš pozitivní, protože po skončení filmu ( přiznávám, film jsem měla jako seriál, což značí jedno, že měl co dělat, aby udržel mou pozornost) jsem byla skutečně ráda, že to už skončilo. A teď k již zmiňovaným postavám, Violet je vcelku příjemná postava, jde si za svým snem a neomezuje ji ani to, že je ve vztahu, samozřejmě někdo by to mohl nazvat sobectvím, já si myslím opak, protože kdo říká, že oba partneři by měli sdílet jeden sen, a to že jsou partneři neznamená, že musí dělat oba to samé a jestli to dělají, tak řeknu jedno, takové páry prostě nemám ráda. Pak tu máme Toma, který je až moc hodný a nechá ze sebou tak nějak vorat a abych byla slušná, nakonec místo toho, aby sdělil co vlastně chce,  se z něj stává naprosto nemožný chlap, kterému toužíte udělat jedno a to mu dát pořádnou facku.  Dvojci to společně poměrně sluší a dá se na ně příjemně koukat, ale takové štěstí nemají ani oni a bohužel ani diváci.

Mezi další otřesné postavy patří sestra Violet a Tomův nejlepší přítel, páni tohle byla plejáda nemožných postav.

bez názvu

 Ve většině romantických filmech byste realitu hledali hodně těžko, to ovšem v tomhle případě ne, protože Zásnuby na dobu neurčitou jsou v jistých momentech skutečně uvěřitelné, což já osobně vítám, jsem spíš realista než-li snílek, který věří na Prince na bílém koni. Vtip ten jsem tam na jednu stranu postrádala, Jason Segel je pro někoho komik, já osobně znám lepší, ale nepatřím k lidem, kteří ho nenávidí, je mi tak nějak prostě jedno. I když jistá snaha o vtip tam byla, já osobně jsem jí nepřišla na chuť, vlastně si řikám, u čeho by se tam člověk měl smát a je to možná trochu smutné, ale já tam nenašla jedinou scénu u které bych se pobavila. Romantika možná, ale komedie, to ani náhodou.

Režisér Nicholas Stoller a jeho předchozí práce měli co nabídnout, samozřejmě nejlepší byl jeho první film Kopačky, pak následoval snímek Dostaň ho tam, který sice nebyl nejhorší, ale opět veřejnost od toho čekala mnohem víc a teď následuje tento snímek, který já osobně považuji za příšerný, musela bych skutečně dlouho přemýšlet, abych našla film v tomto žánru, který byl tak příšerný jako tento a když si vezmete, že romantické filmy nejsou příliš kvalitní, můžete si domyslet mé hodnocení, které naleznete ve finále, ke kterému se pomaloučku blížíme.

Závěrem dodám, že film Vás možná donutí se modlit, protože při jeho sledování jsem se přistihla, že se skutečně modlím, aby už skončil a vůbec jsem nepochopila smysl natahovat to na 2 hodiny. Nejlepší na celém filmu je jeho samotný plakát. Přidala bych sem soundtrack, ale ani ten nestál za nic.

Hodnocení:

Mé hodnocení: 3/10 (a to jsem možná ještě příliš laskavá)

Fdb hodnocení:  56,1%

Csfd hodnocení:  57%

Trailer:

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře